Google+
Skip primary navigation
Jag Style
23 KASIM 2015

BİR EFSANENİN DOĞUŞUNA TANIKLIK ETMEK


Jaguar’ın fabrika turları, bir efsanenin doğuşuna tanıklık etmenizi sağladığı gibi, hayat boyu unutamayacağınız bir maceraya, gerçekliğini sorgulayacağınız bir teknolojiye ve titiz bir işçiliğe şahit olmanıza yol açacak. Ayrıca, bu gezi İngiltere’nin kimsenin bilmediği kasabalarını keşfetmenize, gizemli yollarını görmenize ve İngiliz mutfağının en lezzetli örnekleriyle tanışmanıza yarayacak. Jaguar’ın muhteşem oluşumuna tanıklık etmek için gerekli adımları atarak, randevu almanız yeterli. Dünyanın en gelişmiş araçları nasıl bir araya geliyor görmek için Castle Bromwich ve Solihull’u gezi listenize ekleyin.

Castle Bromwich
Birmingham’da bulunan Castle Bromwich, metal levhaların, nefes kesen Jaguarlara dönüştüğü fabrika. Eğer bir Jaguar’ın yapımına nasıl başlandığını merak ediyorsanız, Bromwich en doğru yer. Jaguar’ın muhteşem motor sesini düşünün. İşte Bromwich’te kontağın çevrildiği ve silindirlerin ilk çalışma anını gözlemleyebilirsiniz. Fabrikayı ziyaret etmek için Jaguar’ın web sitesi üzerinden randevu alabilir, ödemenizi bile online olarak tamamlayabilirsiniz. Ayrıca randevu ile birlikte gittiğiniz zaman bir rehber size eşlik ediyor ve çok daha detaylı bilgilenmenizi sağlıyor. Üstelik bazı alanlarda fotoğraf çekmenize de izin veriliyor. Böylece, Castle Bromwich gezinizi unutulmaz bir anıya dönüştürebilirsiniz.

Solihull
Şahit olacağınız en görkemli üretim merkezini görmeye hazırlanın. Soilhull, İngiltere’de West Midlands’ta yer alıyor. Jaguar, XE serisinin üretimini buraya taşıdı. Çünkü burası son teknoloji üretim anlayışı için oldukça uygun bir fabrika. XE devrimci bir gövde yapısına sahip. Yani, Jaguar’ın şimdiye kadar en dikkat çeken modelini temsil ediyor. XE’nin en aerodinamik, en hafif ve aynı zamanda en sert otomobil olduğunu düşünürsek, gövdesinin yapılışına şahit olmak, paha biçilemez bir tecrübe olacaktır. XE dünyanın en kullanışlı ve en sıra dışı spor arabası gibi unvanları çoktan kazandı. Bu üstün ve geleceğin öncüsü otomobili yapılırken görmek, hafızanızda, özenle saklayacağınız birkaç hatıradan biri olabilir.

Gelmişken İngiltere...
Her iki fabrikanın da olduğu bölgede sizi leziz İngiliz ve dünya mutfağı karşılıyor olacak. Ayrıca, muhteşem Orta Çağ mimarisi veya mütevazı İngiliz mimarisi fotoğrafını çekebileceğiniz yüzlerce manzara ortaya çıkarıyor. Bir tatil planı olarak hem teknolojiye şahit olacak hem de yerel İngiliz halkının yaşamını daha yakından tanıyacaksınız.