Google+
Skip primary navigation
Jag Style
27 ŞUBAT 2016

EFSANELER KUŞAĞI: F-TYPE


Tarihinde yeniliklere imza atanlar, döneminin öncüleri zamanın geleceğe doğru akışını belirleyenlerdir. Jaguar da her zaman döneminin çok üstünde yeniliklerle teknolojik şartları zorlamış, adımlarını rakiplerine göre çok önden atmıştır. İçinde bulunduğumuz teknoloji çağının sınır tanımazlığı, Jaguar'ın efsaneler kuşağının efsane ürünü Jaguar F-Type ile vücut buluyor.

Yılların getirdiği tecrübe ve birikim asla unutulmuyor; nesilden nesile aktarılıp katlanarak Jaguar'ın yeni nesil projelerinde hayat buluyor. Jaguar F-Type'ın güçlü yapısında, altın oran zarafetinde ve sınırları zorlayan performansında Jaguar'ın yıllardır edindiği deneyimler daha detaycı bir yaklaşımla F-Type ile sunuluyor.

Ayrıntıdaki Performans
Cesaret isteyen iddialı görünüşün ardında saklı olan konfor hissi F-Type'ın ilk anda hissettirdikleri arasında.Hız önemlidir. Üstün performans ise ince detaylara bağlıdır. Bu modelde ise performansı etkileyebilecek her unsur ince bir şekilde tasarlanmıştır. Jaguar F-Type'ın düz tasarlanan kapı kollarının aracın hareketi halinde kesintisiz hava akışını oluşturmak için içeri gömülmesi bunun sadece küçük bir örneğidir.

Hız her alanda önemlidir. 12 saniyede açılan tavan, kumaş olmasının hafifliğiyle F-Type'ın performansını artırıyor. Ayrıca yola yakın oturma pozisyonu, sürücü odaklı özel direksiyon sistemi ile sürücülerin hızı hissedebilecekleri bir iç dizayn sunuluyor.

Teknik Özellikler
İngiliz klasiği Jaguar F-Type'ın teknik özelliklerinden bahsetmek gerekirse etkileyici tasarımın yanında, 8 ileri vitesi, 3.0 litre V6 turbo motoruyla 340 beygir gücünde ve 450 Nm tork'a sahiptir. 5.1 saniyede 0-100 km/s'ye ulaşan otomobilin maksimum hızı ise 258 km/s'dir.
F-Type Coupe ve Caprio modelleriyle otomobil tutkunlarını seçim yapma konusunda zorluyor.
Eşsiz bir tasarım ve yüksek performansıyla benzersiz bir spor otomobil deneyimi sunan F-Type Coupe ve üstü açık spor otomobilin sunduğu keyif ile yüksek performansın birleşiminden oluşan F-TYPE Cabrio Jaguar hayranlarının seçimine sunuluyor.

Altın Direksiyon Ödülü'nü Kazandı
Almanya'da düzenlenen yarışmada seçici jüri, ünlü otomobil dergilerinin yayın yönetmenleri, tasarımcıların detaycı yaklaşımlarıyla, Jaguar bu zorlu mücadelede F-Type modeli ile Altın Direksiyon Ödülü'ne layık görüldü.

Hollywood Yıldızlarının Yıldızı
Başrolünde Altın Küre ödüllü Damian Lewis'in oynadığı Jaguar'ın tanımının yapıldığı “Desire” adlı kısa film yıldızları bu kadroda buluşturuyor. Filmin müzikleri Lana Del Rey, yapımcılığı Ridley Scott tarafından yapılmış, pusuda bekleyen Jaguar tutkunlarının tüm duyularını uyandırmıştır.