Google+
Skip primary navigation
Jag Style
2 NİSAN 2016

İÇİNDEN JAGUAR GEÇEN FİLMLER


Jaguar otomobilleri yıllardır zarafetin, başarının ve asaletin simgesi. Filmlerine biraz daha gösteriş ve klas katmak isteyen yönetmenlerde hiç düşünmeden Jaguar markasından ilham alıyorlar. Nostaljinin lüksle buluştuğu bir görsel yaratmak, Jaguar’ın klasik modelleriyle çok kolaylaşıyor, film yapımcıları da bunu çok iyi biliyor.

Herkesin ve her şeyin giderek aynılaştığı bir dünyada farklı ve ilginç şeyler görmek için yanıp tutuşuyoruz. Birbirinin aynısı olan tasarımlara sahip standart otomobiller şehri estetik bir gözle izleyen insanların canını sıkabiliyor. İşte belki de bu yüzden, arada sırada şehrin soğuk asfaltını ısıtan eşsiz bir Jaguar’la karşılaşıldığı zaman, dönüp bir kere daha bakılıyor, bir kere daha ve bir kere daha.
Bir filmin içinde Jaguar’la karşılaştığınız zaman, o filmin heyecan verici olduğundan emin olabilirsiniz.

Stormy Monday (Fırtınalı Pazartesi) – 1988
Eski rocker ve bağımsız filmlerin başarılı yönetmeni Mike Figgis’in ilk kez yaygın kitlelerce tanınmasını sağlayan mükemmel bir film. Karanlık atmosferi ve gerilimi seven izleyicilerin başyapıtlarından biri olan bu filmde, mafyatik adamlar bir Jaguar XJ-S kullanıyorlar.
Kit Kat Club için iş adamı Cosmo’nun hazırladığı kötü niyetli planları, Sting’in muhteşem bas solosu eşliğinde izleyebileceğiniz muhteşem bir ‘kara film’ örneği.

Italian Job (İtalyan İşi) – 1969
Peter Collinson’un yönetmenliğinde, efsanevi aktör Michael Caine’i izleyebildiğimiz bu kült suç filmi elbette ki Jaguar olmadan olmazdı. E-Type modelinin insanı ateşlendiren karizmasını kullanan bu macera dolu soygun filmini aksiyon severler kesinlikle es geçmemeli.
Ayrıca bu unutulmaz film, 2003 yılında yeniden çekildi. Edward Norton, Charlize Theron, Jason Statham ve Mark Wahlberg başrollerde, F. Gary Gray yönetmen koltuğunda.

Vanishing Point (Ölüm Noktası) – 1971
Eski bir savaş gazisi ve araba yarışçısı olan Kowalski, modifiye edilmiş bir Dodge Challenger’iı15 saat içinde bir yere yetiştirmek zorunda, peşinde üç eyaletin polisi var ve üstüne karizmanın şekle bürünmüş hali olan Jaguar E-Type ile yarışa girmek zorunda kalıyor. Dönemin özgürlükçü ruhuna uygun sosyal mesajlar içeren bu unutulmaz yol filmi hız tutkunları için ideal.

Harold and Maude (Harold ve Maude) – 1971
Burjuva yaşam tarzını varoluşçu bir felsefeyle eleştiren kült film, 20 yaşındaki zengin ama kendini boşlukta hisseden depresif bir genç ile yaşamayı çok seven 80 yaşındaki bir kadının birbirleriyle olan sevgi dolu ilişkisini anlatıyor. Onlar birbirlerine yavaşça aşık olurken, Cat Stevens’ın müthiş yaratıcılığıyla bestelenmiş şarkılar izleyicinin kulaklarını okşuyor, asil Jaguar XKE ise gözlerini.