Google+
Skip primary navigation
Jag Style
9 NİSAN 2016

İLHAMINI JAGUAR'DAN ALAN STİL PARÇALARI


Tasarım, hayal etmekle başlar. Hayal, konfor ve şıklığın kesişme noktasında buluşan Jaguar otomobillerinin tasarımı da bir hayal ile başladı. Ancak her hayalin sahip olmayı başaramadığı bir dehayı da içinde barındırıyordu. Sonra etkisi otomobil ve tasarım tutkunlarını sardı. Şimdi ise konfor ve şıklığı kesiştirmek isteyen başka tasarımlara da ilham veriyor.

Jaguar havasını her alanda yaşamak isteyen tasarımcılar ilhamını Jaguar’dan, Jaguar da ilhamını doğadan alıyor. Örneğin ünlü tasarımcı Oliwer Sweeney Jaguar ile ele ele verip, Jaguar stiline uygun ayakkabılar tasarladı. Bir başka Jaguar ilhamlı stil parçası ise Bremont saatleri. Bremont saatleri kurucularından Nick English Jaguar ile yaptıkları birliktelikten gururla bahsediyor. Tarzını her alanda yansıtmak isteyenler, kalite ve gösterişi kombinleyen bu stil parçalarını koleksiyonlarına katıyorlar.

Ayakkabı
Dünyaca ünlü İngiliz tasarımcı Oliver Sweeney, Jaguar tutkunlarını etkileyecek bir ayakkabı tasarladı. Oliwer Sweeney koleksiyonundaki ayakkabılarda kullanılan malzeme, renk seçimi, model olarak Jaguar’dan esinlendi. Jaguar koleksiyonunun havalı parçaları, doğal duruş pozisyonunu sağlayacak kadar esnek ama gücünüzü hissettirecek kadar dayanıklı. Aynı zamanda Jaguar’ın sürücü ve yol arasındaki bağlantıyı koruması felsefisinin ayakkabıda vücut bulmuş hali. Jaguar’ın taşıdığı sezgisel tasarımın sırrını Oliver Sweeney keşfetmişe benziyor.

Saat
Zaman Jaguar ile hızlı akıyor, Jaguar sürücüleri ise Bremont saatleri ile zamanı tutmaya çalışıyor. Saatler Jaguar’ın hızına göre ayarlanıyor. Ünlü saat firması Bremont ve Jaguar ortaklığından doğan Bremont saatleri Jaguar E-Type’tan esinlenilerek tasarlanmış koleksiyonluk parçalar. Jaguar’ın tasarımcısı, Ian Callum bir arabadan ilham alarak saat tasarlamanın ince bir zekanın ürünü olduğunu söylüyor.

Bremont şirketinin kurucularından olan Nick English, Ian’ın bu ince övgüsüne “Bu yalnızca bir başlangıç. Jaguar ile olan ortaklığımız neticesinde daha sağlam işler yapacağız.” şeklinde cevap vererek markanın şimdiye kadar sunduğu en güçlü tasarım ürünleri olan Bremont saatleri ile bu birlikteliğe sağlam temeller atmış oldu.