Google+
Skip primary navigation
Jag Style
24 NİSAN 2016

JAGUAR REKLAMLARININ KARİZMATİK AKTÖRLERİ


Jaguar’ın reklamları her zaman sansasyonel olur. Dünyanın en mükemmel otomobillerini tanıtmak için en yaratıcı zihinlere ve en çekici yüzlere ihtiyaç duyarsınız. Özellikle çekicilik kısmında konuya ters açıdan da bakılabilir, Jaguar reklamında oynayarak yüzünüzün ne kadar çekici olduğunu kanıtlamış olursunuz.

Nicholas Caradoc Hoult
X-Men ve Mad Max serilerinden hatırladığımız Nicolas, son dönemlerin en yakışıklı ve yetenekli aktörlerinden. Henüz 26 yaşında ve geleceğin en parlak sanatçılarından biri olarak görülüyor.

2015 yapımı Jaguar reklamında “Şeytan ayrıntıda gizlidir.” diyen Nicolas, ardından Jaguar’ın eşsiz özelliklerinden bahsediyor. Reklamı izlerken kendinizi sanki gelecek programın fragmanını izliyor gibi hissediyorsunuz. Nicolas, İngiliz klasını anlatmak için mükemmel bir seçim olmuş.

Sir Ben Kingsley
Günümüzün en prestijli reklamlarını görmek için Super Bowl reklamlarını izleyin. Jaguar’ın 2014 yılında yaptığı Super Bowl reklamının üç büyük yıldızından biri olan Kingsley, İngiltere’nin en prestijli aktörlerinden. Schindler’in Listesi ve Gandhi gibi filmlerin yıldızı olan akademi ödüllü oyuncunun oynadığı filmleri yazmak, başlı başına başka bir konunun başlığı olurdu.

Mark Strong
Super Bowl reklamının ikinci yıldızı olan Mark Strong, akademik geçmişe sahip İngiliz bir aktör. Body of Lies ve Revolver gibi kült filmlerin yıldızı olan Strong, oynadığı rolleri gerçekten yaşayan bireylere dönüştürmesiyle tanınıyor.

Tom Hiddleston
Thor ve The Deep Blue Sea filmlerinin unutulmaz oyuncusu olan Hiddleston 2014 yılının Super Bowl reklamının üçüncü yıldızı. İnanılmaz çekiciliğe sahip olmasının yanı sıra 8 dil konuşabilen İngiliz, dönemin en başarılı aktörlerinden biri olarak sayılıyor.

Benedict Cumberbatch
Jaguar’ın Alive ana temalı 2012 yılı reklamları, belki de Jaguar’ın şimdiye kadar yaptığı en başarılı reklam serisi olabilir. Cumberbatch’in bu noktada rolü büyük, oynadığı tüm yapıtlara kişilik kazandırmasıyla bilinen oyuncu gene aynı şeyi yapıyor, reklamı canlı hale getiriyor. Mottoya daha uygun bir aktör bulunamazdı herhalde.

Bonus: Aktörlerden Öncesi - 1960’lar
Jaguar reklamları, reklamcılık için her zaman değerli bir kaynak oldu. Arabanızı pek uzağa sürmenize gerek yok, Mad Men dizisinin bir bölümü reklam dünyasının en çarpıcı ve yaratıcı sloganının oluşturulmasına ayrıldı ve tabi ki bu slogan Jaguar için yaratılmıştı. Orijinali The Other Woman olan sloganı Türkçeleştirdiğimizde de aynı etkiyi alabiliyoruz: Diğer Kadın…

Yaratıcı ekip için bu sloganı yaratmak çok zor değildi, sadece Jaguar sahiplerini gözlemlemeleri yeterli olmuştu. O dönem için özellikle işinde zirveye oynayan, hırslı ve başarılı erkeklerin dış görünümlerini mükemmel tasarımlarıyla ve sahip oldukları eşsiz güzellikleriyle Jaguar modelleri tamamlıyordu.

Birçok başarılı reklam kampanyasından sonra Jaguar reklamlarında oynamış olmak, bir sembol haline geldi: Dünyanın en başarılı ve güçlülerini simgeliyor olmak.