Google+
Skip primary navigation
Jag Style
16 OCAK 2016

YILDIZLARA LİDERLİK ETMEK: KELLY HOLMES


Her başarının ardında büyük bir azim ve disiplin saklıdır. Genç yaşta büyük başarılara imza atan Kelly Holmes, azmi ve disiplini ile İngiltere ve dünyada başarının sembolü haline gelmiştir. Kelly Holmes’un, 1500 metreyi 4 dakikanın altında koşmayı başaran ilk ve tek İngiliz kadın atlet olması ise isminin tüm dünyaya yayılması için yeterli bir sebepti. 34 yaşında elde ettiği olimpiyat şampiyonlukları ismini İngiltere’nin ve dünyanın gurur tablosuna yazdırmış ve bunun göstergesi olarak da İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth tarafından ‘Dame-Kadın Şovalye’ unvanına layık görülmüştür.

Laureus Dünya Spor Akademisi tarafından 2004 yılının en iyi sporcusu seçilen ve Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) Başkanı Lamine Diack tarafından da sporun en büyük efsanelerinden biri olarak gösterilen Holmes, elde ettiği başarılara son olarak Atina Olimpiyat Oyunları'nda kazandığı 2 altın madalyayı da ekleyerek aktif spor yaşantısını noktaladı. Bundan sonra ise sadece yıldızlara liderlik edecek. Nasıl mı?

Yıldızlar Yetişiyor
Kelly Holmes, spor hayatında sağladığı üstün başarılarıyla yeni nesillere öncü oluyor. İngiliz sporuna ilham ve destek veren Jaguar Spor Akademisi’nin yönetim kurulunda kadın şövalye unvanına yakışacak işlerde görev almaya devam ederken, efsanevi Jaguar ile efsanevi sporcunun buluşması da İngiliz sporunda büyük başarılar hedeflenmesini sağlıyor.

Ünlü atletin amacı, Jaguar Spor Akademisi’nde azmini ve disiplinini taze bedenlere aktarıp yeni yetenekleri öne çıkarmak. Akademiye alınan küçük yıldızların Kelly Holmes ve ekibi tarafından eşine zor rastlanır nitelikte bir eğitim ile potansiyellerinin açığa çıkmasına imkan sağlanıyor. Kelly Holmes gibi başarılı bir isim tarafından yönlendirilen bu azimli ve yetenekli sporcular, geleceğin parlamayı bekleyen yeni yıldızları.

Jaguar Spor Akademisi
Jaguar Spor Akademisi’nin amacı İngiliz sporunun en iyi isimleriyle yetenekli sporcuları buluşturup onlara nitelikli bir eğitim ortamı sağlarken, aynı zamanda da başarılı isimlere ilham olmaktır. Akademi hedefine ulaşma yönünde emin adımlarla ilerlerken İngiliz sporuna verdiği desteklerle de isminden oldukça fazla söz ettiriyor.

Dünya standartlarını belirleyen spor otomobil üreticisi Jaguar’ın sportif performans vurgusuna uyum sağlayan Jaguar Spor Akademisi ile genç yetenekler, İngiliz spor dünyasına kuvvetli bir giriş yapıyor. Sporcu adaylarına her anlamda destek veren akademi, psikolojik ve duygusal değişimin performansa etkisi, hedef belirleme ve medya eğitimi gibi derslerle de programın içinde. Kısacası yüksek hedefleri olan İngiliz sporunun geleceği emin ellerde.

Akademinin yönetici kadrosunun başını çeken Kelly Holmes’un yanında Denise Lewis, Gareth Edwards, Sir Steve Redgrave gibi daha bir çok efsane isim de yer alıyor.