Google+
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

SÜRÜŞ PERFORMANSI

Performans ve verimlilik sunan teknolojik açıdan gelişmiş motorlar ve sağladığı çevik kullanım ile F-PACE sürmenin heyecanını keşfedin.

Jaguar'ın Hafif Alüminyum Mimarisi ve gelişmiş dinamik performans teknolojileri ile bir araya getirilen motorların gücü F-PACE'e hayat verir. Tüm bu özellikler heyecan verici bir performans ve etkileyici bir yakıt ekonomisi sunar.

bg-modelDisplay

HER YÖNDEN GÜVENLİ

İster Arkadan İtişli (RWD)* ister Dört Çeker tercih ediyor olun, F-PACE size bir Jaguar olduğunu ve bir Jaguar kullandığınızı hissettirir.

* Pazara bağlı olarak sunulur

bg-modelDisplay

MOTORLAR

F-PACE yeni Ingenium dizel motor yelpazesi dahil olmak üzere rafine, verimli dizel veya benzinli motor seçenekleri sunar.

*Pazara bağlıdır

YENİ DİZEL MOTORU INGENIUM

F-PACE’in 2,0 litre 4 silindirli 180 bg Turbocharged Dizel motoru, Ingenium motor yelpazemizde yer alıyor. Ingenium, Jaguar Land Rover’ın zahmetsiz performans, sadelik ve verimlilik için tasarlanmış yeni motor neslidir. Gelişmiş teknoloji ve tümüyle alüminyum yapısıyla Ingenium etkileyici seviyede yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu sunar. Önceki nesil eşdeğer motorlara göre genel olarak 20 kg daha hafif olan Ingenium, doğası gereği daha verimlidir. Bilgisayar kontrollü, adaptif motor soğutma özelliği yalnızca gerektiğinde devreye girdiğinden aynı zamanda akıllıdır.

3.0 LİTRE DİZEL MOTOR

Güçlü 3.0 litre V6 dizel motor, gücü 300 bg’ye ve torku da 700 Nm’ye çıkartarak tepkisel performans ve muhteşem bir sürüş deneyimi sunar.

F-TYPE'TAN İLHAM ALINDI

F-PACE'in benzinli motorları verimliliği artırırken güç ve tepkisellik sunar. F- TYPE ile paylaşılan 3,0 litre V6 Supercharged Benzinli motor hem 340 bg hem de 380 bg modellere sahiptir. 380 bg'de motor 5,5 saniyede 0'dan 100 km/s hıza ulaşma kapasitesine sahiptir. Tamamen alüminyum olan bu motorlar yüksek seviyede performansa ve tüm motor devirlerinde yüksek torka hızlı erişim sunarken benzersiz bir sese sahiptir.

SÜRÜŞ PERFORMANSI

ŞASİ VE SÜSPANSİYON

F-PACE’in hem güçlü, hem de hafif Integral Link arka süspansiyon sistemi, rafine, lüks bir sürüş ve keskin, tepkisel bir kullanım sunar. Alüminyum çift salıncaklı ön süspansiyon sistemi hassas kullanım ve hakimiyet amacıyla F-TYPE'ın süspansiyon sistemine benzer şekilde modellenmiştir. F-PACE çeviklik ve sürüş konforu arasında benzersiz bir denge sunar.

HAFİF ALÜMİNYUM MİMARİ

F-PACE’in Hafif Alüminyum Mimarisi azaltılmış ağırlığıyla verimliliği artırır, kullanımı ve frenlemeyi güçlendirir; ayrıca tüm yolcular için mükemmel koruma sağlayacak şekilde sert ve güçlüdür. F- PACE sportif performans ve kusursuz bir sürüş sunmak üzere tasarlanmış mükemmele yakın 50:50* oranındaki ağırlık dağılım dengesi ile sınıfındaki en hafif* otomobiller arasındadır.

*Model ve motora bağlıdır

DÜZ VEYA OTOMATİK ŞANZIMAN

F-PACE’in sekiz ileri otomatik şanzımanı son derece hızlı tepkili, akıcı ve verimlidir. Zahmetsiz hızlanma ve sollama için hızlı vites değiştirme özelliği sunar. Direksiyon üzerindeki kulakçıklar sayesinde vitesin manuel olarak değiştirilebilmesini de mümkün kılar. Altı ileri düz şanzıman* akıcı ve kısa vites değişimi sunar. Bu hafif, son derece gelişmiş vites kutusu F-PACE’in olağanüstü verimliliğine katkıda bulunur.

*Yalnızca 2,0 litre i4 Turbocharged Dizel motorla birlikte sunulur (pazara bağlıdır).

F-PACE sürüş heyecanını pratik kullanım ve verimlilikle birleştiren bir SUV modelidir.