Google+
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

F-TYPE SVR COUPÉ

Geliştirilmiş 575bg motora sahip F-TYPE SVR, gerçek güç, heyecan ve 322km/sa azami hızıyla performans açısından geliştirilmiştir.

  • MAKSİMUM GÜÇ
  • 575 BG
  • HIZLANMA
  • 0'dan 100km/sa'e3,7 saniyede
  • AZAMİ HIZ
  • 322 km/sa

SVR Karbon Fiber Aerodinamik Kanat yerine Standart F-TYPE Açılabilen Arka Spoyler seçildiğinde F-TYPE SVR Coupé’nin maksimum hızı 322 km/s’den 300 km/s’ye ve F-TYPE SVR Convertible’in maksimum hızı ise 314 km/s’den 300 km/s’ye düşmektedir.

Hafif, yenilikçi materyal seçiminden gelişmiş aerodinamik özelliklerine kadar SVR şimdiye kadarki en güçlü F-TYPE modelimizdir. 5,0 litrelik V8 ünitenin çift vorteksli supercharger özelliği sürtünmeyi ortadan kaldırır ve tüm motor devirlerinde hızlı tepki veren bir performans sunar. Sıkı tutunun; bu otomonil sizi 0'dan 100km/sa hıza yalnızca 3,7 saniyede ulaştırırken azami 322km/sa hıza* erişecektir.

*Yalnızca Coupé için.

BENZERSİZ SVR İÇ TASARIM STİLİ

Konfor ve destek sunan kapitone performans koltuklarından genel bir lüks hissi yaratan ultra modern kaplamalara kadar.

HER BİR AYRINTI SUNULMUŞTUR

En üst düzey F TYPE'ı keşfedin. SVR yeniden yapılandırılan aerodinamik özellikleri takviye eden kavrama ve her zaman maksimum çekiş sağlayan Jaguar'ın Dört Çeker teknolojisi sayesinde daha hafif ve daha hızlıdır. Her bir ayrıntısı, safkan Jaguar hissi yaratan ve kalp atışlarını hızlandıran bir yarış performansı için optimize edilmiştir.

HAFİF TEKNOLOJİLER

Ağırlık performansın düşmanıdır. Bu yüzden SVR'ı mümkün olduğunca ince bir şekilde tasarladık. Her gramının bir amacı vardır. Hafif Titanium ve Inconel® egzoz sistemi 16kg tasarruf sağlarken, çarpıcı Dövme Alaşım jantlar 13,8 kg'lık genel bir ağırlık tasarrufunda bulunur. Yeniden tasarlanan her bir arka süspansiyon mafsalı geleneksel mafsallara kıyasla 0,6 kg'lık daha düşük ağırlığa sahiptir ve opsiyonel karbon seramik frenler seramik olmayan alternatiflerine göre ağırlığı 21kg azaltır. Tasarruf edilen her miligram, SVR'a daha çabuk hızlanma, daha çevik yol hakimiyeti ve daha keskin fren yapabilme özelliği sunarak unutulmaz bir sürüş deneyimi yaşatır.

SÜRÜŞ PERFORMANSINI KEŞFEDİN

AERODİNAMİK ÖZELLİKLER

SVR’ın aerodinamik kanadı, daha düşük sürtünme ve daha üst düzey bastırma kuvveti sunan gelişmiş performansının bütünsel bir parçasıdır. Kanat daha geniştir ve daha fazla yükseltildiğinden otomobilin tüm genişliği boyunca hareket eder. Açıldığında sürtünme katsayısı üzerinde yüzde 2,5 ve kaldırma katsayısında yüzde 15 azalma sağlar. Diğer aerodinamik geliştirmeler ideal soğutma ve dengeli bir bastıma kuvveti için motor bölümü içerisindeki hava akışını düzenler. Düz alt bölüm ve arka difüzör sürtünmeyi azaltır, hava akışını yönetir ve dengeyi artırır.

DIŞ TASARIMI KEŞFEDİN

GÜÇ AKTARIM TEKNOLOJİSİ

SVR’ın 5,0 litrelik V8 motoru gücün zirvesini oluşturur; şaşırtıcı seviyede 575bg güç ve 700Nm tork üretmek üzere yeniden kalibre edilmiştir. Akıllı Güç Aktarım Dinamiği sistemi Elektronik Aktif Diferansiyelle birlikte çalışarak çekişi ve dengeyi artırmaya yardımcı olur. SVR'ın yükselen performansını sonuna kadar kullanır.

MOTOR TEKNOLOJİSİNİ KEŞFEDİN

DİĞER STANDART F-TYPE SVR ÖZELLİKLERİ

TÜM F-TYPE MODELLERİNDE BULUNAN STANDART ÖZELLİKLER

F-TYPE'INIZI KİŞİSELLEŞTİRİN SVR

F-TYPE'ınızı tamamen kendinize özel hale getirin. Gövde ve tavan renkleriyle birlikte bunları tamamlayacak jantları da seçin. İdeal koltuk tipinizi, desenleri ve renk kombinasyonlarını seçerek kişisel iç tasarım stilinizi belirleyin. Jaguar'ın olağanüstü seçenekleri, stil paketleri ve aksesuarlarıyla F-TYPE'ınızı gerçek anlamda size özel hale getirin.

F-TYPE SVR'INIZI TASARLAYIN

BENİ F-TYPE SVR KONUSUNDA BİLGİLENDİR

F-TYPE SVR'a ilişkin en güncel gelişmelerden ve tekliflerden haberdar olun.