Google+
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

PERFORMANS

Hızlı tepki veren supercharged motorlar. Hafif alüminyum yapı. Gelişmiş süspansiyon. F-TYPE, gerçek bir performans otomobilidir.

F-TYPE'ın güçlü, hafif alüminyum gövdesi bir spor otomobil için kusursuz bir platformdur. Titizlikle ayarlanmış çift salıncaklı süspansiyon sisteminin hassas kontrol sunmasını sağlar ve F-TYPE'ın yüksek performanslı motor yelpazesini kusursuz biçimde tamamlar. Birlikte spor otomobil performansına yönelik gerçek ölçütler olarak kabul edilen olağanüstü bir güç/ağırlık ve tork/ağırlık oranı üretirler.

DÖRT ÇEKİŞLİ

F TYPE’ın Dört Çeker (AWD) sistemi, tüm yüzeylerde güvenilir yol tutuşu sağlayan, kusursuz şekilde dengeli bir performans sunar. Quickshift otomatik şanzımanla birlikte sunulan sistem, F TYPE S AWD, F TYPE R AWD ve F TYPE SVR modellerini en yüksek kapasiteli spor otomobiller haline getirir.

ŞASİ VE SÜSPANSİYON

F-TYPE'ın alüminyum gövdesi, tümüyle dövme alüminyumdan çift salıncaklı süspansiyonun otomobili kumanda edebileceği son derece dengeli bir platform oluşturur. Dinamik özellikler ve hassasiyet arasında en iyi işbirliğini sağlamak üzere optimize edilmiş amortisör ayarıyla kontrol, çeviklik ve üst düzey konforlu sürüşe dair geri bildirimin kusursuz bir kombinasyonunu sunar.

KARBON SERAMİK FRENLER

Jaguar’ın özel Karbon Seramik Fren sistemi F TYPE S, F TYPE R ve F TYPE SVR'da opsiyoneldir. Bir Jaguar cadde otomobiline takılmış en güçlü fren sistemi 21kg ağırlık tasarrufu sağlar. Yıpranma ve aşınmaya karşı daha fazla dirençle en zorlu koşullarda bile üst düzeyde sürdürülebilir performans sunar.

PERFORMANS ÖZELLİKLERİ

Saf sürüş keyfi sunmak üzere tasarlanan F-TYPE'ın teknik açıdan kusursuzluğu her sürücüye ve her yol tipi talebine uygun kapasite sunar. Coupé ve Convertible gövde tiplerinin her biri farklı karakterle altı modelde sunulur. Tasarlayıcımızı kullanarak kusursuz F-TYPE'ınızı tasarlayın veya ilgilendiğinizi bildirin.