Google+
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

MOTOR TEKNOLOJİSİ

F-TYPE, 3,0 V6 340bg ile 3,0 V6 380bg ve 5,0 V8 550bg ile 5,0 V8 575bg olmk üzere her biri iki farklı güç üreten, iki adet son derece gelişmiş motor sunar.

Her motor, motorun kompakt boyutlarını koruyan bir Roots tipi çift vorteksli supercharger içerir. Özellikle şehir içinde otomobil sürerken yakıt ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla standart olarak her F-TYPE'a hızlı tepki veren bir Akıllı Durdurma/Çalıştırma sistemi takılır. Hem manuel hem otomatik şanzımanla sunulan ve stilinize mükemmel bir uyum sağlayan bir F-TYPE mutlaka vardır.

NEFES KESİCİ GÜÇ

Heyecan verici ve tatminkar bir sürüş için güçlü ve hassas kompakt supercharger'ın gelişmiş takviye kumandası ve ikinci gaz kelebeği valfi, hızlanırken gecikme olmadan eksiksiz güç sunar.

MANUEL VE OTOMATİK ŞANZIMAN

F-TYPE ve F-TYPE S Sürüş tutkunları için özellikle bu heyecan verici spor otomobilin performans gerekliliklerine göre özel olarak tasarlanmış, hafif bir altı ileri manuel şanzıman sunar. Alternatif olarak, sekiz ileri vitesli Quickshift otomatik şanzımanımız da hızlı vites geçişleri ve üstün hassasiyetin benzersiz bir bileşimini sunar. Her F-TYPE modeliyle birlikte sunulan sekiz yakın aralıklı vites oranı, motoru daha uzun süre en verimli devir aralığında tutar.

BİR SPOR OTOMOBİLİN SESİ

Aktif Spor Egzoz, F TYPE ve F TYPE S modellerinde standarttır. Aktif baypas valfleri egzoz gazlarının çok daha doğrudan dışarı atılmasını sağlayarak daha derin ve etkileyici bir ses üretir.

F TYPE R, sürücüyü daha fazla dahil edecek şekilde sistemin manuel olarak kontrolünü sağlayan bir Değiştirilebilir Aktif egzoza sahiptir.

SVR’ın değiştirilebilir Aktif Egzozu Titanyum ve Inconel®'den üretilir, 12 kilogram ağırlık tasarrufu sağlar ve bir süper otomobil sesine sahiptir.