Google+
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

DIŞ TASARIM

F-TYPE'ın dinamik performans için tasarlanan ve dikkatleri her zaman üzerinde toplayan gövdesi güçlü ve duyarlıdır. Hafif, sert alüminyum çerçeve çeviklik sunar, kusursuz oranları ise hassas yol tutuşu ve çevik viraj dönme becerisi sağlar.

F-TYPE’ın güçlü biçimi ve kusursuz oranları Jaguar'ın simgesel yüksek performanslı spor otomobil neslini ortaya çıkarır. Kısmen rüzgar tarafından şekillendirilmiş ve Jaguar'ın son teknoloji ürünü Bilgisayarlı Sıvı Dinamiği tasarım yöntemiyle meydana getirilmiştir. Aerodinamik performans, düşük seviyede havalanma ve yüksek hızlarda kusursuz denge için gövdeye kesintisiz olarak entegre edilir.

DIŞ TASARIM

Izgaranın altındaki ön spoyler ve arka eteklik otomobilin alt kısmı boyunca hava akışını yönetirken açılır arka spoyler yüksek hızlarda otomatik olarak yükselerek zemine doğru bastırma kuvvetini artırır ve sürtünmeyi azaltır. Gerekli olmadığında kapı kolları da geri çekilir, gömülü tasarımı F-TYPE'ın yan kısımları boyunca kesintisiz bir hava akışı yaratır.

“A piece of design should tell a story. F-TYPE’s lines have a start, a direction and a conclusion. Make every line individual and aesthetically correct, with the right dimensions, and it will stand the test of time.”

Ian Callum, Jaguar Tasarım Müdürü

CONVERTIBLE TAVAN

Tavan bile hızlıdır, maksimum 48km/sa hızda yalnızca 12 saniyede kapanır ve açılır. Rüzgar sesini ve gürültüyü azaltmak üzere özel olarak tasarlanmış akustik açıdan gelişmiş kompozit malzemeden üretilen ağırlık tasarrufu sağlayan kumaşla kaplanmış tavan F-TYPE'ın performans becerisine katkıda bulunur.

Arka cama gömülü şekilde monte edilen ısıtmalı cam ve kompakt saklama bölmeleri F-TYPE'ın arka bölümünü alçak ve şık bir hale getirerek arka koltuk örtüsüne ihtiyaç bırakmaz ve daha fazla ağırlık tasarrufu sağlar.

COUPÉ TAVAN SEÇİMİ

ALÜMİNYUM TAVAN

Saf bir Coupé görünümü için F TYPE'ın alüminyum tavanı otomobilin geri kalanı kadar güçlü ve hafiftir. Güçlü F-TYPE profiline renk, stil ve çizgi anlamında ideal şekilde eşlik eder. Alüminyum tavan F-TYPE'ı en belirgin spor otomobil formunda ifade eder.

PANORAMİK CAM TAVAN

İç mekana daha fazla doğal ışık ve ferahlık katmak üzere tam genişlikte bir panoramik tavan opsiyonel olarak sunulur. Daha fazla mahremiyet için tavan manuel olarak kaydırılarak açılan bir karartma güneşliği içerir.

KARBON FİBER TAVAN

Güçlü ancak hafif bir tavan yapısı oluşturmak üzere birbirine bağlanan karbon fiber dış ve iç panellere sahip opsiyonel karbon fiber tavan, standart alüminyum tavana göre yüzde 20 daha hafiftir. Derin, yüksek kalitede lake cilanın arasından görülebilen karbon fiber örgüye sahiptir.

AÇILIR KAPI KOLU

F-TYPE'ın kapı kolları gerekli olmadığında geri çekilir, gömülü tasarım yan kısımlar boyunca kesintisiz bir hava akışı yaratır.

F TYPE FARLARI

Daha ileriyi görün ve gece sürüşünü F-TYPE'ın opsiyonel Adaptif Ön Aydınlatma sistemiyle daha güvenli hale getirin. Bu gelişmiş sistem, otomobilin hızını ve direksiyonun açısını ölçer; viraj dönüşü sırasında görüşü artırmak üzere farları maksimum 14 derece dışa ve maksimum 7 derece içe döndürür.

Opsiyonel Akıllı Uzun Huzme sistemi dikiz aynasının önüne monte edilmiş bir sensörü kullanarak gerektiğinde otomatik olarak kısa ve uzun farlar arasına geçiş yapar.

F TYPE FARLARI

F-TYPE'ın ileri atılmaya hazır, geriye doğru gerilmiş gibi duran farları bir kedi gibi çevik bir görünüm sunar. Uzatılmış şekli F-TYPE'ın aerodinamik çizgilerine karışarak önden ve yanlardan görünmesini sağlar. İki işlevli HID Xenon farlar tek bir ünite içerisinde ana ve kısa huzmeli farlar için yoğun bir beyaz ışık sağlarken, LED 'J' blade Gündüz Farları farklı bir gece görünümü yaratır.

LED STOP LAMBALARI

Stop lambaları otomobilin yan kısmını sarmalar ve şık LED teknolojisi sayesinde inceliğini korur. Arkadan bakıldığında F-TYPE'a genişlik hissi ve kusursuz dinamik oranlar sunar. Geleneksek ampullere göre tam parlaklığı çok daha çabuk azaltarak arkanızdaki sürücülere tepki göstermeleri için zaman tanırlar.