Google+
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

İÇ TASARIM

F-TYPE'ta siz ve otomobiliniz bir olursunuz. 1+1 konfigürasyonu her açıdan bir bağ yaratmak üzere tasarlanmıştır. Sizi sarar, sürüş deneyiminizi çok daha üst seviyelere çıkarır.

F-TYPE’ın iç tasarımı, titizlikle düşünülmüş kokpit tasarımı, basit kumandaları ve net göstergeleri sayesinde işlevsel ergonomik özelliklerle sportif stili bir araya getirir. Geniş çeşitlilikte iç tasarım renkleri ve desenlerle birlikte sürücüye öncelik vermek üzere tasarlanmıştır ve kişiliğinizi ifade etme olanağı sunar.

SÜRÜCÜYE YÖNELİK KUMANDALAR

Göstergeler, spor otomobillerde vazgeçilmez olan iki büyük analog kadranıyla basit, açık ve okunması kolaydır. Direksiyonun üç kollu tasarımı kullanım kolaylığı açısından temel fonksiyonları üzerinde barındırır. Otomatik modellerde, vitesleri ellerinizi direksiyondan ayırmadan parmak uçlarınızı kullanarak sıralı olarak seçmenizi sağlayan kulakçıklar yer alır.

KİŞİSELLEŞTİRME

F-TYPE, Jaguar'ın saf İngiliz karakteriyle hayata geçer ancak benzersiz kişiliği size bağlıdır. Yapacağınız tercihler, seveceğiniz bir otomobili meydana getirmenizi sağlar. Çeşitli koltuk seçenekleri, desenler ve renk kombinasyonları arasından seçiminizi yaparak kişisel iç tasarım stilinizi belirleyin. Jaguar'ın olağanüstü seçenekler, stil paketleri ve aksesuarlardan oluşan koleksiyonuyla F-TYPE, gerçek anlamda kişisel, ideal ve kusursuz F-TYPE'ınız haline gelir.

FERAHLIĞIN LÜKSÜ

F-TYPE Coupé'nin maksimum 408 litrelik geniş saklama kapasitesi eksiksiz bir bavul takımı veya maksimum iki adet golf sopası takımını alacak genişliğe sahiptir.

RÜZGAR DEFLEKTÖRÜ

Çok daha sessiz bir üstü açık sürüş sağlamak üzere, devrilmeye karşı koruma çubukları arasına yerleştirilen bu rüzgar deflektörü ile rüzgar sesi azaltılır.

AKTİF MERKEZİ HAVA KANALI

Kokpit tasarımı dikkat dağınıklığını minimum seviyeye düşürecek bir görüş açısı sağlar. Önünüzdeki yol ile aranıza hiçbir şey girmemelidir. Gelişmiş klima kumanda sisteminin bir parçası olan Aktif Merkezi Hava Kanalı, ön panel içinden yükselecek ve kullanıldıktan sonra kapanacak şekilde gerektiğinde otomatik olarak açılan çift merkezi hava kanalını gizler.

YAPILANDIRILABİLİR ORTAM AYDINLATMA

Start düğmesine bastığınızda F-TYPE, konsolun kumanda mekanizmasından gelen kademeli ışıkla canlanır. F TYPE S, F TYPE R ve F TYPE SVR modellerinde standart olan Yapılandırılabilir Ortam Aydınlatması, ruh halinize veya stilinize uyum sağlayacak şekilde Fosforlu Mavi, Soluk Mavi, Beyaz, Mercan ve Kırmızı renk seçenekleriyle daha kapsamlı bir kişiselleştirme sunar. Dynamic Modu etkinleştirdiğinizde aydınlatma kapı kollarında, merkez konsolda ve gösterge panelinde etkileyici bir şekilde Kırmızı renge döner.