Google+
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

JAGUAR XE SÜRÜŞ DENEYİMİ

En son Jaguar yenilikleri, teknolojisi ve tasarımını bir araya getiren Jaguar XE sürücüyü otomobile, otomobili de yola bağlar.

Videoda gösterilen otomobil son güncelleştirmeleri ve eklentileri içermeyebilir. Detaylı bilgi için lütfen Borusan Otomotiv Jaguar Yetkili Satıcıları’na başvurunuz.

Sürüş konforundan ödün vermeden çevik ve dinamik bir performans sunan XE'yi bir Jaguar yapan da bu eşsiz dengedir. Intelligent Driveline Dynamics özellikli Dört Çeker seçeneği ile Jaguar XE, zorlu yol koşullarında artık daha fazla sürüş becerisi sunuyor.

HAFİF ALÜMİNYUM MİMARİSİ

Jaguar XE'nin dayanıklılıktan ödün vermeden ağırlığı azaltmayı sağlayan oldukça güçlü Hafif Alüminyum Mimarisi, yaklaşık 50:50 oranında optimum ağırlık dağılımı sunar. Bu hafif yapı, yakıt tüketimini ve CO2 emisyonunu azaltır. Bu da Jaguar XE modellerinin minimum 99g/km CO2 emisyonu ve azami 250 km/sa hız ürettiği anlamına gelir.

TORK YÖNLENDİRME

XE’nin Frenle Tork Yönlendirme özelliği en dar virajlarda bile kontrolü en üst düzeyde tutar. Ön ve arka tekerleklerin iç kısmına kontrollü bağımsız fren uygulayan sistem, spor otomobile benzer olağanüstü bir çeviklik sağlar ve sürücüye daha fazla güven verir.

AWD VE INTELLIGENT DRIVELINE DYNAMICS

Jaguar XE'nin Dört Çeker (AWD) sistemi tüm yüzeylerde daha kusursuz ve daha güvenli bir sürüş sunar. Sistemin merkezinde entegre Intelligent Driveline Dynamics (IDD) yazılımına sahip son derece hızlı tepki veren, kompakt aktarım kutusu bulunur. Jaguar tarafından özel olarak geliştirilen eşsiz IDD yazılımı yol koşullarına akıllı bir şekilde tepki vermek üzere karmaşık algoritmalar içerir. Hızlı tepki vermesinin yanında önsezili olan sistem, çekiş kaybını önlemeye yardımcı olur. Bu sayede tekrar çekiş kazanmak için uğraşmanıza gerek kalmaz.

ADAPTİF YÜZEY TEPKİSİ

Adaptif Yüzey Tepkisi (AdSR), kötü hava koşullarında ve zorlu arazilerde mümkün olan maksimum tutuştan yararlanmak için yüzeyler arasındaki farkı algılar.*

*AdSR, Adaptive Dynamics özellikli Dört Çeker otomobillerde opsiyonel olarak sunulur.

ALL SURFACE PROGRESS CONTROL

Bu otomobil sınıfında eşsiz olan Jaguar XE'nin All Surface Progress Control (ASPC) özelliği, kaygan yol koşullarında daha fazla güven sağlar. Bu özellik, Jaguar XE'nin düşük çekiş durumlarının üstesinden gelmesine yardımcı olan düşük hızlı bir cruise control sistemidir ve hava koşullarından bağımsız olarak yalnızca sürüşe konsantre olmanızı sağlar.*

*Yalnızca otomatik şanzımanla birlikte sunulur

İLHAM VEREN SÜSPANSİYON

Jaguar XE'nin özel ön ve arka süspansiyon sistemleri, sportiflik ve kalitenin muhteşem bir bileşimi olan yürüyen aksamı tamamlar. Gelişmiş pasif ve adaptif amortisör teknolojileri, sürüş kalitesini daha da güçlendirir ve Jaguar XE'nin yüksek dinamik kapasitesini artırır. Süspansiyoun kontrolü, çevikliği ve geri bildirimi, XE'ye bir spor otomobil havası verir.

YAPILANDIRILABİLİR DİNAMİKLER

F-TYPE'ta kullanılan teknoloji ile opsiyonel* Yapılandırılabilir Dinamikler sistemi, performansa yönelik sürüş ihtiyaçlarınıza uyum sağlamak amacıyla gaz kelebeği haritalandırma, vites yükseltme noktaları ve direksiyon için Jaguar XE'nin dinamiklerini ayarlamanızı sağlar. Otomobiliniz opsiyonel Adaptive Dynamics ile donatıldığında ise amortisör ayarlarınızı yapılandırarak ayarlarınızı çok daha kişisel bir hale getirebilirsiniz.

*Yalnızca otomatik şanzıman

JAGUARDRIVE CONTROL

JaguarDrive Control özelliği, Normal, Eco, Dynamic veya Rain Ice Snow modlarından birini seçebilmenizi sağlar. Bu modların her biri direksiyon ve gaz kelebeği haritalamasını değiştirir. Eco modu, yakıt açısından verimli sürüş sağlarken, Dynamic modu gaz kelebeği tepkisini güçlendirir ve direksiyon ağırlığını artırır. Rain Ice Snow modunu seçtiğinizde ise sistem otomatik olarak hızı keser ve kaygan zemin koşullarında çok daha kademeli bir çekiş uygular.

Videoda gösterilen otomobil son güncelleştirmeleri ve eklentileri içermeyebilir. Detaylı bilgi için lütfen Borusan Otomotiv Jaguar Yetkili Satıcıları’na başvurunuz.

ELEKTRİKLİ DİREKSİYON

Yüksek hızlarda iyi bir kontrol sağlarken düşük hızlarda manevra sırasında kapsamlı bir yardım sunan Jaguar XE'nin yeni nesil Elektrikli Direksiyonu (EPAS), olağanüstü geri bildirim ve anlık güç takviyesi sağlar. Yalnızca talep üzerine etkinleşir; gücü gerekli olacağı zamana saklar ve aynı zamanda yakıttan da tasarruf edilmesini sağlar.

Jaguar XE, Hafif Alüminyum Mimarisi ile desteklenen performans, gelişmiş teknoloji ve ayırt edici tasarım özelliklerini bir araya getirir.