Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

GİZLİLİK POLİTİKASI

JAGUAR LAND ROVER LIMITED VERİ TOPLAMA VE İŞLEME - - ÖNEMLİ BİLGİLER

Jaguar Land Rover Limited, Web Sitelerini ziyaret eden ve verilerini işlediği her kişinin gizliliğine saygı duyar. Hakkınızda toplanan tüm bilgiler öncelikle talep edebileceğiniz herhangi bir hizmeti sunmak için ve sonrasında bir Şirket olarak sunduğumuz hizmeti geliştirmek için kullanılacaktır. Bunu bilgileri doğru ve izinli kullanarak sağlıyoruz.

Bu sitenin bazı bölümlerinde, sizden kişisel bilgilerinizi iletmeniz istenmiştir. Ad, soyad, cep telefonu numarası, elektronik posta adresi gibi kişisel verilerinizi paylaşmanız tamamen kendi seçiminize bağlıdır. Bu bilgiler ticari elektronik ileti gönderimine onay vermeniz halinde, Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticaret A.Ş.tarafından size yönelik yapılacak ürün hizmet, özel teklif ve kampanyalara ilişkin pazarlama iletişimi faaliyetleri ile buna benzer davet, tanıtım, kutlama ve anket uygulamaları da dâhil olmak üzere her türlü ticari elektronik iletinin gönderiminin E-posta, Telefon, SMS/MMS kanalları vasıtasıyla gerçekleştirilmesinde kullanılır ve işbu bilgiler Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticaret A.Ş. tarafından işlenip muhafaza edilir. İletişim bilgileriniz ticari elektronik ileti gönderimine ilişkin hizmet alınan üçüncü kişilerle paylaşılabilir ve kişisel verileriniz bu faaliyetler kapsamında işlenip, muhafaza edilip, üçüncü kişilerle paylaşılabilir.

Ticari elektronik iletinin içeriği ve gönderiye ilişkin diğer kayıtlar gerektiğinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na sunulmak üzere kayıt altına alınarak saklanacaktır. Veri tabanımızda hangi verilerinizin bulunduğunu öğrenme, yanlış olan verilerinizin düzeltilmesini ve sizinle iletişime geçilmesine engel olunmasını talep etme hakkınız bulunmaktadır. Bu taleplerinizi Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticaret A.Ş. tarafından gönderilen e-postaların alt kısmında bulunan “Üyelik tercihlerinizi değiştirmek veya üyeliğinizi iptal etmek için lütfen tıklayınız.” linkine tıklayarak, ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili bilgi vermek amacı ile gönderdiğimiz SMS’leri almak istemediğinizi JAGUARIPTAL yazıp 3172’ye göndererek iletebilirsiniz. Dilerseniz bu taleplerinizi 0800 211 00 17'yi sabit hatlardan ücretsiz olarak arayarak veya 0850 252 80 80 no’lu İletişim Merkezi’mizle irtibata geçerek iletebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)

1. Jaguar'ın bilgilerimi toplamasının bana nasıl faydası var?
2. Jaguar Web Siteleri tarafından veya üçüncü şahıs web siteleri ya da platformları tarafından hangi bilgiler toplanabilir?
3. Jaguar bu bilgileri nasıl toplayıp saklayacak?
4. Jaguar bu bilgileri ne kadar saklayacak?
5. Jaguar bu bilgileri neden topluyor?
6. Bu politika kimler için geçerli?
7. Jaguar'ın Çocukların Gizliliğine dair bağlılığı.
8. Tanımlama bilgisi nedir?
9. Müşteri profilleri nedir?
10. Hakkımdaki bilgileri nasıl düzeltirim?
11. Kaydolmayı tercih edersem seçeneklerim nelerdir?
12. Kaydolmamayı tercih edersem ne olur?

JAGUAR'IN BİLGİLERİMİ TOPLAMASININ BANA NASIL FAYDASI VAR?

Bu bilgilerin toplanması Jaguar'ın aşağıdakilere ulaşmasına yardımcı olacaktır:
1. Bilgileri defalarca girmek zorunda kalmanızı önleyerek siteyi kullanmayı sizin için kolaylaştırmak.
2. Bilgileri daha hızlı temin edebilmemize yardımcı olmak.
3. Size daha uygun içerik oluşturmamıza yardımcı olmak.
4. Jaguar'ın sunduğu hizmetleri veya bilgileri daha hızlı bulmanıza yardımcı olmak.
5. Sitede iyileştirmeler yapmak için bilgileri kullanma.
6. Web Sitesi içerisindeki ve kullanımındaki genel eğilimleri değerlendirme.
7. Yeni ürünler, özel promosyonlar, güncel bilgiler ve Jaguar'ın ilginizi çekeceğini düşündüğü diğer yeni hizmetlerle ilgili sizi uyarmak. Onay vermeniz halinde, Otomotiv Pazarlama ve Ticaret A.Ş. bünyesindeki grup şirketleri ve iş ortaklarını da sizinle iletişim kurması için yetkilendirebiliriz.
8. www.jaguar-turkiye.com adresindeki önceki tarama faaliyetlerinize dayanarak ilgili ürün, promosyon ve hizmet bilgilerini görüntülemek.
9. En sevdiğiniz araçları (duvar kağıtları, video, ses), konfigüre edilmiş otomobilleri ve tercih edilen yetkili satıcı bilgilerini gelecekte size referans olması için www.jaguar-turkiye.com adresinde saklamanıza yardımcı olmak.

JAGUAR WEB SİTELERİ TARAFINDAN VEYA ÜÇÜNCÜ SAHIŞ WEB SİTELERİ YA DA PLATFORMLAR TARAFINDAN HANGİ BİLGİLER TOPLANABİLİR?

Jaguar'da amacımız size kişisel bilgileriniz üzerinde mümkün olduğunca çok kontrol sağlamaktır. Genellikle, bize kim olduğunuzu söylemeden veya hakkınızda hiç bir bilgiyi açıklamadan web üzerinden Jaguar'ı ziyaret edebilirsiniz. Ancak, sizden adınız ve adresiniz gibi bilgileri almamızı gerektirebilecek zamanlar vardır. Amacımız İnternet üzerinden hakkınızda bilgi toplamadan önce sizi haberdar etmektir.

Siz kayıt olmadan önce bile, Web Sitesini nasıl kullandığınız hakkında anonim bilgiler toplayacağız. Bu İnternet üzerindeki tüm Web Siteleri için yaygın bir standart prosedürdür. Toplanan bilgiler sizi kişisel olarak tanımlamaz ancak pazarlama amaçlarına yönelik olarak veya sunduğumuz hizmetleri iyileştirmek için yardımcı olabilir.

Sunduğumuz hizmetleri iyileştirmek için başvurulan web sitesi (örneğin Google arama) veya sizi www.jaguar-turkiye.com web sitesine yönlendiren başvurulan reklam bandı hakkında anonim bilgiler de toplayacağız.

Jaguar'a kişisel bilgilerinizi İnternet aracılığıyla örneğin sizinle yazışmamız veya size abonelik sağlamamız için vermeyi tercih ederseniz, söz konusu bilgileri nasıl kullanacağımız konusunda sizi bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Sizinle daha sonra iletişim kurmak için bu bilgilerin kullanılmasını istemediğinizi bildirirseniz, isteklerinize riayet edeceğiz.

JAGUAR BU BİLGİLERİ NASIL TOPLAYIP SAKLAYACAK?

Jaguar sizin hakkınızdaki bilgileri doğrudan sizden talep ederek (bir kayıt formu üzerinden) veya siteyi ziyaretiniz hakkındaki bilgileri otomatik olarak kaydederek çeşitli yollarla toplayabilir. Örneğin sitedeki gezintiniz ile ilgili veri toplayabiliriz veya seçtiğiniz seçenekleri kaydedebiliriz. Jaguar ayrıca Twitter gibi üçüncü şahıs siteler veya platformlar aracılığıyla da verilerinizi toplayabilir. Jaguar verilerinizi toplamak için yalnızca saygın üçüncü şahıs platformları kullanacaktır ve ilgili üçüncü şahsın kontrolünden geçip bize aktarıldığında verilerinizin güvenliğini sağlamak için uygulanabilir tüm önlemleri alacaktır ancak aktarma sürecinin tamamlanmasına dek verilerinizin güvenliğinden üçüncü şahıs sorumlu olacaktır.

Bilgiler fiziksel ve teknik önlemler ile korunan güvenli bir ortamda saklanır. Bu bilgiler genel erişime açık değildir.

Jaguar size nasıl hizmet sunabileceğimizi anlamamıza yardımcı olduğuna inandığımız sürece bu bilgileri güvenli ve korumalı bir ortamda saklayacak ve taleplerinize riayet edecektir.

Ayrıca, yasalar da bu bilgileri belirli bir süre saklamamızı zorunlu kılabilir. Hakkınızda saklanan bilgileri nasıl değiştirebileceğinizi veya güncelleyebileceğinizi anlamak için lütfen bu bölümdeki ilgili soruya bakın veya 0850 252 80 80 no’lu İletişim Merkezimiz ile temasa geçin.

BU POLİTİKA KİMLER İÇİN GEÇERLİ?

Bu politika bireysel tüketicilerin ve kurumsal ziyaretçilerin kullanımı için tasarlanmış web siteleri için geçerlidir.

JAGUAR'IN ÇOCUKLARIN GİZLİLİĞİNE DAİR BAĞLILIĞI

Çocukların gizliliğinin korunması önemlidir. Bu nedenle web sitemizde gerçekte 13 yaşın altında olduğu bilinen kişilerin bilgilerini asla toplamayız veya saklamayız.

HAKKIMDAKİ BİLGİLERİ NASIL DÜZELTİRİM?

Bazı Jaguar Web Siteleri göndermiş olduğunuz kişisel bilgileri gözden geçirmenize ve güncellemenize olanak sunan kayıt sayfaları kullanır. Başka bir yerde size hizmet üyeliğinizi iptal etme seçeneği verilir. Daha önce Jaguar Sitesine göndermiş olduğunuz kişisel bilgileri düzeltmeniz gereken diğer hallerde 0850 252 80 80 no’lu İletişim Merkezi’mizi arayınız.

İNTERNET VE SİTE GÜVENLİĞİ HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

İnternet güvenli bir sistem değildir ve çevrim içi olduğunuzda paylaştığınız bilgiler konusunda daima dikkatli olmalısınız. Jaguar Siteleri tarafından toplanan kişisel bilgiler genel erişime açık olmayan güvenli işletim ortamlarında saklanmaktadır. Bazı durumlarda kişisel bilgiler uygun güvenlik teknolojisi kullanılarak siz işleminizi gerçekleştirmeden önce şifrelenir.

KAYDOLMAMAYI TERCİH EDERSEM NE OLUR?

Kaydolmamayı veya kişisel bilgilerinizi vermemeyi tercih ederseniz, çoğu zaman Jaguar Web Sitelerinin çoğunu yine de kullanabilirsiniz. Ancak kayıt gerektiren alanlara erişemeyeceksiniz. Kaydolmasanız bile, bazen Web Sitesini nasıl kullandığınız hakkında anonim bilgiler toplayacağız. Bu bilgiler kişisel olarak sizi tanımlamaz ancak pazarlama veya sunduğumuz hizmeti geliştirme anlamında yardımcı olabilir.

HAKLARINIZ.

Kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurtiçinde veya yurtdışında verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenmeyi, eksik veya yanlış olması hâlinde verilerin düzeltilmesini, ilgili mevzuatta öngörülen koşullar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini, düzeltme/silme/yok etme işlemlerinin verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararın giderilmesini talep etme hakkınız bulunmaktadır.

Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticaret A.Ş.
Adres: Hamidiye Mahallesi, Selçuklu Caddesi, No:10 C Blok Vadi Park / Kağıthane / İstanbul
Telefon: 0212 952 74 00
Land Rover İletişim Merkezi'mizi hafta içi 08.00 - 20.00, hafta sonu ise 09.00 - 18.00 saatleri arasında arayabilirsiniz.
Mesajınızı iletmek için iletişim formunu da doldurabilirsiniz.

YENİ JAGUAR I-PACE ELEKTRİĞİNİ KEŞFEDİN
X
Jaguar I-PACE

JAGUAR I-PACE

0-100 km/sa hızlanma, 4,8sn

MALİYET HESAPLAYICISI HABERDAR OLMAK İSTİYORUM SATIN ALMAK İSTİYORUM