JAGUAR’IN 80 YILI
TASARIMIN EVRİMİ: JAGUAR’IN 80 YILI

Jaguar’ın seksen yılı, ikon haline gelmiş bir tasarımın seksen yılı anlamına gelir. Geçtiğimiz seksen yıldaki önemli tasarımların izini sürüyoruz. Bu tasarımlar olmadan günümüzün Jaguar ailesi aynı olamazdı.

TASARIMIN EVRİMİ: JAGUAR’IN 80 YILI - 1935 - 1959
Birinci bölümde 1935’ten 1959’a kadar, evrimin ilk dönemlerini gördük. İlk Jaguar modelinden başlayarak motor sporlarındaki başarılara ve öncü spor sedan segmentinin doğuşuna gidiyoruz.
MAKALENİN TAMAMINI OKUYUN
TASARIMIN EVRİMİ: JAGUAR’IN 80 YILI - 1960 - 1996
Jaguar ailesi zamanla değişim gösterse de kökenleri günümüzün ürün yelpazesine kadar devam etti. İkinci bölümde 1960’larla başlıyoruz ve çok daha ikonik modellerin yaratılmasına şahit oluyoruz. Bu dönem, hala günümüz modellerine ilham veren Jaguar tasarımının yerleştiği yıllardır.
MAKALENİN TAMAMINI OKUYUN
TASARIMIN EVRİMİ: JAGUAR’IN 80 YILI - 1997 - 2016
Jaguar tasarımı milenyumda yeniden canlandı. Son dönemlerdeki gelişmelerin üstüne katarak ilerleyen Jaguar, daha geleneksel, geçmişe dönük tasarımların ötesine geçerek evrildi. Modeller tamamen yeni bir görünüm almaya başladı. Bu durum büyük ölçüde 1997’den beri Jaguar Tasarım Direktörü olan Ian Callum’un sayesinde gerçekleşti. Bunu izleyen yirmi yıl, geçmişten aldığı ilham ve enerjiyle günümüze uygun şekilde yeniden düşünülen Jaguar ailesine yeni bir soluk getirdi.
MAKALENİN TAMAMINI OKUYUN
JAGUAR E-BÜLTENİ
Eşsiz tasarım ve yapısıyla standartları hep zirvede tutan Jaguar'dan en son haberler, özel teklifler ve yeni ürün bilgilendirmelerinden Jaguar E-Bülteni ile önce siz haberdar olabilirsinizst Jaguar news.
BİZE ULAŞIN
Jaguar ve Jaguar modelleri hakkında her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.
TEST SÜRÜŞÜ İÇİN RANDEVU ALIN
Tercih edeceğiniz Borusan Otomotiv Jaguar Yetkili Satıcısı’nda test sürüşü ayarlayın
BİR YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Jaguar Yetkili Satıcısı arayın