JAGUAR HAKKINDA
C-X16 — JAGUAR'IN GELECEĞİNE DAİR ÇARPICI BİR VİZYON

Jaguar C-X16, Frankfurt Otomobil Fuarı 2011'de görücüye çıktı.

C-X16, fark yaratan iki koltuklu bir spor otomobildir. Daha da önemlisi bir konsept otomobil olmakla birlikte, Jaguar'ın geleceği ve teknolojik anlamdaki hedefi açısından iddialı bir modeldir.

Jaguar Global Marka Direktörü Adrian Hallmark şunları söylüyor: "Jaguar'ın kalbinde her zaman spor otomobiller yer almıştır. C-X16 da, gerçek bir 21. yüzyıl Jaguar spor otomobil vizyonunun mükemmel halidir. Bu hızlı ve estetik otomobil, sürdürülebilir güç aktarımı teknolojilerinin geliştirilmesine olan bağlılığımızı vurgulamaktadır. Jaguar'ın güçlü yönlerini ve duyulara hitap eden tasarımını, vahşi bir hayvana özgü çevikliğini ve ilham verici performansını bünyesinde barındırmakta ve bu özellikleri, geleceğin düşük emisyonlu otomobiline giden yolda bir araya getirmektedir."

Kendinden önceki C-X75 konsept otomobil gibi C-X16 da, bir performans otomobili olduğunu tartışmasız şekilde gösterir. Ve yine C-X75 gibi, bu otomobilin de keskin hatları, etkileyici performans değerleriyle doğrulanır. Bu konsept otomobil, sıfırdan 100 km/sa hıza yalnızca 4,4 saniyede ulaşır ve azami hızı 300 km/saattir. Ayrıca, 80 km/sa hızdan 120 km/sa hıza ulaşması yalnızca 2,1 saniye sürer.

C-X16'nın alüminyum gövdesi, gelişmiş hareketli aksamı sıkıca sarar ve esnek duruşuyla otomobilin dinamik kabiliyetlerini ortaya koyar. Basit fakat amaca yönelik hatları, alçak tavanıyla ve kuyruk kısmıyla bütünlük oluşturarak C-X16'ya Jaguar otomobillere özgü sert fakat biçimli bir görünüm kazandırır.

Jaguar Tasarım Direktörü Ian Cullum da bu görüşe katılıyor ve şunları ekliyor: "Bir Jaguar spor otomobilin görsel olarak belirgin bir yapısı olmalıdır, C-X16 da bu fikrin mükemmel bir şekilde vücut bulmuş halidir. Hatlarının her biri bir amaç yansıtacak şekilde başlar ve belirginlik hissi vererek son bulur. C-X16'ya bu anlamlı duruşu kazandıran yaklaşım tam olarak budur. C-X16'yı görür görmez onu sürmek istersiniz; işte bir Jaguar spor otomobilin size hissettirmesi gereken budur."

C-X16 – Performans
DAHA FAZLA BİLGİ
C-X16 - Sürücü Odaklı İç Mekan
DAHA FAZLA BİLGİ
C-X16 - Yenilikçi Teknoloji
DAHA FAZLA BİLGİ
DAHA FAZLA BİLGİ
Kurumsal Değerler
Taahhütlerimizi daima yerinde getirmek için, Jaguar'da görev yapan herkes bu basit fakat etkin değerlere uyarak çalışır.
DAHA FAZLA BİLGİ
LİDERLİK
İlham verici liderlik ekibimizle tanışın.
DAHA FAZLA BİLGİ
KALİTE
Güvenlik, kalite ve güvenilirlik niteliklerinin her Jaguar otomobilde nasıl yer aldığını keşfedin.
DAHA FAZLA BİLGİ
Toplum
Jaguar'ın, iş birliklerini keşfedin.
DAHA FAZLA BİLGİ
JAGUAR MİRASI
Jaguar’ın gelecek nesillere ilham verecek olan mirasını keşfedin.
DAHA FAZLA BİLGİ
JAGUAR E-BÜLTENİ
Eşsiz tasarım ve yapısıyla standartları hep zirvede tutan Jaguar'dan en son haberler, özel teklifler ve yeni ürün bilgilendirmelerinden Jaguar E-Bülteni ile önce siz haberdar olabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN
Jaguar ve Jaguar modelleri hakkında her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.
TEST SÜRÜŞÜ İÇİN RANDEVU ALIN
Tercih edeceğiniz Borusan Otomotiv Jaguar Yetkili Satıcısı’nda test sürüşü ayarlayın.
YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Jaguar Yetkili Satıcısı arayın.