JAGUAR HAKKINDA
C-X16 — YENİLİKÇİ TEKNOLOJİ

Jaguar, sahip olduğu değerlerle performansı yeniden tanımlanmaya odaklanır. Adrian Hallmark, "Jaguar, bunu, geleceğe odaklanmış bir halde yapıyor," diyor. C-X16, yeni nesil Jaguar spor otomobil motorlarının ileri teknolojiye sahip yeni yöntemlerle güç üreteceğini gösteren mükemmel bir örnektir.

C-X16'da süperşarjlı, tamamen alaşım, prototip V6 motor bulunur. Yalnızca bu bile yeni nesil, gelişmiş, verimli, güçlü içten yanmalı motorlara doğru giden yola işaret etmektedir. Fakat bir konsept otomobil, aynı zamanda Formula 1 sistemlerinden ilham alan, performans geliştirici elektrik motorunun sunacağı üstünlüklerden de yararlanır.

Daha az yakıt tüketimi, otomobilin 80 km/sa hıza kadar elektrikli bir araç gibi sıfır emisyonla seyredebilmesi ve yalnızca istendiği zaman, sabit bir güç patlaması ve hızlanma sunması anlamına gelir. "Push to Pass" olarak bilinen bu özellik, sürücünün otomobil gücünü 10 saniyeliğine 95 BG (70kW) daha artırmasına olanak tanır. Bu otomobilde ilave güce ihtiyaç duymanız pek beklenmese de, bu tür bir durumda ihtiyacınız olan şey tam da parmaklarınızın ucundadır. Direksiyon üzerindeki bir düğmeye basarak bu gücü ortaya çıkarabilirsiniz. Elektrikli motor gecikmesiz çalıştığı için, bu güç hemen emrinize sunulur.

Otomobilin maskülen görünümünü ve kesintisiz hava akışını korumak amacıyla, kapı kolları gövde üzerinde hiçbir çıkıntı oluşturmaz. Bu kollara yerleştirilmiş temas sensörleri, elektrikli sessiz motorları harekete geçirir ve bu motorlar da sürücü ve yolcu için alüminyum kolları ortaya çıkarır.

C-X16 – Performans
DAHA FAZLA BİLGİ
C-X16 - Sürücü Odaklı İç Mekan
DAHA FAZLA BİLGİ
JAGUAR E-BÜLTENİ
Eşsiz tasarım ve yapısıyla standartları hep zirvede tutan Jaguar'dan en son haberler, özel teklifler ve yeni ürün bilgilendirmelerinden Jaguar E-Bülteni ile önce siz haberdar olabilirsinizst Jaguar news.
BİZE ULAŞIN
Jaguar ve Jaguar modelleri hakkında her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.
TEST SÜRÜŞÜ İÇİN RANDEVU ALIN
Tercih edeceğiniz Borusan Otomotiv Jaguar Yetkili Satıcısı’nda test sürüşü ayarlayın
BİR YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Jaguar Yetkili Satıcısı arayın