JAGUAR HAKKINDA
JAGUAR’IN GELECEĞİNİ<br>BELİRLEYEN YENİLİKÇİ LİDERLİK


 
Dr Ralf Speth için yenilik, bir alışkanlık. 18 Şubat 2010’da Jaguar Land Rover’ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanan Speth, artan satışlar, 8.000’in üzerinde istihdam yaratılması, yeni Jaguar XJ ve çığır açan Jaguar F-TYPE gibi yüksek profilli otomobillerin tanıtımı ile kayda değer bir ticari geri dönüş sağladı.
 
Otomobil merakını saklamayan Speth, bir Jaguar XFR kullanıyor; aynı zamanda kendisi bir klasik Jaguar E-Type otomobile de sahip. Bu başarı büyük oranda, Dr. Speth’in şirkette otomobillerden tüm organizasyonun çalışma biçimine kadar her açıdan tutarlı bir tasarım odaklılık yaklaşımını benimsemesinden kaynaklanıyor.
 
“Tüm süreçlerimizin, araştırma ve üretimin, eğitimlerin, istihdam planlarının, kişisel becerilerin tasarımından bahsediyorum. Ayrıca satıcılarla ve nihayetinde müşterilerimizle ilişkilerimizi nasıl tasarladığımız da önemli.”
 
Speth’in başarının anahtarı olarak benimsediği yaklaşımda, doğru ekonomik geri dönüşü sağlayabilmek için değer ve yenilik yaratılıyor; böylece inovasyona daha fazla yatırım yapılabiliyor. Bu sayede en kusursuz verimli döngü elde ediliyor.
 
“Daha fazla ürün üretip pek çok farklı alanda çok sayıda farklı teknolojiye yatırım yaptıkça gitgide daha uluslararası bir yapı kazanıyoruz.”
 
Speth, Almanya’da Rosenheim Üniversitesi’nde Ekonomi Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra Mühendislik Doktorası yaptı. Kendisi, ayrıca Warwick Üniversitesi’nde Endüstri Profesörü.
 
Dr. Speth, 1980 yılında BMW’ye katılmadan önce, birkaç yıl boyunca ticari danışman olarak çalıştı. 20 yıl sonra, Üretim, Kalite ve Ürün Planlama Yöneticisi olarak Ford Otomotiv Şirketi’nin Premier Automotive Group bölümüne geçti. BMW, Land Rover’ı satın aldığında, kendisi Land Rover Başkan Yardımcısı olarak çalışmaktaydı.
 
BMW, 2000 yılında Land Rover’ı Ford’a sattığında, Dr. Speth, Ford Premier Automotive Group’ta (PAG) üretim, kalite ve planlama yöneticisi oldu. Jaguar Land Rover’a geçmeden önce ise Alman uluslararası endüstriyel gaz ve mühendislik şirketi Linde Group’ta Küresel Operasyonlar Başkanı olarak çalışıyordu.
 
Dr. Speth, şunları söylüyor: “Bu, Jaguar Land Rover için son derece önemli bir an. Eski bir sektörden bahsetmiyoruz; otomobiller geleceğe yönelik ileri bir teknolojidir.” 170 kişilik gelişmiş bir araştırma ekibini Warwick Üniversitesi’ne yerleştiren Speth, önümüzdeki birkaç yıl içinde iş birliğine dayalı araştırmalara 100 milyon Pound’un üzerinde harcama yapmayı planlıyor. Aynı zamanda, Jaguar C-X75 için Bladon Jets tarafından geliştirilen mikro gaz türbini gibi Jaguar Land Rover’a özel üretilen yan teknoloji olanaklarını da yakından takip ediyor.
 
Roth, Almanya’da doğan Dr. Speth evli ve iki kızı var.
 
 
 
"Tasarım, mühendislik ve teknoloji inovasyonu, çalışmalarımızın merkezini oluşturur."
 

DR. RALF SPETH
CEO, Jaguar Land Rover

JAGUAR E-BÜLTENİ
Jaguar’a ilişkin en yeni haberler için kaydolun
BİZE ULAŞIN
Jaguar ve Jaguar modelleri hakkında her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.
TEST SÜRÜŞÜ İÇİN RANDEVU ALIN
Tercih edeceğiniz Borusan Otomotiv Jaguar Yetkili Satıcısı’nda test sürüşü ayarlayın
BİR YETKİLİ SATICI BULUN
Çevrenizde size yakın bir Jaguar Yetkili Satıcısı arayın