F‑TYPE SVR COUPÉ

Bir üst modele yükseltilen 575 BG motorla sunulan F‑TYPE SVR saf güç, canlılık ve azami 322 km/sa hız sağlayacak şekilde tasarlandı.

MAKSİMUM GÜÇ
575 BG
 
HIZLANMA
3,7 saniye 0-100km/sa
 
AZAMİ HIZ
322 km/sa

ARAÇLARI KARŞILAŞTIRIN
Üç Jaguar modeli seçin ve yan yana karşılaştırın
KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
Mükemmel Jaguar’ınızı tasarlamak için konfigüratörü kullanın
E-BROŞÜRLER
En yeni Jaguar broşürlerini görüntüleyin ve bilgisayarınıza yükleyin
YETKİLİ SATICI BULUN
Size en yakın Jaguar Yetkili Satıcısını bulun

Special Vehicle Operations (SVO) bölümümüz tam anlamıyla Jaguar ifadesini yansıtan, büyüleyici performans, olağanüstü detaylar ve en son teknolojiye sahip otomobiller yaratır. SVO’nun en son teknoloji Teknik Merkezi tarafından yaratılan F-TYPE SVR gelmiş geçmiş en güçlü F-TYPE’tır.

5,0 litre V8 motorun çift vorteks süperşarj özelliği hava direncini ve dalgalanmayı ortadan kaldırır, tüm motor devirlerinde hassas bir performans sunar. Üstelik, motor 0’dan 100 km/sa hıza 3,7 saniyede hızlanırken 322 km/sa’lik bir azami hız sunar*.

*F‑TYPE SVR Karbon Fiber aerodinamik kanat, standart F-TYPE açılır arka spoyler ile değiştirildiğinde F‑TYPE SVR Coupé’nin azami hızı 300 km/sa’e düşer.

F‑TYPE CONVERTIBLE MODELİNİ KEŞFEDİN
KENDİ ARACINIZI TASARLAYIN
ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER
HER AYRINTISIYLA ETKİLEYİCİ
Gerçek F‑TYPE’ı keşfedin. F‑TYPE SVR, yol tutuşunu artıran yeniden yapılandırılmış aerodinamik özellikleri ve her zaman maksimum seviyede çekiş sağlayan Jaguar Dört Çekiş teknolojisiyle daha hafif ve daha hızlıdır. Her santimetresi safkan Jaguar’a yakışan nefes nefese bir yarış performansı için optimize edilmiştir.
İÇ TASARIM STİLİ
Kapitone Performans koltuklar eksiksiz bir lüks duygusu yaratan son derece modern kaplamalarla konfor ve destek sunar.
HAFİF TEKNOLOJİLER
Ağırlık performansın düşmanıdır. Bu sebeple F-TYPE SVR’ı mümkün olduğunca sade tasarladık. Otomobildeki her gram ağırlık bir amaca yöneliktir. Hafif Titanium ve InconelⓇ egzoz sistemi 16 kg tasarruf sağlarken, çarpıcı alaşım jantlar toplamda 13,8 kg ağırlık tasarrufu sunar. Yeniden tasarlanan her bir arka süspansiyon mafsalı geleneksel mafsallara kıyasla 0,6 kg tasarruf sağlar. İsteğe bağlı 398 mm ön ve 380 mm arka karbon seramik frenler ise seramik olmayan alternatiflerine göre ağırlığı 21 kg azaltır. Tasarruf edilen her miligram ağırlık, unutulmaz bir sürüş deneyimi için F‑TYPE SVR’a daha seri hızlanma, daha çevik bir kullanım ve daha keskin frenleme özelliği kazandırır.
AERODİNAMİK ÖZELLİKLER
F‑TYPE SVR’ın aerodinamik kanadı, daha az sürtünme ve daha yüksek seviyelerde bastırma kuvveti sunmasıyla gelişmiş performans açısından vazgeçilmez bir özelliğidir. Kanat daha geniş ve daha yüksektir, bu sayede otomobilin tüm genişliğine hakimdir. Açıldığında sürtünme katsayısında yüzde 2,5 oranında bir azalma sağlar ve havalanma katsayısı da yüzde 15 oranında azalır. Diğer aerodinamik geliştirmeler ideal bir soğutma ve dengeli bir bastırma kuvveti için hava akışını tüm motor bölümü boyunca yönetir. Düz alt zemin ve arka difüzör sürtünmeyi azaltır, hava akışını yönetir ve dengeyi artırır.
GÜÇ AKTARIM TEKNOLOJİSİ
F‑TYPE SVR’ın 575 BG güç ve 700 Nm tork üretmek üzere yeniden kalibre edilmiş 5,0 litre V8 motoru gücün zirvesini sunar. Dört tekerlekten çekiş sunan All Wheel Drive sistemi, çekiş kuvvetini ve dengeyi artırmaya yardımcı olmak üzere Elektronik Aktif Diferansiyelle birlikte çalışır ve F-TYPE SVR’ın yükselen performansını dizginler.
F‑TYPE SVR COUPÉ’NİN ÖZELLİKLERİ
5,0 LİTRE V8 575 BG MOTOR
Yeniden kalibre edilen 5,0 litre V8 575 BG motor sayesinde F‑TYPE SVR, Jaguar’ın şimdiye kadar sunduğu en güçlü seri üretim otomobildir. 0’dan 100 km/sa hıza 3,7 saniyede ulaşan otomobil 322 km/sa’lik bir azami hıza sahiptir.
GELİŞMİŞ AERODİNAMİK ÖZELLİKLER
Hassas ön ayırıcı ve daha geniş spoyler dahil olmak üzere çeşitli aerodinamik geliştirmeler sürtünmeyi azaltırken F‑TYPE SVR’a daha yüksek seviyede bastırma kuvveti sağlar. Bunun sonucunda F‑TYPE SVR havayı temiz bir şekilde yararak seri bir hızlanma ve zahmetsiz bir seyir elde eder.
BENZERSİZ JANTLAR
F‑TYPE SVR’da Satin Grey kaplama özel 20 inç alaşım jantlar kullanılmıştır. Bu jantlarda daha iyi yol tutuşu ve kavrama için standart F-TYPE lastiklerden 10 mm daha geniş benzersiz lastikler kullanılır.
AYRICALIKLI İÇ TASARIM
F‑TYPE SVR'ın iç tasarımı Özel Araç Operasyonlarının detaylara gösterdiği özeni yansıtır. Baktığınız her yerde kaliteli kontrast dikişlerden genel anlamda bir lüks duygusu yaratan ultra modern kaplamalara kadar özel malzemeler fark edilir.
TÜM F-TYPE MODELLERİNDE BULUNAN STANDART ÖZELLİKLER
NAVIGATION PRO
Navigasyon adım adım sesli rehberlik ve kavşak görünümü sayesinde rotaları izlemeyi kolaylaştırır. Şehir merkezi ve tünellerden geçerken kullanışlı bir özellik olan “Konum tahmini” fonksiyonu GPS sinyallerinin alınmadığı zamanlarda otomobili doğru bir şekilde konumlandırmaya yardımcı olur.
EPAS
Elektronik Takviyeli Direksiyon (EPAS) olağanüstü geri bildirim ve kontrol sunar. Talep üzerine etkinleştirilmesi sayesinde hem gerçekten gerektiğinde kullanmak üzere güç tasarrufu yapılır hem de yakıttan tasarruf edilir. Gelişmiş bilgisayar yönetimi, direksiyon takviyesini uygun şekilde değiştirerek düşük hızdaki manevralarda takviyeyi artırır ve yüksek hızlarda verdiği duyguyu zenginleştirir.
TOUCH PRO
Her F-TYPE’ta standart olan Touch Pro'nun yeni nesil yazılım ve donanımı, F-TYPE’ın bağlantı ve eğlence özelliklerini en üst seviyeye taşır. Olağanüstü derecede hassas, son derece sezgisel kullanıcı arayüzü ve net grafikleriyle her yolculuk daha kolay ve daha keyifli hale gelir.
MERIDIAN<sup>TM</sup> SOUND SYSTEM
İngiliz ses uzmanları MeridianTM tarafından tasarlanan F‑TYPE 380W Ses Sistemi, sevdiğiniz müzikleri daha keyifli dinleme olanağı sunar. Sistem Dijital Sinyal İşleme (DSP) ve gelişmiş Kabin Düzeltme algoritmalarını kullanarak 2 subwoofer dahil 10 hoparlörle sesi F-TYPE’ın iç tasarımının benzersiz akustiğine göre uyarlar.
TORK YÖNLENDİRME
F-TYPE’ın Tork Yönlendirme özelliği en dar virajlarda bile kapasiteyi en üst düzeyde tutar. Tork Yönlendirme teknolojisi, otomobili etkileyen dönüş kuvvetine katkıda bulunmak üzere iç ön ve arka tekerleklere özel olarak kontrollü bağımsız fren uygular.
F-TYPE’INIZI KİŞİSELLEŞTİRİN

F‑TYPE ile kendi karakterinizi yansıtın. Gövde ve tavan renkleriyle bunları tamamlayan jantları seçin. Uygun koltukları, dokuları ve renk kombinasyonlarını belirleyerek kişisel iç tasarım tarzınızı yansıtın. Jaguar’ın olağanüstü seçenekleri, stil paketleri ve aksesuarları ile F-TYPE’ınızı gerçekten özel hale getirin.

KENDİ OTOMOBİLİNİZİ TASARLAYIN
JAGUAR F-TYPE İLE TEST SÜRÜŞÜNÜ DENEYİMLEYİN

Jaguar Yetkili Satıcısında bir Jaguar test sürüşünün performansını ve heyecanını deneyimleyin.

Test Sürüşüne Çıkın