BUZ AKADEMİSİ </br> İSVEÇ
DENEYİMİNİZİ SEÇİN
4izhgnphFCY

İsveç Kuzey Kutup Dairesi'nin en ucunda yer alan Arjeplog, gerçeküstü bir görünüm sunan, sıfırın altındaki derecesiyle el değmemiş doğal bölgelerden oluşur. Ekstrem olduğu kadar sakin bir yer olan Arjeplog’da nefesinizi kesen tek şey soğuk hava değil. Kafanızı çevirdiğiniz her yerde efsanevi boyutlarda bir manzara ile karşılaşıyorsunuz.

HAYATINIZIN DENEYİMİ

Bölgedeki çok sayıda donmuş gölden biri üzerinde bulunan Buz Akademisi, size en yeni Jaguar araçların direksiyonu başında buzda sürüş heyecanını deneyimleme fırsatı sunuyor. Uzmanlar rehberliğinde, sürüş becerileriniz tamamen yeni bir boyuta taşınacak.

FİLMİ İZLEYİN
yt:eHwwuKqOfe0
BUZDA SÜRÜŞ DENEYİMİNİZİ SEÇİN
BUZDA SÜRÜŞ
3 günlük hafta sonu veya 4 günlük hafta ortası bir program olarak seçebileceğiniz bu deneyim, heyecan verici buzda sürüş sanatına mükemmel bir giriş sunuyor. Arka fonda nefes kesici bir Kutup manzarası ile çeşitli buz pistlerinde sınırlarınızı test edin.
DAHA FAZLA BİLGİ
İLERİ SEVİYE BUZDA SÜRÜŞ
3 günlük hafta sonu veya 4 günlük hafta ortası bir etkinlik olarak sunulan İleri Seviye Buzda Sürüş Programı, programa tekrar katılan veya daha önce buzda sürüş deneyimi olan konuklara yöneliktir. Jaguar araçlarını teknik zorluklarla dolu bir pistte kullanın ve bire bir eğitimden en iyi şekilde yararlanın.
DAHA FAZLA BİLGİ
BUZ AKADEMİSİ GALERİSİ

Buz Akademisi'nde sizi neler beklediğine ilişkin bir ön izlemenin keyfini çıkarın.

GALERİYİ GÖRÜNTÜLEYİN
ZİYARETÇİ DEFTERİ DEĞERLENDİRMELERİNE GÖZ ATIN
Cesur ziyaretçilerimizin Jaguar ile Buz Akademisi deneyimi hakkındaki düşüncelerini okuyun.

ZİYARETÇİ DEFTERİNİ İNDİRİN

"Baştan sona muhteşem. Hayatı uçlarda yaşayın ve yeni deneyimlere kucak açın!"


GRAHAM, BİRLEŞİK KRALLIK

SIK SORULAN SORULAR
COVID-19

COVID-19 salgınına ilişkin olarak ne gibi önlemler alındı?

COVID-19 salgınına yönelik yaklaşımımıza göz atmak için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayın. Hükümet talimatlarının sık sık değiştiğini, sürekli olarak güncel durumu takip ettiğimizi ve buna göre gerekliliklere yanıt verdiğimizi lütfen unutmayın. Lütfen Jaguar Buzda Sürüş seyahatinize yönelik olarak sık sık bağlantısına göz atın.


GENEL

Jaguar Buz Akademisini kim düzenliyor?

Jaguar Buz Akademisi'ni, araçları ve kalifiye Jaguar ve Land Rover Experience sürüş eğitmenlerini sağlayan Jaguar ile birlikte Quintessentially Travel düzenliyor. Bu sürüş programı ve buz pistleri, Jaguar tarafından tasarlandı ve İsveç’e gelmeden önce veya İsveç’te geçirdiğiniz zaman zarfında herhangi bir ihtiyacınız olması halinde sizinle ilgilenmesi için bir saha ekibi mevcut.

Jaguar Buz Akademisi hangi dilde gerçekleştiriliyor?

Bu program İngilizce olarak gerçekleştirilir.

Sürücü olmayan biri olarak Buz Akademisi'ne katılabilir miyim?

Programlarımız, eşsiz bir sürüş deneyimi sunmak üzere tasarlanmıştır. Hiçbir şey buzda sürüş deneyimiyle kıyaslanamaz, bu nedenle sürücü olarak kayıt yaptırmanızı öneririz. Ancak bazı konuklarımızın Buzda Sürüş programına katılmadan partnerlerine eşlik etmek isteyebileceğini anlayışla karşılıyoruz. Tüm gün boyunca aktiviteler sunan bir programın her zaman mümkün olmayabileceğini belirtmekle birlikte alternatif bir program da sunulacaktır. Konuklarımızın, partnerlerini buzda sürüş programını tamamlarken izlemeyi istemeleri halinde, bu uygulama tesis kapasitesi nedeniyle duruma bağlı olarak gerçekleştirilebilecektir ve garanti edilemez.

Her bir sürüş deneyimindeki maksimum grup büyüklüğü nedir?

Daha özel ve ilgi çekici bir deneyim sunmak ve COVID-19 şartları nedeniyle maksimum grup büyüklüğünü 20 konukla sınırlandırdık (araç başına iki konuk). 20 kişilik her grup, 10 kişilik 2 gruba ayrılacak ve 10 kişilik her grup (5 araç) tek seferde büyük grupların bir araya gelmesini önlemek için günün farklı saatlerinde programın keyfini çıkaracak.

Katılmak için belirli bir fiziksel uygunluğa sahip olmam gerekiyor mu?

Sürüş Deneyimine katılabilmek için kronik bel problemleri (veya benzer durumlar), araç kullanma kapasitenizi bozacak zihinsel rahatsızlıklar, sürüş standartlarını karşılamayan görme bozukluğu, gebelik, solunum sorunları veya kalp sorunları gibi araç kullanmanızı engelleyecek herhangi bir koşulun olmadığından emin olmalısınız.

Başka hangi aktiviteler sunuluyor?

İsteğe bağlı olarak Hot Lap Geliştirme Aktivitesi, Kutup Dairesi Sürüşü, Köpekli Kızak Gezintisi ve Kar Motoru Turları (ek ücrete tabidir) mevcuttur. Jaguar ve Land Rover Buz Akademisi'ndeki yerinizi ayırtırken bunlar için önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bunlarla birlikte sunduğumuz diğer aktivitelere ilişkin ayrıntılı bilgi için lütfen işletme ortağımız Quintessentially Travel ile iletişime geçin:

E-posta: iceacademy@quintessentially.com veya Telefon: +44 207 291 5253 (09:00 – 17:30 (GMT), Pazartesiden Cumaya, resmi tatiller hariç. Yerel arama ücretleri geçerli olabilir.

FİYAT

Rezervasyonlar ne zaman kapanıyor?

Rezervasyonlar, rotasyon başlama tarihinden 30 gün önce kapanır.

Sürüş için ek sigorta satın almam gerekiyor mu?

İlave araç sigortası gerekli değildir ancak konukların kapsamlı bir seyahat sigortası satın almaları zorunludur. Bu konuya ilişkin herhangi bir sorunuz olması halinde, lütfen işletme ortağımız Quintessentially Travel ile iletişime geçin:

E-posta: iceacademy@quintessentially.com veya Telefon: +44 207 291 5253 (09:00 – 17:30 (GMT), Pazartesiden Cumaya, resmi tatiller hariç. Yerel arama ücretleri geçerli olabilir.

Jaguar ve Land Rover Buz Akademisi fiyatına neler dahildir?

Fiyata genel olarak dahil olan hizmetler şunlardır:

• Tüm sürüş aktiviteleri
• Otel konaklaması (çift kişilik odada)
• Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği
• Yemeklerle birlikte içecekler
• Arvidsjaur Havaalanı transferleri (gidiş-dönüş).

Fiyata dahil olanların eksiksiz listesi için lütfen bireysel gezi programınıza bakın. Lütfen ilgili sürüş seviyesi nedeniyle, alkolün yalnızca akşam yemeğine dahil olduğunu ve sınırlı olacağını unutmayın. Tüm öğünlerde alkolsüz içecekler, çay ve kahve dahildir.

Sürüş deneyimi fiyatına neler dahil değil?

• Uçak biletleri ve programda belirtilmeyen yiyecek ve içecekler
• Opsiyonel aktiviteler (örneğin; Hot Lap İyileştirme Aktiviteleri, Kutup Dairesi Sürüşü, Köpekli Kızak Gezintisi ve Kar Motoru turları)
• Vize ücretleri (uygunsa)
• Seyahat sigortaları
• Listede yer almayan her türlü seyahat öncesi ve sonrası düzenlemeleri.

SÜRÜŞ

Sürüşü kim yapıyor?

Siz! Uzman rehberliği ve eğitim sağlamak üzere Jaguar Experience eğitmenlerinden oluşan bir ekip hazır bulunacak, ancak direksiyon başında siz olacaksınız.

Daha önce hiç buz üzerinde araç kullanmadım, yine de Jaguar ve Land Rover Buz Akademisi'ne katılabilir miyim?

Kesinlikle. Sürüş aktiviteleri tüm beceri seviyelerindeki sürücüler için tasarlanmıştır. Size kapsamlı sürücü brifingleri verilecek ve uzman Jaguar Experience eğitmenlerimizden oluşan ekibimiz her bir araca yerleştirilen iki yönlü radyolar aracılığıyla buz üzerinde uzman rehberliği ve eğitim sağlamak üzere hazır bulunacak. İleri Seviye programlar için, daha önceden Buzda Sürüş veya kaygan zeminde sürüş deneyimi önemle tavsiye edilir.

Hangi araçları kullanacağım?

• Buzda Sürüş: • Jaguar F-TYPE R, Jaguar F-PACE, Range Rover Sport

• Buzda Sürüş +: • Jaguar F-TYPE R, Jaguar F-PACE, Range Rover Sport

• İleri Seviye Buzda Sürüş: • Jaguar F-TYPE R, Jaguar F-PACE, Range Rover Sport. Jaguar F-TYPE SVR (20MY) Jaguar F-PACE SVR, Jaguar XE SV Project 8 ve Land Rover yeni Defender ile bazı seanslar, Jaguar I-PACE eTrophy ile bir yolcu hot lap deneyimi dahildir

• İleri Seviye Buzda Sürüş +: • Jaguar F-TYPE R, Jaguar F-PACE, Range Rover Sport. Jaguar F-TYPE SVR (20MY) Jaguar F-PACE SVR, Jaguar XE SV Project 8 ve Land Rover yeni Defender ile bazı seanslar, Jaguar I-PACE eTrophy ile bir yolcu hot lap deneyimi dahildir

Bazen kontrolümüz dışındaki koşullar nedeniyle belirtilen araçları değiştirmemiz veya yerine başka araç sunmamız gerekebilir, bunu yapma hakkını saklı tutarız.

Araçlar manuel vitesli mi, otomatik vitesli mi?

Bu programdaki tüm araçlar otomatiktir.

Araçların direksiyonu solda mı yoksa sağda mı?

Hem sağ hem de sol direksiyonlu araçlar mevcuttur. Araçları belirli bir taraftaki direksiyonla kullanma konusunda rahat olmayan kullanıcılar, eğitmen ekiplerini bu konuda bilgilendirebilir. Ekipler gereksinimlerinizi karşılamak için ellerinden gelenin en iyisini yapacaktır.

Katılım için minimum yaş nedir?

Minimum katılım yaşı 21’dir ve Buz Gölü’nde sürüş için 3 yıllık tam ehliyet gereklidir. Halka açık yolda sürüşü içeren aktiviteler için (ör. Kutup Dairesi Sürüşü ek aktivitesi), katılım yaşı 25’tir ve 3 yıllık tam ehliyet gereklidir.

Ne tip bir sürücü ehliyetine ihtiyacım olacak?

Tüm sürücüler tam ve geçerli bir sürücü ehliyetine sahip olmalıdır. Size ehliyetinizin durumunu doğrulama amaçlı önceden doldurmanız gereken online bir form için web bağlantısı gönderilecektir.

Tüm sürücülerin son iki (2) yılda ciddi bir kaza veya mahkumiyet olmaksızın tam sürücü ehliyetiyle en az üç (3) yıl kesintisiz sürüş deneyimine sahip olması gerekir. Sürücülerin, eğitimin herhangi bir yol gerekliliğini karşılayabilmesi için ehliyetlerinde 6'dan fazla ceza puanı (uygulanıyorsa) olmamalıdır ve sürücüler 25 yaş üzerinde olmalıdır. Sürücü ehliyetinizde 6'dan fazla ceza puanı varsa bizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Her bir araçta kaç kişi olacak?

Buzda Sürüş ve Buzda Sürüş + programlarında, her araçta iki konuk olacaktır. İleri Seviye programlarda, bir Jaguar eğitmeni ile bire bir eğitimler yer alacaktır. Tek başınıza seyahat ediyorsanız lütfen COVID-19 bölümümüze göz atın.

SEYAHAT

Kendi başıma seyahat ediyorsam, kendi aracım olacak mı?

Hayır. Tek bir konuk olarak aracınızda başka bir konuk daha olacak. Program boyunca kendi otel odanız olacak. Lütfen COVID-19 bölümümüze göz atın.

Çocukların Jaguar ve Land Rover Buz Akademisi'ne katılmasına izin veriliyor mu?

Jaguar ve Land Rover Buz Akademisi, güvenlik ve varış noktasındaki zorlu iklim koşulları nedeniyle çocuklar için uygun değildir.

Ne tür yataklar mevcut?

Tüm odalarda çift kişilik yataklar sunuyoruz. Tek kişilik veya iki tek kişilik yatak mevcut değildir.

Vize almam gerekiyor mu?

AB dışındaki ülkelerin çoğu için İsveç ve AB'ye seyahatlerde vize gereklidir. Ülkenize özgü gereklilikleri öğrenmek için lütfen yerel konsolosluğunuzla iletişime geçin. Vizenizi alabilmek için davete ihtiyacınız olması halinde, lütfen size bir davetiye gönderebilmesi için işletme ortağımız Quintessentially Travel ile iletişime geçin:
E-posta: iceacademy@quintessentially.com veya Telefon: +44 207 291 5253 (09:00 – 17:30 (GMT), Pazartesiden Cumaya, resmi tatiller hariç. Yerel arama ücretleri geçerli olabilir.

İsveç'te kullanılan para birimi nedir?

Yerel para birimi İsveç Kronu'dur (SEK).

Uçuşlarıma ilişkin olarak veya yolculuğumu uzatmak için desteğe ihtiyacım olursa kiminle iletişime geçebilirim?

İşletme ortağımız Quintessentially Travel, uçuş rezervasyonlarınız ve yolculuğunuzu uzatma konularında size memnuniyetle destek olacaktır. Tam hizmet sunan bir seyahat acentesi olan Quintessentially Travel, Buzda Sürüş deneyiminizi geliştirmek ve ileri taşımaktan memnuniyet duyar. Aşağıdaki iletişim bilgileri aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz:
E-posta: iceacademy@quintessentially.com veya Telefon: +44 207 291 5253 (09:00 – 17:30 (GMT), Pazartesiden Cumaya, resmi tatiller hariç. Yerel arama ücretleri geçerli olabilir.

Özel kıyafetlere ihtiyacım var mı?

Sürüş etkinliğinde sıcaklıklar -30°C veya altına düşebilir ve bu nedenle sizden sıcak tutacak ve hava koşullarına dayanıklı giysiler ve ayakkabılar getirmenizi rica ediyoruz. Kıyafet verilmemektedir, bu nedenle tüm katılımcılara aşağıdakileri getirmelerini öneririz:

• Sıcak tutan şapka
• Sıcak tutan eldivenler
• Yünlü atkı
• Termal içlik (uzun kollu üst / uzun alt)
• İyi yalıtımlı bir mont
• Yünlü kazak veya polar mont
• Gerektiğinde kullanmak için bazı ek hafif içlikler
• Dayanıklı ve rahat ayakkabılar (sürüşe uygun)
• Güneş gözlüğü

Konukların herhangi bir ek aktivite rezervasyonu yapması halinde (bunlarla sınırlı olmamak üzere, kar motoru ve köpekli kızak gezintisi), koruyucu kıyafetler aktiviteye dahildir. Lütfen rezervasyon yaptırmadan önce ayrıntılı bilgi için Quintessentially Travel Ekibi ile iletişime geçin.

Akşam etkinlikleri için kıyafet kuralı nedir?

Akşam için kıyafet kuralı, günlük kıyafettir.

Hava buzda sürüş için uygun değilse ne olacak?

Havanın güvenlik nedeniyle buz alanının kapanmasına neden olması durumunda alternatif bir program sunulacaktır.

Fotoğraf makinesi veya video kamera getirmeme izin veriliyor mu?

Tabii ki evet, ancak Jaguar Buz Akademisi Jaguar’ın gizli soğuk iklim test tesisinde gerçekleşir, bu nedenle fotoğraf çekilmesiyle ilgili bazı kısıtlamalar uygulanacağını lütfen unutmayın. Drone'lara izin verilmez.

İLETİŞİM
Şu numaradan uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz: +44&nbsp;207&nbsp;291&nbsp;5253
BENİ BİLGİLENDİRİN
Jaguar Seyahat ile ilgili en yeni haberler için kaydolun
BROŞÜRÜ İNDİRİN
En yeni Buz Akademisi broşürünü görüntüleyin ve indirin
DENEYİM SÜRÜŞÜ İÇİN RANDEVU ALIN
Jaguar performansını test etmek için bir Jaguar Experience randevusu alın.