İSVEÇ<br> ICE ACADEMY'İ DENEYİMLEYİN
DENEYİMİNİZİ SEÇİN

İsveç Kuzey Kutup Dairesi'nin en ucunda yer alan Arjeplog, gerçeküstü ve büyüleyici güzelliği ve sıfırın altındaki derecesiyle el değmemiş doğal bölgelerden oluşur. Ekstrem olduğu kadar sakin bir yer olan Arjeplog’da nefesinizi kesen tek şey soğuk hava değil. Kafanızı çevirdiğiniz her yerde efsanevi boyutlarda bir manzara ile karşılaşıyorsunuz.

HAYATINIZIN DENEYİMİ

Bölgedeki çok sayıda donmuş gölden biri üzerinde bulunan Ice Academy, size en yeni Jaguar'ın direksiyonu başında buzda sürüş heyecanını deneyimleme fırsatı sunuyor. Uzmanlar rehberliğinde, sürüş becerileriniz tamamen yeni bir boyuta taşınacak.

VİDEOYU İZLEYİN

yt:DW78Qs_VNuo
ICE DRIVE EXPERIENCE SEÇİN
BUZDA SÜRÜŞ
3 günlük hafta sonu veya 4 günlük hafta ortası bir program olarak seçebileceğiniz bu deneyim, heyecan verici buzda sürüş sanatına mükemmel bir giriş sunuyor. Arka fonda nefes kesici bir Kutup manzarası ile çeşitli buz pistlerinde sınırlarınızı test edin.
BİZE ULAŞIN
İLERİ SEVİYE BUZDA SÜRÜŞ
3 günlük hafta sonu veya 4 günlük hafta ortası bir etkinlik olarak sunulan bu program, daha çok programa tekrar katılan veya daha önce buzda sürüş deneyimi olan konuklara yöneliktir. Jaguar otomobillerini teknik zorluklarla dolu bir pistte kullanın ve pistlerde SVR performans otomobilleriyle bire bir eğitimden en iyi şekilde yararlanın.
BİZE ULAŞIN
ICE ACADEMY GALERİSİ

Buz Akademisi'nde sizi neler beklediğine ilişkin bir ön izlemenin keyfini çıkarın

GALERİYİ GÖRÜNTÜLEYİN
SIK SORULAN SORULAR
GENEL

Jaguar Ice Academy'yi kim düzenliyor?

Jaguar Ice Academy'i, araçları ve uzman Jaguar Experience sürüş eğitmenlerini sağlayan Jaguar ile birlikte Zum goldenen Hirschen X zerotwonine GmbH düzenliyor. Bu sürüş programı ve buz pistleri, Jaguar tarafından tasarlandı. Ayrıca kusursuz bir sürüş deneyimi için sürüş deneyiminizin tüm yönlerini denetleyen bir tesis içi yöneticiniz olacak.

Sürüşü kim yapıyor?

Siz! Uzman rehberliği ve eğitim sağlamak üzere Jaguar Experience eğitmenlerinden oluşan bir ekip hazır bulunacak, ancak direksiyon başında siz olacaksınız.

Jaguar Ice Academy'si hangi dilde gerçekleştiriliyor?

Bu program İngilizce olarak gerçekleştirilir.

Sürücü olmayan biri olarak Ice Academy'e katılabilir miyim?

Programlarımız, eşsiz bir sürüş deneyimi sunmak üzere tasarlanmıştır. Deneyimin ortamı ve yeri nedeniyle sürücü olmayan kişilere alternatif bir eğlence programı sağlayamıyoruz. Hiçbir şey buzda sürüş deneyimiyle kıyaslanamaz, bu nedenle sürücü olarak kayıt yaptırmanızı öneririz.

Başka hangi aktiviteler sunuluyor?

İsteğe bağlı olarak köpekli kızak gezintisi, kar motoru turları ve Kutup Dairesi Sürüşü (ek ücrete tabidir) mevcuttur. Jaguar Ice Academy'deki yerinizi ayırtırken bunlar için önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bunlar veya sunulan diğer aktiviteler hakkında bilgi almak için oradayken ekibe soru sorabilir veya jlriceacademy@zerotwonine.com adresine e-posta gönderebilirsiniz

FİYAT

Rezervasyonlar ne zaman kapanıyor?

Rezervasyonlar, rezervasyon başlama tarihinden 4 hafta önce kapanır.

Sürüş için ekstra sigorta satın almam gerekiyor mu?

İlave araç sigortası gerekli değildir ancak konukların kapsamlı bir seyahat sigortası satın almaları zorunludur. Seyahat sigortasını, işletme acentamız Zum goldenen Hirschen X zerotwonine GmbH'den satın alabilirsiniz.

E-posta: jlriceacademy@zerotwonine.com veya telefon:+49 69 460 97 47 47 (9:00 – 18:00 (CET), Pazartesi - Cuma, yerel tatiller hariç. Yerel arama ücretleri geçerli olabilir.)

Jaguar Ice Academy fiyatına neler dahildir?

Genel olarak dahil olanlar tüm sürüş aktiviteleri, otel konaklaması (çift kişilik yatak), kahvaltı, öğle ve akşam yemeği, yemeklerle birlikte içecekler ve Arvidsjaur havaalanı transferleridir. Fiyata dahil olanların eksiksiz listesi için lütfen bireysel gezi programınıza bakın. Lütfen ilgili sürüş seviyesi nedeniyle, alkolün yalnızca akşam yemeğine dahil olduğunu ve sınırlı olacağını unutmayın. Tüm öğünlerde alkolsüz içecekler, çay ve kahve dahildir.

Sürüş deneyimi fiyatına neler dahil değil?

Uçak biletleri, programda belirtilmeyen yemekler ve içecekler, isteğe bağlı aktiviteler (örneğin, köpekli kızak ve kar motoru turları), vize ücretleri (varsa), seyahat sigortası ve gezi programı dışındaki tüm gezi öncesi ve gezi sonrası düzenlemeler.

SÜRÜŞ

Daha önce hiç buz üzerinde otomobil kullanmadım, yine de Jaguar Ice Academy'ye katılabilir miyim?

Kesinlikle. Sürüş aktiviteleri tüm beceri seviyelerindeki sürücüler için tasarlanmıştır. Size kapsamlı sürücü brifingleri verilecek ve uzman Jaguar Experience eğitmenlerimizden oluşan ekibimiz her bir otomobile yerleştirilen iki yönlü radyolar aracılığıyla buz üzerinde uzman rehberliği ve eğitim sağlamak üzere hazır bulunacak. İleri Seviye programlar için, daha önceden Buzda Sürüş deneyimi önemle tavsiye edilir.

Hangi otomobilleri kullanacağım?

• Ice Drive: • Jaguar F-TYPE V6, F-PACE, Range Rover Sport, Range Rover Velar

• Ice Drive+: •Jaguar F-TYPE V6, F-TYPE V8, F-PACE, Range Rover Sport, Range Rover Velar

• Ice Drive Advanced: • Jaguar F-TYPE V6, F-TYPE V8, F-PACE, Range Rover Sport, Range Rover Velar

• Ice Drive Advanced+ : •Jaguar F-TYPE V6, F-TYPE V8, F-TYPE V8 SVR, F-PACE, Range Rover Sport, Range Rover Velar

Bazen kontrolümüz dışındaki koşullar nedeniyle belirtilen otomobilleri değiştirmemiz veya yerine başka otomobil sunmamız gerekebilir, bunu yapma hakkını saklı tutarız.

Otomobiller manuel vitesli mi, otomatik vitesli mi?

Bu programdaki tüm otomobiller otomatik vitestir.

Otomobillerin direksiyonu solda mı yoksa sağda mı?

Hem sağ hem de sol direksiyonlu otomobiller mevcuttur. Otomobili belirli bir taraftaki direksiyonla kullanma konusunda rahat olmayan kullanıcılar, eğitmen ekiplerini bu konuda bilgilendirebilir. Ekipler gereksinimlerinizi karşılamak için ellerinden gelenin en iyisini yapacaktır.

Katılım için minimum yaş nedir?

Minimum katılım yaşı 3 yıllık sürücü ehliyeti ile 21 veya 1 yıllık sürücü ehliyeti ile 23'tür.

Ne tip bir sürücü ehliyetine ihtiyacım olacak?

Tüm sürücüler tam ve geçerli bir sürücü ehliyetine sahip olmalıdır. Birleşik Krallık ehliyetiniz varsa, size ehliyetinizin durumunu doğrulama amaçlı önceden doldurmanız gereken online bir form için web bağlantısı gönderilecektir. Ehliyetiniz Birleşik Krallık dışında düzenlendiyse, karşılama brifingi sırasında bir sürücü ehliyeti bildirim formu doldurmanız gerekecektir. Sürücü ehliyetiniz geçerli ve güncel olmalı. Ehliyetinizi deneyim gününde yanınızda getirmeli ve göstermelisiniz.

Tüm sürücülerin son iki (2) yılda ciddi bir kaza veya mahkumiyet olmaksızın tam sürücü ehliyetiyle en az üç (3) yıl kesintisiz sürüş deneyimine sahip olması gerekir. Veya sürücü 23 yaşında veya daha büyükse, ciddi kaza veya mahkumiyet olmaksızın tam sürücü ehliyetiyle en az bir (1) yıl kesintisiz sürüş deneyimi gereklidir. Sürücülerin eğitimin herhangi bir yol gerekliliğini karşılayabilmesi için ehliyetlerinde 6'dan fazla ceza puanı (uygulanıyorsa) olmamalıdır. Sürücü ehliyetinizde 6'dan fazla ceza puanı varsa bizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Katılmak için belirli bir fiziksel uygunluğa sahip olmam gerekiyor mu?

Sürüş Deneyimine katılabilmek için kronik bel problemleri (veya benzer durumlar), araç kullanma kapasitenizi bozacak zihinsel rahatsızlıklar, sürüş standartlarını karşılamayan görme bozukluğu, gebelik veya kalp sorunları gibi araç kullanmanızı engelleyecek herhangi bir koşulun olmadığından emin olmalısınız.

Her bir otomobilde kaç kişi olacak?

Her bir otomobili paylaşan iki konuk olacak. İleri Seviye programlarda bire bir eğitim unsurları olacak.

SEYAHAT

Kendi başıma seyahat ediyorsam, kendi otomobilim olacak mı?

Hayır. Tek bir konuk olarak otomobilinizde başka bir konuk daha olacak. Program boyunca kendi otel odanız olacak.

Çocukların Jaguar Ice Academy'ye katılmasına izin veriliyor mu?

JaguJaguar Ice Academy, güvenlik ve varış noktasındaki zorlu iklim koşulları nedeniyle çocuklar için uygun değildir.

Her bir sürüş deneyimindeki maksimum grup büyüklüğü nedir?

Daha özel ve ilgi çekici bir deneyim sunmak amacıyla Jaguar Ice Academy için maksimum grup büyüklüğü 20 konuktur (otomobil başına iki konuk). Ancak talebe bağlı olarak kişi sayısı grup başına 30 konuğa çıkarılabilir.

Ne tür yataklar mevcut?

Tüm odalarda çift kişilik yataklar sunuyoruz. Tek kişilik veya iki tek kişilik yatak mevcut değildir.

Vize almam gerekiyor mu?

AB dışındaki ülkelerin çoğu için İsveç ve AB'ye seyahatlerde vize gereklidir. Ülkenize özgü gereklilikleri öğrenmek için lütfen yerel konsolosluğunuzla iletişime geçin. Vize için davet almanız gerekiyorsa, size bunu sağlayacak olan Zum goldenen Hirschen X zerotwonine GmbH'yi bilgilendirin.

İsveç'te kullanılan para birimi nedir?

Yerel para birimi İsveç Kronu'dur (SEK).

Uçak bileti rezervasyonu veya seyahat sigortası için yardıma ihtiyacım olursa kiminle iletişime geçebilirim?

İşletme ortağımız Zum goldenen Hirschen X zerotwonine GmbH, uçuş rezervasyonlarınız ve seyahat sigortanız için memnuniyetle size yardımcı olacaktır. Aşağıdaki iletişim bilgileri aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz: E-posta: jlriceacademy@zerotwonine.com veya Telefon: +49 69 460 97 47 47(09:00 – 18:00 (CET), Pazartesi-Cuma. Yerel arama ücretleri geçerli olabilir.)

Özel kıyafetlere ihtiyacım var mı?

Sürüş etkinliğinde sıcaklıklar -30°C veya altına düşebilir ve bu nedenle sizden sıcak tutacak ve hava koşullarına dayanıklı giysiler ve ayakkabılar getirmenizi rica ediyoruz. Kıyafet verilmemektedir, bu nedenle tüm katılımcılara aşağıdakileri getirmelerini öneririz:

• Sıcak tutan şapka
• Sıcak tutan eldivenler
• Yünlü atkı
• Termal içlik (uzun kollu üst / uzun alt)
• İyi yalıtımlı bir mont
• Yünlü kazak veya polar mont
• Gerektiğinde kullanmak için bazı ek hafif içlikler
• Sağlam, rahat ayakkabılar (sürüş için uygun)

Akşam etkinlikleri için kıyafet kuralı nedir?

Akşam için kıyafet kuralı, günlük kıyafettir.

Hava buzda sürüş için uygun değilse ne olacak?

Havanın güvenlik nedeniyle buz alanının kapanmasına neden olması durumunda alternatif bir program sunulacaktır.

Fotoğraf makinesi veya video kamera getirmeme izin veriliyor mu?

Tabii ki evet, ancak Jaguar Ice Academy, Jaguar’ın gizli soğuk iklim test tesisinde gerçekleşir, bu nedenle fotoğraf çekilmesiyle ilgili bazı kısıtlamalar uygulanacağını lütfen unutmayın. Drone'lara izin verilmez.

BİZİMLE BAĞLANTIYA GEÇİN
İstediğiniz uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz
TEST SÜRÜŞÜ İÇİN RANDEVU ALIN
Tercih edeceğiniz Borusan Otomotiv Jaguar Yetkili Satıcısı’nda test sürüşü ayarlayın
E-BROŞÜRLER
En yeni Jaguar broşürlerini görüntüleyin ve indirin
JAGUAR E-BÜLTENİ
Jaguar Seyahat ile ilgili en yeni haberler için kaydolun