Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation
Kurumsal Sosyal Sorumluluk - Neden Jaguar? - Filo ve Kurumsal Satış 1

KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK

skip.tertiary.navigation

KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK

Jaguar Land Rover, 2013 yılında BITC (Business In The Community) Yılın En Sorumlu Şirketi ödülünü kazandı ve bu saygı duyulan ödülü kazanan İngiltere'deki ilk üretim şirketi oldu. Ödül, çevre performansımızı artırmak, çalışanlarla gençlerin becerilerini geliştirmek ve onlara fırsat yaratmak için yaptığımız sürekli yatırımı destekliyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Büyük resmi görmek

Sürdürülebilirlik işimize yön veren temel prensiplerden biridir. Tasarım ve üretimden, performans ve hurdaya ayırmaya kadar otomobillerimizin kullanım ömürleri boyunca sürdürülebilirliğini artırmak üzere yenilikçiliğin sınırlarını sürekli olarak zorluyoruz.

Sürdürülebilir üretim

Üretim tarafında fabrikalarımızın su kullanımını %70 oranında azalttık, %54 oranında daha az atıkoluşturmayı başardık ve Birleşik Krallık, Wolverhampton'daki Motor Üretim Merkezimizde dünyanın en büyük dama monte güneş paneli sistemini oluşturduk. 21.000'in üzerinde fotovoltaik panel, merkezin enerji ihtiyacının %30'unu üretmektedir.

Aynı zamanda üretimimize daha fazla geri dönüştürülmüş alüminyum dahil ettik ve önde gelen 200 tedarikçimizle düzenli toplantılar gerçekleştirip onların da sürdürülebilirlik açısından "en iyi uygulamalarımıza" uyum göstermesini sağladık.

Sürdürülebilir performans

2007'den beri AB filomuzun ortalama CO2 emisyonunu 2015 itibariyle %25 oranında azaltmak için çalışıyoruz. 2012'de AB filomuzun ortalaması 187 g/km idi; bu rakam 2007'den bu yana %22'lik bir azalmayı işaret ederken aynı zamanda hedefimize ulaşma açısından doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Bir dizi yenilik sayesinde elde edebildiğimiz bu düşüşler otomobillerimizi çok daha verimli hale getiriyor. XE'deki yeni Ingenium motor gibi yenilikler 4 litre/100 km yakıt ekonomisi ve 100 g/km'den daha az CO2 emisyonu sağlayabiliyor.

Topluma yeniden yatırım yapmak.

Jaguar Land Rover'da sürdürülebilirliğe olan bağlılığımız kendi işimizin sorumluluğunun ötesine geçen projelere kadar uzanır. 2007'den beri ClimateCare ile çevreyi korumaya ve insanların yaşam kalitesini artırmaya yönelik yenilikçi projelere yatırım yaptık. Kenya'nın Busia bölgesinde LifeStraw Carbon for Water projesini destekleyerek, karbon emisyonunun azalmasına yardımcı olmakla ve 700.000'den fazla insana güvenli su tedarik etmekle tüm bir coğrafi bölgeyi destekleyen ilk işletme olduk.

SOSYAL SORUMLULUK

Jaguar Land Rover toplumu destekleyerek, iş girişimlerine yatırım yaparak ve genç insanlara ilham vererek yaptığı işe yüksek önem verir.

İngiltere’nin en büyük premium otomotiv üretim şirketi olarak işsiz genç insanlara iş deneyimi, eğitim ve vasıf kazandırarak onları istihdama hazırlayan ve potansiyellerini kullanmalarını sağlayan gelişmiş stajyerlik programı "Yarının İş Gücüne İlham Vermek" adını verdiğimiz girişimimizle gençler arasındaki işsizlik sorununu ortadan kaldırmaya yardımcı oluyoruz.

ÖNCE İNSAN

Jaguar Land Rover'da en büyük varlığımızın bizim için çalışan insanlar olduğunu biliyoruz. Çalışanlarımızın şirketleriyle duydukları gururu, memnuniyeti, desteği ve bağlılığı ölçen Çalışan Sorumluluğu endeksimiz 2012 ve 2013 arasında üretimde çalışanların %74'ünün ve maaşlı personelin %81'inin şirkete olumlu olarak baktıklarını göstermiştir. Bu rakam, İngiltere ortalaması olan %64'ün çok üzerindedir.

YARDIM ÇALIŞMALARI

Jaguar, Birleşik Krallık'taki üretim fabrikalarının civarında birçok yerel yardım girişimini, Jaguar Çalışanları Yardım Komitesi aracılığıyla destekler; personelimizin yerel yardım girişimlerine bağış yapmayı tercih etmeleri halinde katkılarıyla aynı oran Jaguar tarafından karşılanır.

Coventry NSPCC Business Group'ta öncülük ederek İngiltere’nin en büyük çocuk yardım derneğini desteklemek üzere 2007'den beri 2 milyon poundun üzerinde bağış toplanmasına yardımcı olduk. 2014'ün sonu itibariyle bu amaç doğrultusunda 1 milyon pound daha toplamayı hedefliyoruz.

Jaguar'ın sizin için neler yapabileceğini öğrenmek üzere bizimle temasa geçin

NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?

Bize ulaşın

Filo ve kurumsal satışlar ekibi ile iletişime geçmek ister misiniz?