Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

26 Mart 2018

"BABY DRIVER" ANSEL ELGORT, NEW YORK OTOMOBİL FUARINDAKİ TANITIMDAN ÖNCE ELEKTRİKLİ JAGUAR I-PACE İLE BECERİLERİNİ TEST EDİYOR

Baby Driver filminin yıldızı New York’ta Jaguar’ın ilk elektrikli otomobilinin (EV) anlık tork kuvveti ve dört çeker sisteminin çevikliğini deneyimledi. 400 BG ve 696 Nm torkla 0’dan 60mil/sa hıza 4,5 saniye kadar kısa bir sürede ulaşan Jaguar I-PACE, Ansel’in sürüş becerisinin kamera hilesi olmadığını da kanıtladı.

Jaguar I-PACE’in Kuzey Amerika’da ilk kez tanıtılacağı New York Otomobil Fuarı’nın (30 Mart - 8 Nisan) öncesinde gerçekleştirilen etkinlik, Seret Stüdyolarında gerçekleştirildi ve filme alındı. Brooklyn’in sanayi bölgesinde rıhtımların yer aldığı alanda, performans SUV’u hız ve esnekliğini gösterdi.

Ansel’in son derece becerikli bir sürücüyü canlandırdığı Baby Driver filmi için Hollywood’un en iyi dublörlerinden ders alması ve birkaç numarayı da kendisinin gerçekleştirmesi onu Jaguar Smart Cone Challenge için mükemmel bir tercih haline getirdi.

Sette hızlı otomobil kullandım ama hiçbiri böyle değildi. Jaguar I-PACE’in hızı gaz pedalına bastığım andan itibaren beni şaşırttı ve mücadeleyi daha ilginç hale getirdi. Akıllı Dubalar başta kolay görünüyor ancak piste çıktığınızda bir sonraki adımda nereye gideceğinizi tahmin etmek zorlaşıyor…Piste bir kez daha çıkıp tekrar denemeyi çok isterim!
ANSEL ELGORT
Otomobilde, bataryayla güç sağlanan iki senkronize daimi mıknatıslı elektrikli motor ön ve arka aksları tahrik ediyor. Böylece Jaguar I-PACE ön arka dengesini yol koşullarına uyum sağlamak üzere sürekli olarak uyarlarken tork kuvvetinin anında ve hassas şekilde dağıtılmasını sağlıyor.

En başından beri olağanüstü seviyede 480km menziliyle (WLTP) yüksek performanslı bir elektrikli otomobil olarak planlanan I-PACE sürücüyü dahil eden sürüş dinamikleri, günlük kullanım ve konfor ile benzersiz bir sürüş, hassasiyet ve kontrol dengesi sunar. Jaguar, bataryayı akslar arasında mümkün olduğunca alçak bir konuma yerleştirerek, dengeyi artırmak ve gövdenin savrulmaya olan yatkınlığını azaltmak üzere 50:50 oranında ağırlık dağıtımı ve Jaguar F-PACE’ten 130mm daha alçak bir ağırlık merkezi elde etti.

Jaguar I-PACE’in gelişmiş çift süspansiyon salıncağı ve entegre bağlantı özelliğine sahip arka süspansiyonu dinamik sürüş sırasında gereken ekstra sertliği ve olağanüstü sürüş konforunu sunarak, mükemmel kullanım, tutuş ve direksiyon tepkisini mümkün kılar. Kompakt ve hafif süspansiyon tasarımı, içerdiği alüminyum süspansiyon bağlantıları ve mafsalları ile ağırlığı azaltırken, iç mekanı da genişletir.Smart Cone Challenge, Jaguar I-PACE'in elektrikli performansını sergilemek için ideal bir ortam oluşturuyor. Otomobil, anında hızlanma ve hassas kullanım özelliğiyle tam bir Jaguar olduğunu gösteriyor. Hızlı şarj özelliğinin rahatlığıyla birlikte 480km menzil (WLTP) ve sıfır emisyon sayesinde gerçek bir SUV haline geliyor.

MIKE CROSS
JAGUAR BAŞ MÜHENDİSİ


Batak adı verilen sportif çeviklik eğitim oyununa benzetilen Akıllı Duba pisti her seferinde farklı bir rota belirlemek üzere rastgele şekilde ikili dubaları aydınlatan kablosuz teknolojiye sahiptir. Gerçek zamanlı olarak milyonlarca farklı potansiyel seçenek sunan bu teknoloji; sürüş becerisi, hassasiyet ve tepki açısından benzersiz bir test oluşturuyor.

Ansel daha önce sırasıyla Jaguar XF AWD R-Sport ve XF modelleriyle Smart Cone Challenge etkinliğini deneyimleyen aktör dostu Nicholas Hoult ve Formula 1 pilotu Romain Grosjean’ın izinden gidiyor.