Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

14 Ocak 2014

JAGUAR İLK SUPER BOWL REKLAMI "BRITISH VILLAINS" KAMPANYASINDA YER ALACAK ÜÇ ÜNLÜ AKTÖRÜ DUYURDU

Jaguar Kuzey Amerika, ilk kez Super Bowl XLVIII'in ikinci yarısında yayınlanacak 60 saniyelik reklam filmi "Rendezvous"da rol alacak üç ünlü aktörü duyurdu ve Jaguar F-TYPE Coupé modelini (2014 ilkbaharında satışa sunulacak) tanıtan, bugüne kadarki en büyük marka ve ürün pazarlama kampanyası olan "British Villain"ın detaylarını açıkladı. "Rendezvous" reklam filminin yıldızları Sir Ben Kingsley, Tom Hiddleston ve Mark Strong olurken Londra'da gerçekleştirilen çekimlerin yönetmenliğini Oscar ödüllü İngiliz yönetmen Tom Hooper yaptı. Bu film Jaguar'ın ilk Super Bowl TV reklamı.

Jaguar Kuzey Amerika, Marka Başkan Yardımcısı Jeff Curry konu hakkında şunları söylüyor, "'British Villains' ile Jaguar, Super Bowl sahnesinde modern İngiliz stilinin sinemasal ifadesinden yararlanarak lüks otomobil sektörünün olağan şüphelilerine karşı bir meydan okuma gerçekleştirecek. Filmlerdeki kötü karakterleri en iyi İngilizlerin oynayacağına yönelik basit bir kültürel gözleme atıfta bulunan bu büyük bütçeli sinema filmi çapındaki reklam kampanyasında, tümü unutulmaz filmlerde kötü karakterleri oynayan Sir Ben, Tom ve Mark gibi İngiliz film sektörünün en iyi üç ünlü aktörünü bir araya getirdik. Akademi Ödüllü yönetmen Tom Hooper'ın yönetimiyle bir araya gelen bu yetenek, en yeni spor otomobilimizden esinlenen yeni marka ruhunu yakalayan F-TYPE Coupé kampanyamızı tanıtma fırsatını sunacak."

Sir Ben Kingsley ise şunları söylüyor, "Jaguar gerçekten sevilen bir İngiliz markası ve ilk kez katılacakları Amerika'da çok sevilen Super Bowl etkinliğinde biraz ortalığı karıştırmalarına yardımcı olmak çok heyecan verici. Oynadığım kötü adam rolleri açısından düşünürsek, bu bana bir iltifat mı acaba?"

"British Villains" İngilizlerin belli başlı filmlerde zekayı cazibeyle, tedirginliği sakinlikle bir araya getiren ve her zaman kendine güven duyan en iyi kötü adam rollerini oynadıkları önermesine atıfta bulunuyor. Pop kültürü dünyasında kötüler statükoyu darmadağın ederek düzene meydan okurken, sürünün her zaman bir adım önünde onlardan daha iyi yaşarlar. Kampanya şu soruyu soruyor "Tüm Hollywood filmlerinde kötü adamı İngilizlerin oynadığını hiç fark ettiniz mi?" Film Hooper tarafından Londra'da kreatif ortağı olduğu Smuggler Films prodüksiyon merkezinde çekildi.