Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

10 Ekim 2017

DİJİTAL SANATÇI'NIN YENİ JAGUAR E-PACE SUV İLE GERÇEKÜSTÜ ÇALIŞMASI

Dijital sanatçı Chris Labrooy, Jaguar E-PACE'in Kuzey Amerika'daki lansmanı için otomobilin eğlenceli karakterinden ilham alarak modeli bir dizi "çarpık gerçeklik" resimleri ile yansıttı

Jaguar'ın yeni E-PACE performans SUV'u dijital sanatçı Chris Labrooy tarafından şehirde bir dizi 'çarpık gerçeklik' resminde yer aldı. Bu sanat çalışması Jaguar'ın yeni kompakt performans SUV'unun Kuzey Amerika lansmanı için gerçekleştirildi.

Otomobilin eğlenceli karakterinden ve fıçı tono atlayışı ile rekor kırdığı tanıtımından ilham alan Labrooy, Jaguar E-PACE'i bir dizi alışılmadık lokasyonlara ve senaryolara yerleştirdi. Bugün tanıtılan “transpozisyon” resim serisi otomotiv geçmişiyle ünlü olan ve bugün Jaguar E-PACE’in ABD tanımının yapıldığı Detroit'te sunuldu.

Bu işbirliği ancak gerçek anlamda geleceği düşünen bir ekiple birlikte çalışarak mümkün olabilirdi. Jaguar ‘Yavrusu’nun tam olarak ne anlama geldiğini anlamak, yaratıcılığımı yönlendirmede bana yardımcı oldu. Bu sayede Jaguar E-PACE'in eğlenceli ve gençliğini yansıtan özelliklerini içeren senaryolar yaratabildim.
CHRIS LABROOY
ÜÇ BOYUTLU CGI SANATÇISI

Bu transpozisyon serisi, bizi yeni ve beklenmedik şekillerde çevreleyen maddeci kültürü yeniden düzenlemeye yönelik bir çalışma. Jaguar E-PACE, farklı nesnelerle yan yana getirildi ve normalde ait olmadıkları beklenmedik senaryolara dahil edildi. Kaldırımlarda robotların belirdiği ve otomobillerin gerçeküstü durumlarda disko topu ile dans ettiği çalışma Jaguar E-PACE'e özgü bir eğlence anlayışını yansıtıyor.
LABROOY

Kompakt SUV'ların günlük hayatın zorluklarına akıllı yanıtlar sunması gerekiyor ve bence Jaguar'ın tasarım sadeliğinin işlevsel bütünlükle birleşimi mükemmel bir çözüm sunuyor. Kullanışlı olduğu kadar tatmin edici özellikleriyle günlük hayatımız için tasarlanmış bu Jaguar spor otomobil benzersiz bir karaktere sahip.
IAN CALLUM
JAGUAR TASARIM DİREKTÖRÜ

JAGUAR E-PACE'DE ZAMANSIZ TASARIM ÖZELLİKLERİNDEN İLHAM ALINARAK TASARLANMIŞ BİR DİZİ İNCE DETAY YER ALIYOR:


● YARIŞ PİSTİ VİRAJI – Virajın çarpıcı şekli iç tasarım ve dış tasarım öğelerinin tasarımında ilham kaynağı oldu. Bunu gösterge panelinde ve imza niteliğindeki stop lambalarında görmek mümkün.

● LEICA KAMERA – Alt gösterge panelinin merkezinde bulunan elle tutulur döner kadran Leica marka klasik kamera merceğinin hassas kontrolllerinden ilham alınarak tasarlanmıştır.

● GESTALT KURAMI – Görsel algıyı ve insanların görsel öğeleri nasıl gruplar veya birleştirilmiş bütünler halinde düzenlediğini tanımlayan kuram. Ön konsol matları ve koltuk etiketleri belli açılardan görülebilen Jaguar yazısı ile bu vaadini yerine getiriyor.

● VAHŞİ YAŞAM – Ön camın karartma şeridinde yer alan ve projeksiyonla yansıtılan eğlenceli 'Jaguar Yavrusu' grafiği müşterileri gülümsetmek adına düşünülen bir detaydı Jaguar E-PACE, 13 Temmuz Perşembe günü Londra ExCeL fuar merkezinde dünyaya tanıtıldı. Jaguar, yeni performans SUV modeliyle seri üretim bir otomobille en uzağa yapılan fıçı tono atlayışı ile GUINNESS DÜNYA REKORLARI tarihine geçmeyi başardı.

Jaguar E-PACE, 13 Temmuz Perşembe günü Londra ExCeL fuar merkezinde dünyaya tanıtıldı. Jaguar, yeni performans SUV modeliyle seri üretim bir otomobille en uzağa yapılan fıçı tono atlayışı ile GUINNESS DÜNYA REKORLARI tarihine geçmeyi başardı.