Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

08 Eylül 2014

JAGUAR XE'NİN DÜNYA PRÖMİYERİ LONDRA EARLS COURT'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Jaguar XE, Londra Earls Court'da gerçekleştirilen yıldızlarla dolu bir etkinlikle tüm dünyaya tanıtıldı.

Gerçek bir sürüş otomobili olan arkadan çekişli Jaguar XE; gelişmiş hafif yapısı, özel olarak düzenlenmiş stili, lüks iç tasarımı ve olağanüstü sürüş ve kullanım özellikleriyle spor sedan konseptini yeniden tanımlıyor. 2015 yılında satışa sunulacak XE serisinin en üstünde yüksek performanslı S modeli yer alıyor.

XE S modeli, sürücüleri süperşarjlı 3.0 litrelik V6 motorunun tepkileri ve kalitesiyle etkiliyor. 340bg ve 450Nm torka sahip bu yüksek devirli motor vites kanatçıklarıyla sekiz ileri otomatik vitese sahip ve sürücüye otomobilin olağanüstü gücüne hemen erişme olanağı sunuyor. 0’dan 100km’ye yalnızca 4,9 saniye içerisinde hızlanan XE S’in elektronik olarak sınırlanmış maksimum hızı 249km/sa. XE şimdi XF ve XJ modelleri altında Jaguar Sedan modellerini tamamlıyor.

“Jaguar’ın alüminyum otomobillerin lider premium üreticisi olarak konumu sınıfında çığır açan hafif ve sağlam bir gövde yapısı geliştirmemize olanak sağladı. Bu sayede XE’nin gelişmiş yürüyen aksam teknolojileri daha önce yalnızca daha üst segmentlerde bulunan benzersiz bir çeviklik dengesi ve kalite seviyesi sunuyor.”

Kevin Stride, Otomobil Serisi Direktörü, Jaguar XE