Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

10 Eylül 2015

ÖNCÜ DÜŞÜK VE SIFIR EMİSYONLU MOTOR ARAŞTIRMASI TANITILDI

Jaguar Land Rover bu yılki CENEX Düşük Karbon Düzeyli Araçlar etkinliğinde üzerinde çalıştığı yenilikçi düşük ve sıfır emisyon motor teknolojilerinden bazılarını tanıttı.

Concept_e araştırmacısı, sunumlarında Jaguar Land Rover tarafından şirket içinde geliştirilen yeni ve benzersiz yüksek performanslı bu modüler elektrikli motor modülünü (eDM) içeren araştırmanın sonuçlarını açıkladı. Bu motorlar şu anda üretimde olan tüm elektrik motorlarından/jeneratörlerinden iki kat daha fazla güç ve tork üretme kapasitesine sahiptir. Bu motorlar MHEV veya PHEV oluşturmak üzere tüm motor ve şanzıman modelleri arasına yerleştirilebilir veya bir BEV'de bağımsız olarak kullanılır.

Araştırma projesi, benzersiz ve yenilikçi çözümler yaratmak üzere akademiden, tedarik zincirinden ve sektörden önde gelen mühendis ve teknoloji uzmanlarını bir araya getirmiştir.

Concept_e teknolojileri 2013'te başlayan yeni nesil hibrit ve akü/elektrikli motor teknolojisine yönelik gelişmiş motor araştırma programının sonucudur.

Jaguar Land Rover Araştırma ve Teknoloji Müdürü Dr Wolfgang Epple şunları söylüyor: "Bu uzun vadeli Jaguar Land Rover araştırma projesi geleceğin hibrit ve akülü elektrikli araç teknolojisini her açıdan inceliyor. Üç Concept_e aracı, 2020'nin ötesini hedefleyen düşük veya sıfır emisyon vizyonumuzun bir parçasını oluşturabilecek heyecan verici yeni potansiyel teknolojileri test edebilmemizi mümkün kılıyor.

Dr. Epple şunları ekliyor: "Çevre inovasyonu işimizin temelini oluşturuyor. Ingenium motor ailesi ve daha hafif araçlar yaratan çok kapsamlı bir düşük emisyon teknolojisi stratejisine sahibiz. Bunun gibi teknolojiler son yıllarda filomuzun CO2 emisyonunu ortalama yüzde 25 oranında düşürebilmemizi sağladı.

Geleceğe dönük vizyonumuz müşterilerimizin beklediği lüks, performans, sadelik ve konforu sunmaya ve emisyonu azaltmaya devam etmeyi içeriyor. İster içten yanmalı motorların, gelişmiş hibrit ve akü elektrikli itiş sistemlerinin iyileştirmesi olsun, ister yeni, hafif malzemelerin sunumu ya da daha verimli ısıtma ve havalandırma teknolojileriyle enerjinin korunması olsun, Jaguar ve Land Rover araçlarının gelecekte çok daha az emisyon elde etmesini sağlamak için her şeyi denemeye hazırız."