Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

23 Nisan 2014

JAGUAR XK, 2014 DRIVER POWER ÖDÜLLERİNDE "EN İYİ PERFORMANS OTOMOBİLİ" ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

Jaguar XK ülkenin en büyük motorlu taşıtlar müşteri memnuniyeti anketinde en iyi performans otomobil olarak seçildikten sonra Driver Power Award ödülünü Buckinghamshire'da bugün düzenlenen törenle aldı.

Jaguar XK spor otomobil ruhuna sahip bir Grand Tourer ve bu büyüleyici Jaguar'ı XK'nın performans özellikleri tanımlıyor. Doğal havalandırmalı 385 BG veya süperşarjlı 510 BG ve 550 BG tiplerinde sunulan 5,0 litrelik V8 motoru sayesinde performans her zaman XK'nın güçlü yanı oldu ve İngiliz motorlu taşıtlar topluluğu da bu ödülle bu gerçeği vurguladı.

Auto Express Baş Editörü Steve Fowler şunları söylüyor: "Jaguar XK performansıyla sahipleri arasında ne kadar beğenildiğini bir kez daha kanıtladı. Ancak 0-62 m/sa arasını kat etme hızının yanı sıra üretim kalitesi, sürüş kolaylığı ve kalitesi de belirleyici oldu. Tüm bunlar Jaguar XK'nın günlük kullanıma uygun, mükemmel bir genel amaçlı otomobil olduğunu kanıtlıyor."

XK bir dizi kritik kategoride mükemmel puanlar aldı. Üretim ve sürüş kalitesi açısından yüksek puanlarla değerlendirilirken, kullanım kolaylığı ve hakimiyet karakteri açısından da övgüye layık görüldü. Tüm bunlar XK'nın ülkenin en çok sevilen spor otomobili olma konumunu sağlamlaştırdı.

Auto Express tarafından derlenen Driver Power, her açıdan birlikte yaşanacak otomobili belirlemek üzere 13. kez gerçekleştiriliyor. 2014 anketine katılan 46.000'den fazla İngiliz araç sahibiyle ülkenin en büyük araç sahipleri memnuniyet anketini oluşturuyor.

XK Signature ve XK Dynamic R olmak üzere iki yeni özel üretim modelle bu yılın başında piyasaya sunulan büyüleyici Jaguar XK şimdi her zamankinden daha üstün bir stil, lüks ve teknoloji sunuyor.