Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

01 Aralık 2014

JAGUAR, İSKOÇYA 2014 YILIN OTOMOBİLİ ÖDÜLLERİ’NDE ÇİFTE ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Jaguar, hafta sonu St. Andrews’de gerçekleşen İskoçya 2014 Yılın Otomobili Ödülleri’nde iki prestijli kategoride birincilik elde etti.

Jaguar F-TYPE spor otomobil, Coupé kategorisinde zorlu rekabetten başarıyla sıyrılırken, ödül İskoçya Otomobil Yazarları Derneği Başkanı Alisdair Suttie tarafından Jaguar Land Rover Global Halkla İlişkiler ve İletişim Başkanı Fiona Pargeter’e takdim edildi.

Alisdair Suttie konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
“Bu, Jaguar’ı ait olduğu segmentte en üstte konumlandıran bir otomobil. Hayranlık uyandıran görünümü, mükemmel sürüş dinamikleri ve İskoçya'nın kış havasından koruma sağlayan sert tavanı ile F-TYPE Coupé hem jürinin favorisi, hem modern bir klasik ve aynı zamanda gerçek anlamda olağanüstü bir kategori birincisi."

Otomobil sektöründe en iyi tasarım ve yenilik için yeni eklenen kategoride ise bu yıl lansmanı yapılan ve 2015 ilkbaharından itibaren satışa sunulacak olan Jaguar XE birincilik elde etti. Ödül, Jaguar Tasarım Direktörü Ian Callum’a takdim edildi.

İskoçya Otomobil Yazarları Derneği Sekreteri Stephen Park şunları söyledi:
“Hızlı bir tempoya sahip otomotiv dünyasında çıtayı yükseltmek özel bir çaba gerektirir ve Jaguar XE tam anlamıyla bunu başarıyor. En İyi Tasarım ve Yenilik Ödülü’nün tartışmasız birincisi olarak, dış tasarımında olağanüstü şıklık sunarken iç tasarımda ise çok sayıda akıllı teknik geliştirmeler sağlayarak her açıdan eksiksiz bir birleşim sunuyor."