Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

30 Kasım 2015

JAGUAR XE, İSKOÇYA YILIN OTOMOBİLİ ÖDÜLLERİNDE 'EN İYİ YÖNETİCİ OTOMOBİLİ' SEÇİLDİ

Jaguar XE bugüne kadar büyük başarılar ile kazandığı çok sayıda etkileyici ödüle, Kasım ayında gerçekleştirilen iki prestijli ödül töreninde yenilerini ekledi.

Jaguar XE, 2014 İskoçya Yılın Otomobili ödüllerinde de 'En İyi Tasarım ve İnovasyon' ödülünü layık görülmüş ve ödül, Jaguar Tasarım Direktörü Ian Callum'a verilmişti. Ian Callum ödülü alırken: "XE'yi otomobil sektöründe rekabetin en yüksek olduğu segmentlerden birinde sunmamıza rağmen, başarılı bir otomobil yarattığımızdan çok emindik. XE, tam bir Jaguar spor sedan görünümüne sahip; şık, sportif ve hareketsiz durumda bile hızlı. İskoçya Otomobil Yazarları Birliği'nin XE'yi sınıfının en iyisi seçmesinden ötürü gurur duyuyorum." ifadelerini kullanmıştı.

Jaguar XE, 2014 İskoçya Yılın Otomobili ödüllerinde 'En İyi Tasarım ve İnovasyon' ödülünü aldı. Ödül, Jaguar Tasarım Direktörü Ian Callum'a verildi. Ian şunları söyledi: "XE'yi otomobil sektöründe rekabetin en yüksek olduğu segmentlerden birinde sunmamıza rağmen, başarılı bir otomobil yarattığımızdan çok emindik. XE, tam bir Jaguar spor sedan görünümüne sahip; şık, sportif ve hareketsiz durumda bile hızlı. İskoçya Otomobil Yazarları Birliği'nin XE'yi sınıfının en iyisi seçmesinden ötürü gurur duyuyorum."

Bu ayın başında Jaguar XE, Araç Filosu Operatörleri Birliği (ACFO) tarafından da en büyük ödüle layık görülmüştü. ACFO, ödül kazanan otomobilleri aralarında Britanya'nın en önemli filolarının yer aldığı üyelerinin oylarıyla belirliyor. Birliğin üyeleri bu yıl XE'yi 'Yılın Filo Aracı' seçti.

Jaguar Land Rover Genel Müdürü Jeremy Hicks şunları söyledi: "Jaguar XE'yi tasarlarken büyük ölçüde filo sahipleri ve sürücülerini dikkate aldık. XE, sınıfının en iyisi kullanım maliyeti sunarken aynı zamanda bir Jaguar'dan beklenen tüm spor ve lüks cazibeyi sunan bir otomobil. Müşterilerimizin sunduğumuz üründen bu kadar memnun kaldıklarını görmek muhteşem."