Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

12 Nisan 2017

JAGUAR F-PACE, 2017'DE DÜNYANIN EN İYİ VE EN İYİ TASARIMA SAHİP OTOMOBİLİ SEÇİLDİ

Jaguar F-PACE, Dünya’da Yılın Otomobili ve Dünya’da Yılın Otomobil Tasarımı unvanlarını elde ederek 2017 World Car Awards’ta kazandığı çifte başarının ardından resmi olarak dünyanın en iyi ve en güzel otomobili olduğunu kanıtladı.

Jaguar’ın bugüne kadar ürettiği en hızlı satan model ünvanına sahip yüksek performanslı SUV, Dünya Otomobil Ödülleri'nin 13 yıllık tarihinde iki ödülü birden kazanan ikinci otomobil oldu. Jaguar F-PACE 24 ülkeden 75 prestijli otomotiv gazetecisinin oyu ile rakiplerini geride bırakarak iki ödül kazandı.

Jaguar Land Rover CEO’su Dr Ralf Speth konu hakkında şunları söyledi: "Jaguar F-PACE olağanüstü dinamikleri ile günlük kullanım ve güçlü tasarıma sahip yüksek performanslı bir SUV olarak tasarlandı ve üretildi. Bu ödülü kazanmak dünyanın en kullanışlı spor otomobilini ve Jaguar’ın en hızlı satan otomobilini üreten ekiplerin yetenek ve çalışkanlığını gösteriyor."

Kazanılan ödüller, Dünya Otomobil Ödülleri'nde Jaguar’ın ilk genel başarısını oluşturuyor. Jaguar XE, 2016 Dünya Çapında Yılın Otomobil Tasarımı unvanı için finalistlerden biri olmuştu.

Jaguar Tasarım Direktörü Ian Callum şunları söyledi: "Jaguar F-PACE ürettiğimiz ilk SUV otomobili olsa da bir Jaguar olduğu açıkça belli oluyor. 2017 Dünya Çapında Yılın Otomobili ödülünü kazanmamız, benzersiz tasarım ilkelerini ve dinamik özellikleri pazarda yeni bir sektöre taşıma konusundaki kararımızı haklı çıkarıyor."

Dünya Otomobil Ödülleri/Dünya Çapında Yılın Otomobili Jüri Üyesi, Direktörü ve Başkan Yardımcısı Mike Rutherford ise şunları söyledi: “Jaguar, önce Dünya Çapında Yılın Otomobili Tasarımı ödülünü garantileyip ardından genel anlamda Dünya Çapında Yılın Otomobili ödülünü alarak olağanüstü bir başarı elde etti. Jaguar F-PACE sayesinde İngiliz şirketi ve onun yetenekli çalışanları, çok daha büyük ve daha zengin Avrupalı, Asyalı ve Kuzey Amerikalı rakiplerini alt etti."