Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

27 Şubat 2015

JAGUAR F-TYPE Coupé İNGİLTERE'DE ŞUBAT AYINDA ÜÇ ÖDÜL BİRDEN ALMANIN GURURUNU YAŞIYOR.

Jaguar F-TYPE Coupé İngiltere'de Şubat 2015'te üç önemli ödül birden alarak çok başarılı geçen 2014 yılındaki başarı grafiğini sürdürdü. F-TYPE Coupé, Automotive Management (AM) Ödülleri'nde En İyi Yeni Otomobil, İngiltere Yılın Otomobili Ödülleri'nde Yılın Coupé Otomobili ve ContractHireAndLeasing.com sitesi ödüllerinde Yılın Spor Otomobili ödülüne layık görüldü.

Automotive Management, Mercedes C-Class ve Audi TT gibi modeller arasından sıyrılan F-TYPE Coupé'yi "nefes kesen performansı ve çevik kullanımı" nedeniyle En İyi Yeni Otomobil seçti. Rakipleri ile karşılaştırıldığında öne çıkan günlük zarafeti ve karşılığını veren bir model olması ile F-TYPE Coupé jüri üyelerini etkilemeyi başardı.

İngiltere Yılın Otomobili 2015 jüri üyeleri stili, performansı ve kullanımından çok etkilendikleri F-TYPE modelini 'Yılın Coupé Otomobili' ödülüne layık gördü. XCAR.com sitesinin Otomobil Editörü ve UKCOTY jürisi olan Alex Goy şunları söyledi: "F-TYPE Coupé'yi gördüğünüzde onu beğenirsiniz, sürdüğünüzde ise ona aşık olursunuz."

ContractHireAndLeasing.com ödüllerinde Yılın Spor Otomobili seçilen F-TYPE Coupé, web sitesinin sektör uzmanları ve gazetecilerden oluşan jürisinden "çarpıcı performansı ve özellikle egzoz sesi" sebebiyle büyük övgü topladı.

Güncellenmiş 2016 model serisi ile 2015 yılında F-TYPE serisi başka yenilikler de sunacak. Otomobilin hem Coupé hem de Cabrio modeli altı ileri düz vitesli ve ilk defa dört çeker seçenekleri ile sunuluyor.