Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

21 Mart 2018

JAGUAR I-PACE, ELEKTRİKLİ PERFORMANSI MONACO GP PİSTİNE GETİRİYOR

Jaguar, ilk elektrikli otomobili (EV) I-PACE’in performansını ve yol tutuşunu göstermek üzere Monaco Grand Prix pistine çıktı.

İkiz elektrikli motoruyla 400BG güç ve 696Nm tork üreten Jaguar I-PACE’in 100km/sa hıza ulaşması yalnızca 4,8 saniye sürüyor. Düz bölümleri ve dar virajlarıyla Monaco’nun simge haline gelmiş rıhtım bölgesi bu SUV modelinin gizli gerçekleştirilen gece testi için mükemmel bir seçenek oluşturdu.

1 Mart tarihinde lansmanı yapılan ve artık siparişleri alınmaya başlanan Jaguar iPACE elektrikli otomobil modeli, son teknoloji 90kWh Lityum iyon bataryaya ve toplam 480km (WLTP döngüsüne göre) menzile sahip. Otomobil sıfırdan yüzde 80 seviyesine kadar 40 dakikada (100 kW DC) şarj edilebiliyor. Konsept otomobil görünümü ve otomobil içerisindeki yapay zeka sayesinde Jaguar I-PACE elektrikli otomobil tutkunlarının merakla beklediği bir otomobil.Jaguar I-PACE, Panasonic Jaguar Racing’in FIA Formula E Şampiyonası uzmanlığıyla geliştirildi. Jaguar, şimdi I-PACE'in pistlere hazır versiyonuyla dünyanın ilk seri üretim bataryalı elektrikli otomobil yarış serisini yarattı.Formula E’nin beşinci sezonuna denk gelmesi için 2018’in sonundan itibaren Jaguar Land Rover Özel Araç Operasyonları bu benzersiz seri için 20 Jaguar I-PACE eTROPHY yarış otomobili tedarik edecek.

Beşinci sezon için yeni Gen 2 Formula E otomobillerinin de Grand Prix pistinin tamamında yarışması bekleniyor.

Dünya çapında motor sporlarına olan düşkünlüğüyle tanınan Monaco; yenilenebilir enerji, elektrikli bisiklet ve vatandaşları için otomobil paylaşım planlarına yaptığı önemli yatırımları ve hava kalitesini katı bir şekilde denetlemesiyle ön plana çıkmaktadır. Monaco bu açıdan sürdürülebilirlik konusunda dünyanın en ileri devletlerinden biridir.