Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

20 Mayıs 2016

JAGUAR F-TYPE SVR, NEW YORK'UN MEŞHUR PARK AVENUE TÜNELİ'Nİ İNLETTİJaguar, 2016 New York Uluslararası Otomobil Fuarı öncesinde yeni Jaguar F-TYPE SVR'nin karakteristik sesini halka kapatılan New York City'deki Park Avenue Tüneli'nde sergiledi.

Sunduğu performans ve rahat kullanımı yanında Jaguar F-TYPE'ın sesi de Jaguar'ın en çok billinen özellikleri arasında yer alıyor. Manhattan'ın simge haline gelmiş Park Avenue bölgesinin yedi blok altından geçen 422 metre uzunluğundaki tünel Jaguar F-TYPE SVR'nin sunduğu karakteristik, amaca uygun ve güçlü sesini deneyimlemek için eşsiz bir ortam sağladı.

Yeni otomobilin olağanüstü sesi titanyum ve krom-demir alaşımı egzoz sisteminden geliyor. Bu olağanüstü ses Jaguar F-TYPE SVR'nin yüksek performans karakterini daha da öne çıkarıyor. New York tanıtımının bir parçası olarak Jaguar, F-TYPE SVR'nin egzoz sesine özel olarak tepki verecek şekilde özel olarak tasarlanmış bir teknoloji kullandı. Otomobil Park Avenue tünelinden geçerken, tünele özel olarak yerleştirilmiş ışıklar otomobilin hızı arttıkça beyazdan Jaguar Kırmızısı’na dönerek renk değiştirdi.

Jaguar F-TYPE SVR'de, yüksek motor gücü ve en üst düzeyde performans ve sürüş keyfi sunmak üzere Jaguar'ın en gelişmiş 5,0-litre, supercharged V8 motoru bulunuyor.

Jaguar F-TYPE SVR, ilk Jaguar SVR modeli ve 321 km/sa azami hız ile bugüne kadar üretilmiş en hızlı Jaguar F-TYPE modelidir. Jaguar F-TYPE SVR, Jaguar Land Rover’ın Özel Araç Operasyonları departmanı tarafından günlük kullanımı kolay ve pratik olmasının yanında daha hafif, daha çevik, daha hızlı ve daha güçlü olacak şekilde geliştirildi.