Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

30 Ocak 2015

JAGUAR VE TEAM SKY, AVRUPA SPONSORLUK BİRLİĞİ MÜKEMMELLİK ÖDÜLLERİ'NDE ‘EN İYİ HALKLA İLİŞKİLER UYGULAMASI’ ÖDÜLÜYLE ONURLANDIRILDI.

Avrupa Sponsorluk Birliği Mükemmellik Ödülleri'nde, inovasyon ortakları Jaguar ve Team Sky'ın oluşturduğu sıra dışı müşterek tanıtım kampanyası Avrupa'daki en iyi sponsorluk çalışması olarak seçildi.

Ödül, 29 Ocak günü Londra'da yapılan törende, Jaguar iletişim ekibine verildi. 'En İyi Halkla İlişkiler Uygulaması' kategorisindeki zafer jüri üyelerinin işbirliği yapan bu iki markanın 2014'te gerçekleştirdiği kapsamlı ve entegre Halkla İlişkiler kampanyasını olumlu şekilde değerlendirmesiyle elde edildi. Kampanya üç temel iletişim faaliyetinden oluşuyordu:

1-Team Sky için Jaguar ortaklığıyla tasarlanan Pinarello Dogma F8 bisikletin lansmanı.
2-2014 Tour de France'ın başlangıcında gösterime sunulması için yapılan ve Team Sky sürücüsü Chris Froome'un yer aldığı, yenilikçi 'Deniz Altında Bisiklet Sürmek' filmi: www.digitalnewsagency.com/stories/8477-team-sky-cycling-under-the-sea
3-Team Sky forması ve benzersiz bisiklet taşıma aparatı ile tamamlanan, özel tasarım bir Jaguar F-TYPE Coupé spor otomobilinin yaratımı.

Jaguar ve Team Sky ortaklığının amacı, yarış bisikletlerine uygulamak üzere yeni ürünler geliştirmek için tasarım ve mühendislik kaynaklarını bir araya getirerek, ekiplerin performansını arttırmaktır. 2014 yılı süresince bu mühendislik yeniliklerinin tanıtımı, akılda kalıcı bazı pazarlama ve tanıtım fikirleri sayesinde, global medyada geniş yer buldu ve sosyal medyada ilgi gördü.

Jaguar Global Halkla İlişkiler Direktörü Richard Agnew konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Bu ödül, Pinarello, Team Sky ve Jaguar gibi üç dev marka arasında mühendislik ve teknolojideki yeniliklerin kutlandığı bir kampanyanın başarısıdır. Bisiklet sporunun artmakta olan popülerliğine yönelik uygulamalar kampanyanın başarısını sağlamıştır. Bu amaçla farklı pazarlama kanallarına uygun içeriklerle üst profil basılı yayınlar, popüler sosyal medya kanalları ve televizyonu hedefleyen bütünleşik bir iletişim kampanyası gerçekleştirilmiştir.

Team Sky Teknik Operasyonlar ve Tanıtım Başkanı Carsten Jeppesen ise şunları söyledi; "Jaguar ile bisiklet sektöründeki ortaklığımız benzersizdir. Kısa süre önce düzenlenen Londra Tasarım Ödülleri'nde sektörün önde gelen mühendislik ve yarış tanıtımları bakımından son derece önemli bir beğeni toplayan Pinarello Dogma F8'i geliştirmek üzere Jaguar'ın aerodinamik uzmanlarıyla çalışma fırsatı bulduk. Aynı şirket içinde mühendisler kadar yenilikçi bir iletişim ekibiyle çalışmak ilham verici."