Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

25 Şubat 2016

JAGUAR XE, EURO NCAP 2015’TE BİRİNCİ SEÇİLDİ

Jaguar XE, Euro NCAP'in saygın 2015’in Sınıfının En İyisi Otomobilleri ödüllerinde büyük aile otomobili kategorisinde birinci gelerek büyük bir başarıya imza attı.

Jaguar XE, daha önce de 2015'in son derece zorlu test protokollerine rağmen Euro NCAP'ten maksimum puan olan beş yıldızı almaya hak kazanmıştı. Jaguar XE'yi sınıfının en iyisi olmakla ödüllendiren Euro NCAP, Jaguar XE ile birlikte standart olarak sunulan üst düzey aktif ve pasif güvenlik sistemlerinden övgüyle söz etti.

"Bulunduğu segment içinde bir sürücü otomobili geliştirmek için yola çıktık, fakat üst düzeyde yolcu ve yaya güvenliği sunmayı da hedefledik. Gelişmiş Alüminyum Mimarimizi mevcut olan en ileri teknolojiyle birleştirerek hedeflerimize ulaşabildik. Jaguar XE, otomobil dinamikleri açısından bir standart olarak kendisini zaten kanıtladı, şimdi Euro NCAP ödülüyle güvenlik açısından da takdir ediliyoruz."
Kevin Stride, Jaguar XE, XF, F-PACE Otomobil Serisi Müdürü

Euro NCAP'in 2015 test protokolleri, ilk defa tam genişlikte önden çarpışma testini de dahil ederek, beş yıldız kazanmayı her zamankinden daha zor hale getirdi. Jaguar XE'nin hafif, Gelişmiş Alüminyum Mimarisi’nin yanı sıra son teknoloji ürünü Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri bu zorluğa yanıt vermek açısından kritik öneme sahipti.

Yetişkin Yolcu koruması açısından mükemmel sonuçlar elde eden Jaguar XE, dağılabilen motor kapağı ve Bağımsız Acil Durum Freni gibi özellikleri sayesinde Yaya Koruması ve Güvenlik Desteği açısından rakiplerine büyük bir fark attı.

"Euro NCAP en üst düzeyde yolcu koruması ve kazadan kaçınma teknolojisi sunan Jaguar XE'ye en büyük onuru veriyor ve Jaguar XE'yi büyük aile otomobili segmentinde Sınıfının En İyisi olarak ödüllendiriyor. Euro NCAP, Jaguar'ı özellikle tüm önemli Güvenlik Desteği özelliklerini standart donanıma dahil ettiği için kutluyor."
Michiel van Ratingen, Genel Sekreter, Euro NCAP

Euro NCAP 2015 Sınıfının En İyisi Otomobiller ödüllerinin sonuçlarına şu adresten ulaşabilirsiniz: (İngilizce):
www.euroncap.com/en/press-media/press-releases/euro-ncap-s-best-in-class-cars-of-2015

XE’nin beş yıldızlı test sonuçlarına ise şu linkten ulaşılabilir (İngilizce):
www.euroncap.com/en/results/jaguar/xe/22028