Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

2 Aralık 2015

JAGUAR XE VE YENİ XF AVRUPA NCAP GÜVENLİK TESTİ'NDE BEŞ YILDIZ ALMAYI BAŞARDI

Jaguar XE ve yeni Jaguar XF sedan modelleri, Avrupa NCAP 2015 güvenlik testlerinde en yüksek puan olan beş yıldızı almayı başardı.

XE ve XF, Yetişkin Yolcu, Çocuk Yolcu, Yaya ve Güvenlik Yardımı olmak üzere tüm kategorilerde yüksek puan almayı başararak ilgili segmentlerde en yüksek derecelendirmeye sahip modeller arasında yer aldı.

XE ve XF, olağanüstü çarpışma korumasının yanı sıra çarpışma tehlikesi oluşturabilecek araçları tespit etmek için öne bakan bir stereo kamera kullanan Bağımsız Acil Durum Freni (Avrupa'da standart olarak sunulur) gibi bir dizi aktif güvenlik sistemlerinden yararlanır. Bu sistem bir çarpışma olacağını hissederse sürücüye görsel ve sesli uyarılar verir ve otomatik olarak fren uygular.

XE ve XF, Jaguar'ın Hafif Alüminyum Mimarisi kullanılarak geliştirildi. Doğal olarak hafif ancak sert ve sağlam gövde yapısı, sürücü ve yolcu hava yastıkları, yan hava yastıkları ve perde hava yastıkları ile birlikte daha da geliştirilmiş olağanüstü bir yolcu koruması sağlar. Bir yayaya çarpma durumunda, otomatik olarak açılan motor kapağı ciddi yaralanmaları azaltmaya yardımcı olur.

Her iki model de Dinamik Denge Kontrolü, Çekiş Kontrolü, Acil Durum Freni Yardımı, Şerit Terk Uyarısı, Yaklaşan Araç ve Kör Nokta İzleme, Ters Trafik Algılama, Trafik İşareti Algılama ve Adaptif Cruise Control dahil olmak üzere eksiksiz aktif güvenlik teknolojileri ve gelişmiş sürücü destek sistemleri sunar.

Test sonuçlarına Avrupa NCAP web sitesinden ulaşabilirsiniz:
Jaguar XE için tıklayınız.
Jaguar XF için tıklayınız.