Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

1 Haziran 2016

JAGUAR XF, BBC TOP GEAR YILIN SEDAN OTOMOBİLİ ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

Jaguar XF "konfor ve enerjinin kusursuz bileşimi" övgüleriyle BBC Top Gear Yılın Sedan Otomobili ödülüne layık görüldü. Bu ödül, Fleet News Ödüllerinde En İyi Yönetici Otomobili ve SME Şirket Otomobili Ödüllerinde En İyi Yönetici Otomobili olarak adlandırılan yeni Jaguar XF'in kazandığı büyük ödüller serisinin en sonuncusunu oluşturuyor.

Top Gear Dergisi Jaguar XF'in en üst düzeyde performans, verimlilik, güvenlik ve dinamikler sunan, sert, yoğunlukla alüminyum kullanılan hafif yapısını özellikle övdü. Daha da önemlisi Top Gear jürisi için bu özelliği Jaguar XF'e rekabetin çok zor olduğu Sedan otomobiller kategorisinde kritik bir avantaj da sunuyor.

Top Gear Dergisi Ödülleri’nin kazananları, derginin 300’den fazla otomobili değerlendiren ve inceleyen uzman gazetecileri ve The Stig tarafından belirleniyor.

Top Gear Dergisinin Yardımcı Editörü Jack Rix Jaguar'ın XF hafif yapısından söz ederken şunları söylüyor: "Eski Jaguar XF'ten 190kg kadar bir yükü almasına rağmen daha sert ve iç mekanda daha fazla yer sunuyor. En sade model çelik desteklerle düşünülemeyecek seviyede yalnızca 104g/km CO2 üretirken, Jaguar F-TYPE'ın 375bg supercharged V6 motoruna sahip modeli 0'dan 100 km/sa hıza 5,3 saniyede ulaşıyor."