Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

11 Mart 2016

JAGUAR XF, FLEET NEWS ÖDÜLLERİNDE EN İYİ YÖNETİCİ OTOMOBİLİ ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

Jaguar XF dün akşam Fleet Awards Ödüllerinde En İyi Yönetici Otomobili olarak seçilirken, Jaguar XE Premium Otomobil kategorisinde Kuvvetle Tavsiye Edilen otomobil ödülüne layık görüldü. Bu ödül İngiltere Yılın Otomobili Ödülleri, SME Yılın Şirket Otomobili Ödülleri ve BusinessCar Ödüllerinde* elde ettiği zaferlerle birlikte Jaguar'ın sedan modellerinin hayranlık uyandırıcı şekilde ilk üç ayda aldığı filo ödüllerini taçlandırıyor.

Övgü alan yeni Jaguar XF ve Jaguar XE modelleri geçtiğimiz yıl piyasaya sunuldu ve Jaguar'ın satışlarına %30 oranında katkıda bulunmasının yanında 2015 yılına göre Jaguar Land Rover Filo ve Ticari satışlarında %52'lik bir büyümeyi gerçekleştirdi.

Yeni Jaguar XF yoğun olarak alüminyum kullanılan gövdesi ve yürüyen aksam yapısı sayesinde önceki modeline göre 190kg daha hafiftir ve performansı ve verimliliği optimize eden yeni hareketli aksam seçenekleri sunar. Jaguar XF, 10.973 adet ruhsatı alınmış otomobille 2015 yılında en çok satan Jaguar model oldu.

Jaguar XE kendi sınıfında mükemmel bir sürücü otomobili olmasının yanı sıra verimli motoru, düşük servis, bakım ve onarım maliyeti ve sınıfının öncüsü tasarımı sayesinde üç yıl veya 30.000 kilometre boyunca premium rakiplerine kıyasla çok daha güçlü bir ikinci el değeri sunar.** 2015 yılında ilkbahar mevsimindeki piyasaya sunumundan yıl sonuna kadar 9.561 adet otomobil satışı gerçekleşmiştir.

28. yılına ulaşan Fleet News Ödülleri filo sektöründeki en etkili ve en önemli ödüllerden biri olarak kabul ediliyor. Üretici ödülleri kategorisindeki jüri heyeti; kıdemli filo otomotiv gazetecileri, filo yöneticileri ve ikinci el değer belirleme uzmanlarından oluşuyor.

Jüri konuyla ilgili olarak şu yorumu yapıyor: "Jaguar XF Jaguar'ın ürün teklifini yeni bir seviyeye taşıyor. İyi donanımlı, kullanımı keyifli, olağanüstü iç tasarım kalitesi ve ön ve arka yolcular için geniş alanıyla sürücüler için oldukça yüksek bir cazibeye sahip ve düşük işletim maliyeti de otomobili filonuzda olmasını isteyeceğiniz mükemmel bir yönetici otomobili haline getiriyor."

2016 yılında bugüne kadar kazanılan Jaguar sedan ödülleri:
- İngiltere Yılın Otomobili Ödüllerinde En İyi Yönetici Otomobili, XE
- SME Yılın Şirket Otomobili Ödüllerinde Yılın Şirket Otomobili, XE
- SME Yılın Şirket Otomobili Ödüllerinde En İyi Büyük Şirket Otomobili, XE
- SME Yılın Şirket Otomobili Ödüllerinde En İyi Yönetici Otomobili, XF
- BusinessCar Ödüllerinde Yılın İş Otomobili, XE
- BusinessCar Ödüllerinde Yılın Premium Üst Orta Seviye Otomobili Ödülü