Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

2 Ağustos 2017

JAGUAR I-PACE CONCEPT, 2017 YILININ EN ÖNEMLİ KONSEPT OTOMOBİLİ UNVANINI KAZANDI

Jaguar I-PACE Concept, otomobil sektörünün geleceğini şekillendirebilecek otomobilleri belirlemek üzere Concours d’Elegance’ta düzenlenen Kuzey Amerika Konsept Otomobil Ödülleri’nde “2017 Yılının En Önemli Konsept Otomobili” unvanını kazandı

Jaguar I-PACE Concept, 16. Kuzey Amerika Konsept Otomobil Ödülleri’nde 2017’nin En Önemli Konsept Otomobili unvanını aldı. Bu en yüksek seviyedeki unvanı en yüksek puanla elde eden Jaguar’ın tamamen elektrikli performans SUV’u, aynı zamanda Yılın Üretim Ön Görünüm Konsepti ödülünün de sahibi oldu.

Concours d’Elegance of America’da verilen ödüller, otomobil sektörünün geleceğini şekillendirebilecek otomobilleri belirliyor. Kuzey Amerika’da bu sezonun Los Angeles, Detroit, Chicago, Toronto ve New York kentlerinde gerçekleştirilen fuarlarında sergilenen toplam 24 otomobili kapsayan seçim sürecine 24’ün üzerinde jüri üyesi katıldı.

Çarpıcı ve fütüristik tasarımı sayesinde övgüler alan Jaguar I-PACE Concept, jüri üyesi Ashly Knapp tarafından “otomotiv teknolojisinde bir kilometre taşı” olarak nitelendirildi. Jüri üyesi Lauren Fix ise şunları söyledi: “Jaguar markayı birçok açıdan tamamen geliştirdi. Jaguar I-PACE Concept yeni bir yön sunuyor.”

Jaguar tarafından şimdiye kadar üretilen, görsel anlamda en çarpıcı konseptlerden biri olan tamamen elektrikli performans SUV’u, elektrik enerjisinin sunduğu özgürlüğün avantajlarından yararlanıyor. Concept araç, 2018 yılının ikinci yarısında yollarda olacak olan Jaguar'ın ilk elektrikli aracı Jaguar I-PACE'e dair öneml ipuçları sunuyor.

“Bizim açımızdan zor olan farklı ve benzersiz bir Jaguar olduğu ilk bakışta görülen, bir elektrikli otomobilin hem görsel olarak etkileyici hem de kullanışlı olabileceğini kanıtlayabilecek bir elektrikli otomobil tasarlamaktı. Sanırım Jaguar I-PACE Concept tam olarak bunu gerçekleştirdi ve bu sayede en etkileyici, en fazla talep gören elektrikli otomobiller arasında açık bir şekilde öne çıkmayı başardı. Bu otomobille gurur duyuyoruz ve Kuzey Amerika jüri üyelerinin Jaguar I-PACE Concept’i 2017 Yılın Konsept Otomobili olarak ödüllendirerek işimizde başarılı olduğumuzu tasdik etmesinden de son derece memnuniyet duyuyoruz. “

IAN CALLUM
JAGUAR TASARIM DİREKTÖRÜ

Jaguar Tasarım Direktörü Ian Callum, Jaguar I-PACE Concept ile birlikte