Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

09 Aralık 2014

PINARELLO, JAGUAR VE TEAM SKY, 2014 LONDRA TASARIM ÖDÜLLERİNDE BİRİNCİLİK KAZANDI

Pinarello, Jaguar ve Team Sky, saygın Londra Tasarım Ödülleri’nin bu yılki töreninde Ürün Tasarımı, Spor ve Aktif yaşam kategorilerinde birincilik kazandı. Bu ödül hem tasarım görevi verenleri hem de tasarımı yaratanları ödüllendirmek amacıyla veriliyor.

Pinarello, Jaguar ve Team Sky, Pinarello Dogma F8 bisiklet lansmanı için bu yılın başlarında işbirliği gerçekleştirdi. Dogma F8’in yaratım sürecinde İtalyan bisiklet üreticisi, İngiliz lüks ve spor otomobil markası ve dünya standartlarında profesyonel bisiklet ekibi yenilikçi tasarımlarını, sektör lideri mühendislik becerilerini ve yarış deneyimlerini birleştirerek, bisiklet yarışları sezonu boyunca Team Sky tarafından kullanılan bu özel modeli geliştirdi.

Pinarello CEO’su Fausto Pinarello konuyla ilgili şunları söyledi: Bu ödül, Pinarello Dogma F8’in dünyanın en iyi bisikleti olduğunu doğruladı. Her zaman bisikletlerimizi geliştirecek yeni yöntemler ararız ve Jaguar’ın son teknoloji aerodinamik becerileri ve Team Sky’ın dünyaca ünlü yarış uzmanlığı sayesinde ödüllü Dogma modelimize yeni teknolojiler kazandırmak Pinarello için oldukça heyecanlı bir süreçti.”

Jaguar Land Rover Global Marka Deneyimi Direktörü Mark Cameron ise şunları ekledi: “Team Sky ile Yenilik Ortağı olarak daha ilk yılımızda bu ödüle layık görülmek Jaguar için çok önemli bir başarı. Bu başarının gerçek sahibi ise yolda olağanüstü performans ve stil sunan bu çığır açan bisikletin geliştirilmesinde çalışan tasarım ve mühendislik ekibimiz.”

Team Sky Ekip Başkanı Sir Dave Brailsford şu açıklamayı yaptı: “Bu işbirliği, çarpıcı bir sonuç elde etmek üzere dünyanın en iyi bisiklet üreticisi, dünya lideri bir otomobil markası ve dünyanın en yenilikçi bisiklet ekibinin katılımı ile gerçekleşti. Bir yıl içerisinde %6 oranında performans artışı son derece etkileyici. Daha önce hiç böyle bir örnek görmedim.”

Yüksek performans, yenilik ve teknoloji konularında ortak değerlere sahip Jaguar, 2014 yılında Team Sky’ın “Yenilik Ortağı” oldu. Bu işbirliğinin amacı eğitim ve yarış amaçlı yeni ürünler geliştirmek için tasarım ve mühendislik kaynaklarını entegre ederek ekibin performansını arttırmaktı.

Team Sky Teknik Operasyon ve Ticari Birim Başkanı Carsten Jeppesen şunları söyledi: "Jaguar ile işbirliğimiz bisiklet sektöründe benzersiz. Sektör lideri tasarım ve mühendislik uzmanlıklarına, bilgisayarlı sıvı dinamikleri becerilerine ve rüzgar tüneli tesislerine erişimimiz oldukça büyük bir fark yarattı. Jaguar'ın ödüllü ürün geliştirme çalışmaları hem yolda hem de arazide performansımızı güçlendirdi, bu sebeple ekibe kazandırdıkları değer oldukça önemli ve pek çok ticari ortaklıktan çok daha öteye gidiyor.”