Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

24 Mart 2016

MICHELLE RODRIGUEZ JAGUAR F-TYPE SVR İLE 323 KM/SA HIZA ULAŞTI

Şimdiye kadar üretilen en hızlı Jaguar otomobil olan yeni Jaguar F-TYPE SVR, ilk yüksek hız testine direksiyonunda Hızlı ve Öfkeli'nin yıldızı Michelle Rodriguez ile girdi.

Dünyanın en hızlı yol yarışı Silver State Classic Challenge’a evsahipliği yapan Nevada Çölü’ndeki kapalı pistte, aktris otomobili 323 km/sa'i gösteren hız göstergesiyle azami hızına kadar zorladı. Bu, Michelle Rodriguez için de bir rekor oldu.

Michelle Rodriguez şu yorumu yaptı: "Bu otomobili kullanmak olağanüstü düzeyde heyecanlı! Bu güzel Jaguar F-TYPE SVR ile kendi hız rekorumu kırdım. 323km/sa gibi bir hıza ulaşmak inanılmaz bir duyguymuş. Son derece odaklanmıştım ve otomobil gerçekten doğru tepkiler verdi. Yanımda profesyonel bir sürücü olmadan bu hıza erişebileceğimi düşünmüyordum, ama müthiş bir histi."

"Otobanın dışında kişisel rekorum olan 225 km/sa'ten daha hızlı gitmenin nasıl bir şey olduğunu her zaman merak ettim, bunu başka bir yerde yapmanın daha güvenli bir yolu yoktu ve güvenlik benim için en önemli konu. Kendimi sınırların ötesine taşıyabilmem çok değişik bir his; her ne kadar bu kadar hızlı gitmek çok büyük bir sorumluluk olsa da bu otomobildeki deneyim daha önce hissettiklerimden çok daha keyifliydi."


Jaguar Land Rover Özel Araç Operasyonları tarafından daha hafif, daha seri, daha hızlı ve daha güçlü şekilde geliştirilirken günlük kullanıma uygunluğunu da sürdüren Jaguar F-TYPE SVR, Jaguar'ın en üst düzey performans otomobilidir.