Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

28 Nisan 2014

JAGUAR 2014 MILLE MIGLIA İÇİN İDDİALI OTOMOBİL VE SÜRÜCÜ KADROSUNU DUYURDU

Jaguar Heritage Racing 15-18 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek ve Brescia-Roma-Brescia güzargahında zorlu 1000 millik rotaya sahip Mille Miglia klasik otomobil dayanıklılık etkinliğine iddialı sürücüler ve bugüne kadar üretilmiş en çok saygı duyulan ve aranan on Jaguar modeli ile katılacak.

Sahnelerin, ekranların ve moda, motor sporları ve müzik dünyasının tanınmış isimleri tarihi Jaguar otomobilleriyle Kuzey ve Orta İtalya'da zorlu ancak unutulmaz dört gün boyunca zorlu bir maceraya çıkacak. Mille Miglia güzergahı boyunca coşkuyla sıralanacak seyirciler tarihi öneme sahip Jaguar XK, C-type ve D-type otomobillerin örneklerini izlerken kokpitte de ünlü yüzleri yakından görme fırsatı bulacak.

Amerika'nın önde gelen talk-show sunucusu, Jaguar koleksiyoncusu ve klasik otomobil meraklısı Jay Leno, zamanında Ecurie Ecosse takımının bir üyesi olarak yarışmış ve daha önce ünlü Sir James Scott-Douglas'a ait olan 1951 Jaguar XK 120 roadster modelini sürecek.

Çok iyi tanınan diğer bir 1951 XK 120 roadster olan ve daha önce LXF 731 plakayla Duncan Hamilton yarışçısına ait olan model ise karı koca Elliot ve Erin Glave'den oluşan takım tarafından paylaşılacak. Elliot başarılı İngiliz müzisyen Example olarak daha iyi biliniyor, eşi Erin ise Avustralyalı bir TV sunucusu ve çift MTV için Erin tarafından yapılan bir röportaj sırasında tanışmış.

Mille Miglia'daki diğer önemli Jaguar XK modellerinden, daha önce Jim Swift’e ait XK 120 roadster ise birçok ödül sahibi İngiliz aktör Jeremy Irons tarafından sürülecek. Milyonlarca albüm satan İskoç şarkıcı vesöz yazarı Amy Macdonald ise bir zamanlar başarılı İngiliz yarış sürücüsü David Hobbs'un sahibi olduğu bir XK 140'ın direksiyonuna geçecek.

Jaguar Heritage Racing etkinliğe aynı zamanda üç ünlü C-type yarış otomobili ile de katılıyor. Otomobiller Belçikalı şarkıcı/söz yazarı Milow (Jonathan Vandenbroeck), Jaguar Land Rover Avrupa Bölge Direktörü Bernard Kuhnt ve efsanevi AC/DC grubunun solisti ve otomobil meraklısı Brian Johnson tarafından sürülecek. Eski Jaguar Le Mans 24 saat yarışı şampiyonu Andy Wallace ise direksiyonda Formula 1 efsanesi Sir Sterling Moss ile 1952 Reims Grand Prix'sini kazanan Jaguar C-type modelini sürecek.

İki motor yarışları ustası eski Jaguar Le Mans ve World Sports Prototip Şampiyonası şampiyonu, Formula 1 pilotu ve SKY F1 TV uzmanı Martin Brundle ve eski Formula 1 yarışçısı Bruno Senna, 393 RW plakalı, ünlü "Uzun Burun" Jaguar D-type modelinin direksiyonunu paylaşacak. Efsanevi Jaguar modeli 2014'te aynı zamanda 60. yılını kutluyor.

Jaguar Heritage Racing takımını Mille Miglia İtalya rotası boyunca yayın ekipleri ve VIP misafirlerle izleyen yeni Jaguar F-TYPE Coupé Modelleri destekleyecek.

Jaguar Heritage Racing takımını oluşturan sürücüler bir zamanlar "Dünyanın en güzel yarışı" olarak adlandırılan etkinlik boyunca canlı olarak tweet atacaklar.