Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

27 Şubat 2018

TAMAMEN ELEKTRİKLİ JAGUAR I-PACE’İ
İLK GÖREN SİZ OLUNJaguar, ilk elektrikli otomobili I-PACE’in tanıtımını, 1 Mart günü Türkiye saati ile 21:00’de internet üzerinden canlı olarak yayınlayacak.

Binlerce otomobilsever, merakla beklenen elektrikli performans SUV'u ile ilgilendiklerini web sitesinde yer alan 'Satın Almak İstiyorum' butonuna tıklayarak gösterince Jaguar, buna istinaden sosyal medya kanallarından online yayın gerçekleştirerek tanıtımı herkese açık hale getirmeye karar verdi. Türkiye’de de araç, benzer şekilde yüksek talep ve ilgi gördü. Yüzlerce form dolduruldu.

Jaguar'ın PACE ailesinin en yeni üyesi olan I-PACE, güçlü bir sport otomobil perfomansı, dört çeker çevikliği ve beş koltuklu SUV kullanışlığını birlikte sunuyor.

Jaguar IPACE Türkiye’de 88.000 €’dan başlayacak satış fiyatlarıyla sunuluyor, 1 Mart itibariyle 2.000 € ön ödeme ile siparişe açılıyor.

Jaguar Tasarım Direktörü Ian Callum, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "I-PACE Concept'i 2016 yılında tanıttığımızdan beri, bu anı yaşamak için geri sayıyorduk. Tamamen elektrikli I-PACE, şirketimiz için öncü bir otomobil olmasının yanı sıra, sektörde devrim yaratmayı vaat ediyor. Bu otomobilde başardığımız şeyleri tüm dünyaya gösterebilmek için sabırsızlanıyorum."

Jaguar Land Rover Genel Müdürü Simay Alsan:
"Menzili, performansı, iç hacmi ve tasarımıyla Jaguar I-PACE Türk kullanıcılarının bütün beklentilerini karşılayarak elektrikli araç talebini önemli ölçüde artıracak. Mart ayı içinde tanıtım amaçlı bir adet ön üretim araç getirmeyi planlıyoruz." dedi.

Yüzde 80 şarj düzeyine 45 dakikada* ulaşarak hızlı şarj özelliği sunacak olan Jaguar I-PACE, 500 km yakın menzile sahip zorlu zemin koşullarında ve -40°C'den 40°C'ye kadar zorlu iklim şartlarında test edildi.

Test için katedilen 1,5 milyon milin üzerinde mesafe ve 200'ün üzerinde prototip tarafından tamamlanan 11.000 saatlik donanım simülasyonu ile Jaguar'ın tasarım ve mühendislik ekipleri dünya standartlarında, tamamen elektrikli bir SUV yarattı.

Jaguar I-PACE resmi olarak ilk kez 6 Mart'ta Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak.