Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation

JAGUAR HABERLER

11 Ocak 2015

2016 OTOMOBİL SERİSİNDE, YENİ PERFORMANCE CROSSOVER JAGUAR F-PACE YER ALACAK.

Jaguar, serisine yepyeni bir modelin ekleneceğini açıkladı. F-PACE adındaki bu model 2016 yılında satışa çıkacak.

Jaguar Tasarım Direktörü Ian Callum yeni model hakkında şu yorumda bulundu, "Geçtiğimiz yıl C-X17 konsept otomobilimiz için son derece olumlu tepkiler aldık, bu nedenle bu otomobili gerçeğe dönüştürmemiz şart oldu.

"F-TYPE'tan ilham alınarak tasarlanan F-PACE, kusursuz bir performans, tarz ve sürüş dengesi sunuyor. Bu model, Jaguar spor otomobillerinden ilham alınarak oluşturulan dış tasarım ile son derece kullanışlı ve lüks tasarımlı geniş iç mekanın eşsiz ve uyumlu bir birleşimini sunuyor. F-PACE bizim spor aile otomobilimizdir."

Jaguar F-PACE birinci sınıf iç mekan tasarımı ve olağanüstü sürüş dinamikleri ile beş kişilik kullanım imkanını birleştirerek gerçek bir performance crossover modeli yaratmayı başarıyor. Model, başta şık tasarım, doğru kullanım, esnek bir sürüş, lüks iç mekan döşemeleri ve modern teknoloji olmak üzere Jaguar'ın temsil ettiği her şeyi kapsıyor.

Detroit'te konuşan Jaguar Land Rover Global Satış Direktörü Andy Goss şunları söyledi, "2015'te Jaguar'ın 80. yılını kutlayacağız. Son derece kullanışlı bir spor otomobil olduğunu düşündüğümüz ilk performance crossover aracımızı tanıtarak kutlamalara başladık bile. Şu ana kadar geliştirdiğimiz en yenilikçi Jaguar modellerinde biri olacak bu otomobil markamızın kuruluş idealleri olan Zarafet, Hız ve Genişlik temel alınarak tasarlandı. 2016'da satışa çıkacak olan yeni modelin öncesinde ise F-PACE'in mühendislik ve geliştirme testi programı başlatıldı."

F-PACE videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.