2018 ERKEK ÇANTA TRENDLERİ

29.06.2018

<center>BİZ DE SOKAĞIN VE YÜKSEK MODANIN EL ELE YÜRÜDÜĞÜ BU YOLDA, ERKEKLER İÇİN KİLİT NİTELİKTEKİ ÇANTA TRENDLERİNİ İNCELEDİK.</center>

Sezonluk çanta alışverişi yapmanın sadece kadınlara özgü bir yanı kalmadı. Her kim stiline özen gösteriyor ve yanında taşıdığı çantasının o günkü kombinine uygunluğunu evden çıkmadan kontrol ediyorsa, çanta trendlerini de -yakından veya uzaktan- takip ediyor demektir. Erkeklerin çanta taşımaya olan ilgisinin farkında olan tasarımcılar da bu anlamda kendini geliştirmeye ve markasının elini güçlendirmeye çalışıyor kuşkusuz.

Elde Taşınabilir Sırt Çantası
Son yıllarda sırt çantaları spor salonundan havaalanına ve hatta ofise erkeklerin adeta ilk yardım çantası haline geldi. Pratikliği ve sofistikeliği mükemmel dengede buluşturan sırt çantaları konusunda altı çizilmesi gereken nokta, kaliteli kumaşın ve dikişin tasarımı yükselttiği gerçeği. Zira deseni, dokusu veya rengi sezonlarla birlikte değişse de baki kalan tek şey, elde taşınabilir sırt çantasının erkeklerin yanlarında eşya taşımalarını gerektiren her durum için kurtarıcı model olduğu.
Seyahat Çantası
Ona esasen holdall denmesinin sebebi, tek seferde bütün eşyalarınızı taşıyabilmesi. Evet, hafta sonu kaçamakları veya kısa seyahatler için ideal olan model, zamansız stili ve kullanışlı formu ile erkek çantaları arasında tasarım değeri yükselenlerden. Zira amaç kullanım değerini daha da artırmak olunca işin içine ekstra cepler, rahat taşıma askıları, dayanıklı malzeme ve tabii ki şık bir tasarım giriyor. Cuma günü ofisten çıkınca otomobiline atlayıp bir Ege kasabasında kafasını dinlemek isteyenler için ideal.
Evrak Çantası
Evrak çantalarının amacı özellikle son yıllarda -bir şekilde- değişime uğradı. Diğer çanta modellerinin şıklıkları ve tasarımları ile 9-dan-5-e ihtiyaçları karşılaması sebebiyle evrak çantaları lüzumsuz görülmeye başlandı. Neyse ki tasarımcılar bu fikri çürütecek ve ofise giderken yanında jilet gibi bir çanta taşımak isteyen erkeklerin halen var olduğunu unutmadı; onlar için köşeleri daha yuvarlak hatlı, derisi işlenmiş, modern çağın teknolojik gerekliliklerini ve yüklerini ayrı gözlerde taşımaya olanak sağlayan çok-cepli, yine de gözü yormayan modeller ortaya çıkardı.
Postacı Çantası
Omuz çantaları ve postacı çantaları çok riskli bölgeler. Zira tek bir yanlışınızda ‘ergen’ gibi gözükebilecekken doğru bir seçimle Mr. Ripley seviyesine yükselebilirsiniz. İşe yarar iç bölmeleri, kolay açılıp kapanması ve su geçirmezlik özelliği sayesinde bu model esasında çantalar arasında harekete en uygun olanı. Risk almamak için yapmanız gereken -evrak çantasındakinin aksine- postacı çantasının kalıplı olan modellerine yönelmek.
Kese ve Klasör Çanta
Erkek el çantaları için modern zaman evrak cüzdanları da diyebiliriz. A4’ten biraz büyük boyutu ve çoklu fermuar alanları sayesinde evrak ve kırtasiye taşımak için tasarlanan model, yanında az eşyası olan erkekler için de bir kurtarıcı oldu. Zarif ve sofistike görünümlerinin yanı sıra mevcut trendlere de kolayca adapte olabilmesi ile de vazgeçilmez gardırop üyesi olmayı başardı.
Alışveriş Çantası
Siz onu tote olarak biliyorsunuz; hani şu sırt çantasının kompaklığı ile postacı çantasının pratikliğini buluşturan model. Elinizde taşıdığınızda pantolon hizanıza ekstra bir form kazandıran model, son birkaç sezondur gösterişli desenleri ve marka logolarının egzajere yorumları sayesinde kombinler için bir tuval görevi de görüyor. Yumuşak deri, metal sap alternatiflerinin yanı sıra şeffaf örnekleri de cabası.
Bel Çantası
İnanması güç; ancak bir şaka unsuru olan 90’ların popüler parçası bel çantaları geri dönmekle kalmadı, erkek çanta trendleri arasındaki yerini de sağlamlaştırdı. Bu trendin tek sezonluk bir tutku olmadığına kanaat getiren tasarımcılar da modelleri iyileştirerek ve geliştirerek onlara iyi birer görünüm kazandırmayı ihmal etmedi. Sadece sportif ve rahat görünümlerle kullanılması önerilen bel çantalarından deri veya kaliteli kanvasla tasarlanmış olanlara yatırım yapabilirsiniz. Eğer trendlere sıkı sıkıya bağlıysanız neon renkte anorak modellerin yürürlükte olduğunu da hatırlatalım.
HIZLI BAĞLANTILAR
Jaguar E-BÜLTENİ
Haberler
JAGUAR ELEKTRİKLİ ARAÇ DÜNYASI