TARİHTE İZ BIRAKANLARLA JAGUAR
<center>DÜNYAYA GELEN EN ÖZEL YETENEKLER, EN KÖKLÜ AİLELER VE TASARIMCILAR, MÜZİSYENLER, ŞAİRLER… JAGUAR DÜNYASININ HER DAİM ÖZEL MİSAFİRLERİ OLDU, PEKİ BU BİR TESADÜF MÜ?</center>

“Ben Bond, James Bond” lafını duyduğunuz an karşınıza bir Jaguar’ın çıkacağını bilirsiniz. Jaguar’ın, tarih boyunca iz bırakan birçok insanın hayatına eşlik ettiğini biliyor muydunuz? Dünyaya gelen en özel yetenekler, en köklü aileler ve sanatını doruğunda yaşayan tasarımcılar, müzisyenler, şairler tercihlerini her zaman Jaguar’dan yana kullandılar. İşte o isimlerden bazıları:

Jane Birkin ve Serge GainsbourgFransa’nın imkansız aşıkları Jane ve Serge, şehir içi ulaşımlarını her zaman Jane Birkin’e ait olan beyaz bir E-TYPE ile yapıyordu. Birçok filme, şarkıya, kitaba ve şiire ilham olan bu çılgın aşıkların karizması düşünüldüğü zaman, daha iyi bir otomobil tercihi olamazdı.

Steve McQueenSteve McQueen, ultra karizmatik olarak anılan bir aktör. Bu karizmasının kullandığı müthiş spor Jaguar XKSS ile ilgisi büyük. Çift kapılı, siyah Jaguar’ı ile bir dönemin en büyük oyuncusu olarak bilinen Steve McQueen, Jaguar’ın yıllardır süren karizmasının en güzel kanıtı.

Queen ElizabethElbette Queen Elizabet bir Jaguar’a sahip. En bilinen ve konforlu S-TYPE, Queen Elizabeth’in vazgeçilmezi. Kendisinin Jaguar S-TYPE’ı olmadan hiçbir yere gitmediği biliniyor.

Jay LenoAmerika’nın komedi devi Jay Leno bir klasik araba koleksiyoneri. Fakat arabalarının içinde en çok hangisini sevdiğini sorduğunuz zaman cevabı 1963 model XKE ve 1951 model XK Jaguarları oluyor. Uzaktan garajına baktığınız zaman gerçekten en özel iki parçanın Jaguar’a ait olduğunu görebilirsiniz.

Led ZeppelinRock tarihinin en uzun soluklu ve en başarılı grubu olarak belirlenen İngiliz Led Zeppelin, 1969 model bir Jaguar kullanıyordu. Grubun en popüler fotoğrafında bir Jaguar ile poz verdiğini düşünürsek, Jaguar’ın hayatlarındaki yerini anlayabiliriz.

Tony CurtisMacar asıllı aktör ve ressam olan Tony Curtis, sinema tarihinin en önemli isimlerinin başında geliyor. Bir klasik olarak raflarda yerini alan çoğu filmin başrolündeki Tony Curtis, üstü açık bir Jaguar E-TYPE kullanıyordu.

Roy Orbisonİngiliz müzik devi Roy Orbison, tercihini beyaz bir E-TYPE’tan yana kullandı. Araba kullanmayı çok seven Orbison, Jaguar’ın bu konudaki katkısını hiçbir zaman inkar etmedi.
EFSANEVİ JAGUAR TASARIM DİREKTÖRÜ IAN CALLUM
IAN CALLUM, 20 YILIN ARDINDAN JAGUAR TASARIM DİREKTÖRÜ GÖREVİNDEN AYRILIRKEN, YERİNİ JULIAN THOMSON’A BIRAKIYOR...
Daha Fazla Bilgi
JAGUAR CLASSIC EKİBİ, DAVID GANDY İÇİN ÖZEL YAPIM BİR XK120 YARATIYOR
Jaguar Classic uzmanları Jaguar tutkunu ve müşterisi David Gandy’nin taleplerine uygun olarak 1954 XK120’yi yeniden tasarladı...
Daha Fazla Bilgi
EFSANENİN DOĞUŞUNA TANIKLIK ETMEK
Jaguar’ın fabrika turları, bir efsanenin doğuşuna tanıklık etmenizi sağladığı gibi, hayat boyu unutamayacağınız bir maceraya, gerçekliğini sorgulayacağınız bir teknolojiye ve...
Daha Fazla Bilgi
'DRIVE-IN' KÜLTÜRÜ
Türkiye’nin farklı köşelerini keşfetmek isteyenler için, 6 etkileyici müze önerisi…...
Daha Fazla Bilgi
20. YÜZYIL MERAKI
20. Yüzyıl merakı Dizilerle giderilebilir mi? İngiliz yapımlarıyla deniyoruz....
Daha Fazla Bilgi
UZUN YÜZYIL
19. yüzyıl, neleri değiştirdi?...
Daha Fazla Bilgi
ZAMANIN ARDINDA KALAN DÜNYA YAPILARI
20. yüzyılda inşa edilen ve şu an aramızda olmayan yapılar....
Daha Fazla Bilgi
TEKRAR TEKRAR SEYREDİLMESİ GEREKEN FİLMLER VOL.1
Her izlediğinizde farklı yönlerini göreceğiniz, bakış açınızı değiştirecek film önerilerini sizin için hazırladık...
Daha Fazla Bilgi