Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

2018 MÜCEVHER TRENDLERİ

2018 MÜCEVHER TRENDLERİ

2018 MÜCEVHER TRENDLERİ

21.12.2017

JAG-FASHION


DÜNYANIN RENKSİZLİĞİNE İNAT, DOĞANIN HER TÜRLÜ RENGİNİ BARINDIRAN MÜCEVHERLER VE 2018 TRENDLERİ.

Mavi Taşlar

Tanzanit tonlarından Paraiba Turmalin’in elektrikli mavisine, turkuazlardan akuamarinlere ve lapis lazulilerden safirlere kadar mavinin her tonu 2018’in vazgeçilmezi.

Metalik Aplikeler

Dantelin romantizmi, ince işçiliği, geçmişi 15. yüzyıla giden teknikler ve günümüzün lazer teknolojisi bir araya gelince etkisini uzun süre kaybetmeyecek tasarımlar ortaya çıkıyor. Grift işçilik duygusu veren bu tasarımlar aynı zamanda markaların az metal kullanarak daha ulaşılabilir fiyatlara takılar yaratmasını sağlıyor.

Mücevhere Heykel Dokunuşu

Gittikçe hızlanan ve sadeleşen yaşam tarzına paralel olarak bir tasarım olduğunun altını çizen; ancak ‘ben buradayım’ diye bağırmayan tasarımlar yılın gözdesi. Geometrinin 3 boyutlu filmlerle ve sanal gerçeklikle buluşması, bu tasarımların çıkış noktası. Net ve keskin hatlı sürreal mücevherler, küpler, prizmalar, çokgenler bu dünyanın ayrılmaz parçaları.

Saf Altın

1980’lerin yeniden canlanması olarak görülebilecek altın takılar bu sezon da çok popüler. Üstelik değerli taşların desteğini almadan tasarlanan sırf altın takılar bazen büyük boyutlu bir bilezik, bazen ise minik duygusal kolyeler olarak göze çarpıyor. Altın mücevherlerde özellikle yeni tekniklerle hayata geçirilen farklı yüzey dokuları göze çarpıyor.

Alışılmadık İnciler

Doğanın denizlere, denizlerin kadınlara armağanı; yüzyıllardır masumiyetin ve saflığın simgesi inci, zarif ve asil giyim tarzının da en önemli tamamlayıcısı olarak kabul ediliyor. Alışılmışın aksine inciler, bu yıl romantik ve hanım hanımcık görüntülerini marjinal tasarımlara ve düzensiz şekilli barok incilerine bırakıyor. Genellikle benzersiz ve akıcı biçimleri sebebiyle barok inciler, yüzükler ve pandantiflerde tercih ediliyor.

Beyaza Dönüş

Yıllardır renkli taşların gölgesinde kalan beyaz pırlantalar, görkemli bir dönüş yapıyor. Farklı kesim pırlantaların birlikte olduğu tasarımlar çok beğenilse de bagetler tartışılmaz şekilde ‘kraliçe’. Özellikle kareden uzaklaşan dikdörtgen kesimli tasarımlar asi bir zarafet veriyor.