Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

AVRUPA’DA KEŞFETMENİZ GEREKEN ANTİKA PAZARLARI VOL.2:

AVRUPA’DA KEŞFETMENİZ GEREKEN ANTİKA PAZARLARI VOL.2:

AVRUPA’DA KEŞFETMENİZ GEREKEN ANTİKA PAZARLARI VOL.2:

04.02.2018

JAG-VENTURE


AVRUPA’DAKİ ANTİKA PAZARLARI YAZI SERİMİZİN İKİNCİSİNDE; PARİS, LONDRA VE MADRİD’DEN ÖNERİLERİMİZ VAR.

Saint-Quen – Paris

AVRUPA’DA KEŞFETMENİZ GEREKEN ANTİKA PAZARLARI VOL.2: - 1

Fransa’daki sanat, tasarım anlayışı farklı olunca şehirlerindeki antika pazarları da ayrı bir güzel oluyor. Paris’teki 3 ana antika pazarından Cumartesi, Pazar ve Pazartesi açık olan Saint-Quen’den, salonunuzda bayılarak sergileyeceğiniz birçok antika eşyayı bulabilirsiniz. Sacre Coeur ile Moulin Rouge’un yakınlarında bulunan Le Puces de Saint-Quen, dünyanın en büyük antika pazarlarından biri olarak biliniyor. Genelde lokal Paris halkıyla karşılaşabileceğiniz bu Pazar, 1900’lülerin başından beri kuruluyor. Burada vintage bir daktilo veya 1950’lerden kalma bir tenis raketi bulma şansınız bile var… Bir Paris seyahatinizde, Saint-Quen’e mutlaka uğrayın.

Portobello Road – Londra

AVRUPA’DA KEŞFETMENİZ GEREKEN ANTİKA PAZARLARI VOL.2: - 2

1800’lerin başlarında normal bir pazar olarak kurulan, 1950’lerde antika standlarıyla popülerleşen Portobello Road, 1000’i geçen standıyla Paris’teki Saint-Quen gibi dünyanın en kapsamlı antika pazarlarından biri olarak geçiyor. Özellikle antika mücevherlere tutkunuz varsa burası tam size göre! Yeme-içmeden posterlere, seramiklerden plaklara birçok ürün gamıyla karşılaşabileceğiniz bu antika pazarını gezmenin ardından tüm gününüzü Nothing Hill’de geçirebilirsiniz. Portobello, Pazar hariç her gün açık olmasına rağmen; fazla çeşit görmek için en doğru günler cuma ve cumartesileri. Yaklaşık 3 km boyunca, saatlerce özel parçalar satan tezgahları gezip uzun zamandır aradığınız bir eşyanın karşınıza çıkma olasılığını arttırabilirsiniz.

Yaklaşık 20 sene önce kurulan “Portobello Antiques Dealers Association London” sayesinde Portobello Road’dan çok daha rahatlıkla antika satın alabilirsiniz. Satıcıların sahte ürün satmalarını engellemek için kurulmuş olan bu organizasyonun internet sitesinden doğru tezgahlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

El Rastro – Madrid

AVRUPA’DA KEŞFETMENİZ GEREKEN ANTİKA PAZARLARI VOL.2: - 3

Avrupa’nın en eski antika pazarlarından biri olan El Rastro, Madrid halkının vazgeçilmez bir pazar aktivitesi. Tezgahlar haricinde, etrafta birçok antika dükkanı göreceğiniz El Rastro’da, gümüş tepsilerden tablolara, heykellerden biblolara kadar birçok eşyaya denk gelebilirsiniz. 2 bölüme ayrılmış olan bu antika pazarının bir tanesi Plaza de Cascorro’da bir tanesi ise Ronda de Toledo üzerinde oluyor. Saat 12 sularında giderseniz, insan yoğunluğuna inanamayacağınız, o yüzden daha erken saatlerde gitmenizi ve rahat rahat alışveriş yapmanızı öneriyoruz.

#jagstyle #seyahat