Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

EL TEIDE VE METEOR YAĞMURLARI

EL TEIDE VE METEOR YAĞMURLARI

EL TEIDE VE METEOR YAĞMURLARI

05.03.2016

JAG-VENTURE


DOĞA VE MACERASEVERİN VAZGEÇİLMEZ DESTİNASYONU EL TEİDE, SİZİ DÜNYANIN ÜÇÜNCÜ BÜYÜK YANARDAĞININ ZİRVESİNDE BİR YOLCULUĞA DAVET EDİYOR.

Bir seyahate birden fazla şey sığdırmayı seviyorsanız, El Teide Yanardağı ve Tenerife Adası tam size hitap eden bir destinasyon olacaktır. Kanarya Adaları’nın eşsiz güzelliklerini ayaklarınızın altına serecek, dünyanın üçüncü büyük yanardağının zirvesine çıkma keyfini yaşatacak ve en çok da gökyüzünün mucizevi meteor yağmuru manzarasına hayran bırakacak Tenerife’yi seyahat rotanıza eklemek için daha birçok sebep bulacaksınız.

Tenerife

Kanarya Adaları’nın ve İspanya’nın en yüksek dağına sahip olan Tenerife Adası, aynı zamanda kültürel bir zenginliği de içinde barındırmakta, bu yüzden de yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. İspanya’nın kusursuz deniz ve kum keyfini yaşayacağınız bu keyifli nokta, aynı zamanda İspanya ile Hispanik Latin Amerika kültürünün etkilerini en açık bir şekilde görme fırsatı sunuyor. Zengin kültürü ve tarihi, mimarisi, yemeklerine ve doğasına hayran kalacağınız Tenerife, ılıman iklim nedeniyle kış aylarında da rahatlıkla tercih edilebilir. Kanarya Adaları’nın başkenti Santa Cruz de Tenerife başta olmak üzere her şehrinin ayrı bir güzelliği ve hikayesi olan bölgede, özellikle UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış La Laguna şehrine uğrayıp Kanarya tarzı ahşap evleri ve müthiş doğal zenginliğini keşfe çıkabilirsiniz.

El Teide Yanardağı

El Teide Yanardağı 3.718 metre yüksekliği ile Tenerife'nin ve aynı zamanda da İspanya'nın en yüksek dağıdır. Ayrıca El Teide’yi daha özel kılan şey ise dünyanın üçüncü en yüksek ada volkanı olmasıdır. En son 1909 yılında etkinlik göstermiş, volkanik patlamadan akan lavların etkisi ile oluşmuş yer şekilleri adeta doğal bir amfi tiyatroyu andırır. Dağların derinliklerinden yüzeye vuran turuncu, mor, kızıl renkli kayaların dansını seyretmek ve bir volkanın zirvesine oturmak ise El Teide’nin aslında en sıradan aktiviteleri arasında. Öyle ki, balinaların ve yunusların uğrak noktası olan ada sularında bu sevimli hayvanlara rastlamanız bile mümkündür.

Meteor Yağmurları

Tenerife’nin zenginliğini artıran diğer bir şey ise tüm yıl boyunca El Teide Yanardağı’ndan izlenen meteor yağmurlarıdır. Özellikle de 1992 yılında Dünya'nın yakınlarından geçen Swift-Tuttle kuyruklu yıldızından kalan kalıntılardan oluşan Perseid meteor yağmurlarını en iyi gözlemleyebileceğiniz alandır. Gece yarısından sonra en parlak zamanları yaşanan meteorları izleyebilmek için ise yanardağa gece yarısı turları düzenlenmektedir.

El Teide, sizi bir volkanın tepesinde meteor yağmurlarını seyretmenin keyfine eriştiriyor. Onun nefes kesen yüksekliğinde, şeffaf gökyüzünden akıp giden meteorlara ve yıldızlara dokunduğunuzu hissedeceğiniz büyülü anlar yaşayacaksınız.

#Doğa #Seyahat