Google+
Skip primary navigation
Skip primary navigation
skip.tertiary.navigation

GİZLİ KALAN EGZOTİK TATİL BÖLGELERİ

GİZLİ KALAN EGZOTİK TATİL BÖLGELERİ

GİZLİ KALAN EGZOTİK TATİL BÖLGELERİ

11.03.2017

JAG-VENTURE

GÖZDEN UZAKTA VE KONFORUN EN ÜST SEVİYEDE OLDUĞU BU TATİL BÖLGELERİNDEN BİRİNİ SEÇİP, HARİKA BİR TATİL PLANINA BAŞLAYABİLİRSİNİZ.

Tatilin en güzeli, yaşadığınız ülkede hava 17 dereceden yukarı çıkmazken, sizi sıcacık kumlara ve parıldayan güneşe götüren tatildir. Bu yüzden 12 ay boyunca yazı veya diğer yarım kürede olduğu için farklı mevsimleri yaşayan yerleri inceledik. Gözden uzakta ve konforun en üst seviyede olduğu bu tatil bölgelerinden birini seçip, harika bir tatil planına başlayabilirsiniz.

Zanzibar, Tanzanya

Efsanevi müzik grubu Queen’in vokali Freddy Mercury’nin doğduğu yer olan Zanzibar, Tanzanya’ya bağlı iki adadan oluşuyor. Özerk olarak yönetilen bölgenin mercan sahilleri daha önce hiç tatmadığınız bir deniz tecrübesi yaşatabilir. Başkenti Stone Town olan Zanzibar’da denize girmek ve tatil yapmak için en güzel bölge, pudra gibi beyaz kumlara sahip Pemba olarak biliniyor. Ayrıca vahşi yaşamı yakından gözlemleyebileceğiniz safari turları da tatilinize renk katabilir.

Koh Lipe, Tayland

Koh Samui’den farklı bir Tayland tatil bölgesi için ülkenin en güneyindeki Koh Lipe’yi tercih edebilirsiniz. Kalabalıklardan uzak, kusursuz sahillerde bir tatil için harika bir seçenek olan Koh Lipe’yi farlı kılan özelliklerinden biri sadece botla ulaşım sağlanabiliyor olması. Ayrıca büyük bir sır öğrenmeye hazırlanın! Koh Lipe, dünyadaki tropikal balıklarının %25’inin bu sahillerinde yüzdüğü bir yer. Onları görebilir hatta birlikte yüzebilirsiniz.

Rangiroa, Fransız Polinezyası

Tahiti’yi veya Bora Bora’yı mutlaka duymuşsunuzdur ama Rangiroa pek bilinen bir yer değil. Dünyanın en büyük ikinci mercanadası olan Rangiroa kendinizi denize, güneşe ve kumlara en yakın hissedeceğiniz yer. Bu aynı zamanda sonsuz bir özgürlük hissini de beraberinde getiriyor. Eşi benzeri olmayan doğal güzelliklere hazırlanın.

Lombok, Endonezya

Endonezya son yıllarda özellikle Bali’nin yükselişiyle aşırı kalabalık bir tatil bölgesine dönüştü ama bu ülkenin sakladığı başka özel yerler de bulunuyor. Sizin için Endonezya’nın en özel bölümünü seçtik: Lombok! Mükemmel sahiller, patlamaya hazır gibi görünen bir yanardağ, büyüleyici şelaleler ve az sayıda turist ile tatilin ne demek olduğunu hatırlayabileceğiniz yerlerin başında geliyor. Bütün bu sakinliği ile birlikte Lombok’ta sörf yapabilir ve şnorkelle dalıp egzotik balıkları inceleyebilirsiniz.

Great Keppel Island, Avustralya

Bir cenneti andıran sahiliyle Great Keppel, henüz herhangi bir popülaritenin rüzgarına kapılmamış. Bu yüzden de sakinliğini koruyan bir ada. Burada bulunan dev bir turizm tesisi kapanınca, adaya olan ilgi de azalmış. Great Keppel, sessiz, huzurlu ve ayrıca uzun, beyaz kumlu sahillerin en güzel adreslerinden biri. Gerçekten dinlenmek ve huzuru bulmak istiyorsanız Great Keppel’i mutlaka ziyaret edin.